Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 04.02.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Enerjinizin yüksek olduğu bir güne merhaba diyorsunuz. Gerek özel ilişkiler gerek iş bağlantılarınız adına hızlı gelişmeler yaşanabilir. Kendinizi cesaretle ortaya koymak isteyebilir; bazı mücadeleler içine girebilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde öfkenizi kontrol altında tutmalısınız zira karşınızdaki kişilerle gerilime ve çatışmaya yatkın etkiler sizi fevri kılabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün yapacağınız girişimlerde bir yanınız harekete geçmek isterken bir yanınız ise koşulların henüz uygun olmadığını size hissettiriyor. Kendi içinizde çatışmaya açıksınız. Ailevi konular, işe ve duygusal hayatınıza ait durumlarda kontrolünüz dışında gelişmeler yaşanabilir. Sakin kalarak günü geçirmeye çalışmanızda fayda var. Ayrıca sağlığınıza dikkat etmeli; gereksiz öfkeden sakınmalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Dünden beri çok hareketli bir süreçtesiniz. Hedefinizde olan işlere tüm enerjinizle sarılıyor; karşınıza çıkan engelleri aşmak istiyorsunuz. Arkadaş çevresinde, grup çalışmalarında liderliği ele almak konusunda bir talebiniz ve girişiminiz olabilir. Ancak sizi öfkelendiren ve uyumsuzluğa iten gelişmelere karşı dikkatli olmalısınız. Özellikle akşam saatlerinde işler karışabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İş hayatınızdaki hızlanan koşullar bugün de devam ediyor. Ancak sizi mücadeleye sürükleyen durumlarla uğraşmanız gerekebilir. Başladığınız işleri ilerletmek için çaba içine girebilir; engelleri aşmak zorunda kalabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise aile fertleriyle aranızda oluşabilecek gerginlikler ilişkilerinizde gerilime neden olabilir. Uyumlu ve anlayışlı davranmaya gayret etmelisiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Yine hareketli geçecek bir güne hazır olun. Yeni başlatmış olduğunuz işlerle ilgili ilerleme kaydetmek istiyor; çabalamaktan geri durmuyorsunuz. Yurtdışı, eğitim ve medyaya dair uğraşılarınızda ileriye dönük adımlar atabilir; kariyerinize etkisi olacak hamlelerde bulunabilirsiniz. Akşam saatlerinde arkadaşlar, kardeşlerle olan ilişkilere özellikle dikkat etmelisiniz zira gerilim yaşanabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Maddi alanlarda başlattığınız girişimlerle ilgili mücadeleye açık olduğunuz bir gün yaşanabilir. Alacak ve borçlarınızı iyi tanımlamalı; alacağınız riskleri iyi hesaplamalısınız. Diğer bir yandan da eşin gelirleri, ortak olduğunuz kazançlarla ilgili sizi hem zihnen hem duygusal olarak gerilime iten gelişmeler ufak çaplı krizlere neden olabilir. İşbirlikçi davranmaya çalışmalısınız. 

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İkili ilişkiler ve ortaklıklardan yana olan gelişmeler bugün başınızı ağrıtabilir. Karşınızdaki kişilerin fevri veya dinamik halleri kontrolü elde tutmanızı ve isteklerinizi gerçekleştirmenizi zorlaştırabilir. Özellikle akşam saatlerinde aranızdaki bağları zedeleyecek durumlar söz konusu olabilir. İşbirliğine yatkın tarzınızı ön plana çıkarmak gerilimi yumuşatabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş ortamında hareketin ve koşturmanın bol olacağı bir gün sizi beklemekte. Tek başına karar almanız ve uygulamanız gereken işlerde karşınıza bazı engellerin çıkması sizi gerilime itebilir. Çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca sağlığınızla ilgili sizi motive eden gelişmeler de söz konusu. Akşam saatlerinde gizli ve perde arkasındaki durumlar açığa çıkabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Hayattan keyif almaya yönelik davranışlar içindesiniz. Çocuklarınızla aranızda olan iletişim veya aşk hayatınızdaki yeni gelişmeler sizi dinamik kılabilir. Ancak keyiflerin yanı sıra bazı mücadeleli durumlar da söz konusu. Özellikle akşam saatlerinde ilişkiler anlamında gerilim yaşanabilir. İşbirliği içinde kalmaya ve uyumlu davranmaya gayret etmelisiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Evde, kariyerde ve aile içinde başlangıçlar içindesiniz. Bir gün önce hızlı başlayan gelişmeler bugün bazı engellere takılabilir. Üstesinden gelmek için çaba içine girebilir; mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Tek başına karar almak istemeniz ilişkilerinizi de olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle akşam saatlerinde yaşanacak gerilime dikkat etmeli; sakin davranmaya çalışmalısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün fikir ve düşüncelerinizi süzgeçten geçirmeden ifade edebilir; gerekli değerlendirmeleri yapmadan kararlar alabilirsiniz. Bu yeni bir eğitim, yolculuk veya istediğiniz bir anlaşma olabilir. Yakın çevreniz, kardeşlerle olan iletişimizde fevri davranmanıza neden olaylar yaşanabilir. Gelişmeler karşısında mantığınızı devrede tutmaya çalışmalı; öfkenizi dizginlemelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yeteneklerinizden kazanç elde etmek istiyor; yeni girişimlerde bulunuyorsunuz. Ancak alacağınız riskler veya karşınıza çıkacak engeller bugün sizi zorlayabilir. Üstesinden gelmek için çaba göstermeniz gerekmekte. Ayrıca duygusal paylaşımlarda sizi gerilime iten gelişmeler gündeme gelebilir. Kontrolünüz dışında olan bu durum dengelerin şaşmasına neden olabilir. Dikkat.