Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 04.03.2014

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün ilişkilerinizi ve maddi konularınızı sorgulamaya açıksınız. Aceleci davranışlarda bulunabilir; düşünmeden karar alabilirsiniz. Kasım ayından itibaren sorguladığınız beraberliğiniz ve kariyerinize dair düşünceleriniz kadersel sonuçlar getirebilir. Verdiğiniz değer aldıklarınızın muhasebesini yapabilirisiniz. Akşam saatlerinde ise kendinizi daha sakin ve dingin hissedeceksiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bilinçaltınızı kurcalayan düşünceler sizi huzursuz kılmaya devam ediyor. Bir yandan hamle yapmak istiyor diğer yandan kendi otokontrolünüzü elde tutmak istiyorsunuz. Bugün sonradan pişman alacağınız harekette bulunmaktan kaçınmalısınız. Akşam saatlerinde burcunuza ilerleyen Ay,  kendinizi daha ifade etmenize olanak sağlayacaktır.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Hedeflerinize sınır tanımadan ilerliyorsunuz. Arkadaş çevrenizde kendinizi ifade etmek istiyor; girişimlerinizle dikkatleri çekiyorsunuz. Ancak ilişkilerinizi iyi yönlendirmek ve kontrollü davranmanız gerekmekte zira çatışmalara, alınganlıklara ve tartışmalara açık bir gününüzdesiniz. Parasal konularda ve bir süredir değerlendirdiğiniz yatırımlar planları ile ilgili kadersel gelişmeler yaşanabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İş ve sosyal hayatta liderliğiniz ve cesaretinizle öne çıkabilir, kendi bildiğini okuyan tavırlarınızla dikkatleri çekebilirsiniz. Eve, aileye veya gayrimenkulle ilgili bir konuda kadersel gelişmeler gündeme gelebilir; ortak kararlar alabilirsiniz. Eşiniz, işbirliğinde olduğunuz kişilerle yapacağınız görüşmelerden kazançlı çıkabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise gruplar içinde yer alabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Geleceğe dair girişimler içindesiniz. Yurtdışı, eğitim ve hukuksal alanda karşınıza çıkan fırsatları lehinize değerlendirmek istiyorsunuz ancak acele alınan kararlardan kaçının ve uzlaşmaya yakın durun. İş hayatında bir süredir üzerinde çalıştığınız proje ile ilgili kadersel bir gelişme yaşanabilir ve sonucuna ulaşabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Finansal konularda hareketli bir süreçtesiniz. Borç ve alacaklarla ilgili sizi yeni girişimlerde bulunmaya iten durumlar gündeme gelebilir. Beraberliğinizle ilgili seviye atlatacak bir kadersel gelişme yaşanabilir. Çocuklarınız, hobileriniz için yaptığınız harcamalar veya bir gayrimenkulle alakalı konular bir karar süreci getirebilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Karşıt burcunuzda ilerleyen Ay; ilişkileriniz üzerinde oldukça etkili olmaya devam ediyor. Hem kendi içinizde sorguladıklarınız hem de karşınızdakilerin davranışları bugün gerilime neden olabilir. Ev, aile veya gayrimenkule ait bir konu ile ilgili kadersel gelişmeler yaşanabilir veya haberler alabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş ortamında yine yoğun geçecek bir gün sizi bekliyor. Liderliği ele alarak tek başına karar almak istiyorsunuz ancak kontrolünüz dışında gelişmeler sizi işbirliği yapmaya mecbur edebilir. Yakın çevre ve kardeşlerinizle bir süredir değerlendirmelerde bulunduğunuz konularla ilgili kadersel kararlar söz konusu. ikili ilişkilerde huzur, güven teması öne çıkacak.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Aşk hayatınızdaki yeni gelişmeler sizi farklı girişimlerde bulunmaya yöneltmekte. Ayrıca çocuklarınızı içe alan durumlar başkalarıyla işbirliği içinde davranmanızı gerektirebilir. Toplumsal konumunuzu korumak, arkadaşlarla olan bağlarınızı sağlam tutmak bugün sizi zorlayabilir zira maddi manevi değerlerinizle ilgili değerlendirmelere tabi tutulabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugünlerde işbirliğine pek açık davrandığınız söylenemez. Ruhunuzun derinliklerinde hissettiğiniz kızgınlıklar sizi etkisi altına almış olabilir. Ev, ailevi konularda yaşanan gerilimin de bu duygularınızı ve gerilimi güçlendirebilir. Kadersel kararlarınız olabilir. Akşam saatlerinden itibaren daha rahatlayabilir; size keyif ve huzur verecek ortamlarda bulunabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Zihinsel olarak yoğun günler geçiriyorsunuz. Yeni şeyler öğrenmek, bilgi almak ve ufkunuzu genişletmek sizin içim önemli. Karşınıza çıkan kişilerle gireceğiniz dialoglar bu açıdan önem kazanıyor. Bilinçaltınızı kurcalayan iş ve yakın ilişkiler adına kadersel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Akşam saatlerinden sonra güvendiğiniz kişilerle bir araya gelerek huzur bulmak isteyebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Finansal alanda cesur kararlar alamaya yeni girişimlerde bulunmaya meyillisiniz. Ortaklıkların, işbirliğinin olduğu işlerde dikkatli olmalısınız zira sizi gerilime iten koşullar oluşabilir. İçinde yer aldığınız gruplar, ekip çalışmalarıyla alakalı maddiyatın ve manevi değerlerinizin önem kazandığı kadersel gelişmeler yaşayabilirsimiz. Ancak akşam saatleri huzura kavuşacağınız zaman dilimi olabilir.