Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 04.05.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Geçmişinizi hatırlatan olaylar gündeme gelerek anılarınızı hatırlamanıza yol açabilir.

  Ruhunuzun derinliklerine inerek kendinizle ve korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Hassasiyetinizin arttığı bugün sevdiklerinize karşı fedakar olabilir; yardımlarına koşabilirsiniz. İç dünyanızda sakladınız sanatsal yetenekleri ortaya çıkarabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Geçmişinizde hayatınızda önemli yer tutan arkadaşlarınızla tekrar karşılaşabilir; anılarınızdan bahsedebilirsiniz. Gün içinde eşiniz, ortağınızdan veya otorite konumundaki kişilerden alacağınız destekler hayallerinizi gerçeğe döndürebilir. Sanat, edebiyat, şiir, dans gibi etkinliklerde yer almaktan keyif alabilir; yeteneklerinizi gruplar içinde gösterebilir ve ilgi görebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Sosyal hayatınız bugün hareketlenebilir; ailenizle, sevdiklerinizle birlikte bir gün geçirebilirsiniz. İşinizle ilgili hayallerinizi konusunda uzman kişilere danışarak fikir almak gelecekte yapacaklarınız için bir ön hazırlık gibi olabilir. Bilinçaltınızda sizi huzursuz eden düşüncelerinizi başkalarıyla paylaşmak veya bir kenara bırakmak kendinizi iyi hissetmenize yola açacaktır.

 

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek fırsatları bugün yakalayabilirsiniz. Eğitim, yurtdışı veya uzak yolculukları içeren konularda girişimde bulunabilir; aşk ve çocuklarla olan ilişkinizde yaşanan sorunları çözmek için harekete geçebilirsiniz. Hassasiyetinizin ve duygusallığınızın artması dostlarınızın maddi manevi desteğine ihtiyaç duymanıza sebep olabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Duygusal paylaşımlarınızda hassas olduğunuz günlerdesiniz. Ruhunuzun derinliklerindeki derinliklerinden gelenler ilişkilerde sizi daha bir tutkulu kılabilir. Aileden gelen veya ortak olduğunuz mal, mülkle ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. İş hayatındaki konumunuzu korumak adına kaynaklarınızın bir bölümünü bu alana aktarabilirsiniz. Etki altında kalmadan hareket etmelisiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İkili ilişkiler ve ortaklıklarda yaşayacağınız güzelliklerin yanı sıra bazı belirsizliklere de açıksınız. Karşı tarafın talepleri sizin isteklerinizden vazgeçmenizi ve fedakarlık yapmanızı gerektirebilir. Gelişmeleri gerçekçi bir bakış açısıyla değerlendirmenizde fayda var. Gelecekteki maddi güvencenizi sağlamak adına yabancılarla veya eğitimle ilgili ortak çalışmalara girebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Günlük programınızın yoğun olması iyi organize olmanızı gerektirmekte. Ancak aynı anda birkaç yerde birden bulanamayacağınız için kendi isteklerinizden vazgeçebilir; sevdiklerinizin ihtiyaçlarına göre davranabilirsiniz. Evinizde yapacağınız tadilat, tamirat gibi işler maddi manevi yorgunluk yaratabilir. Sağlığınızı önemsemeli kendinizi gereksiz yere yıpratmamalısınız.

 

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Aşkla ilgili oldukça güzel hayaller kuruyorsunuz ancak idealistsiniz. Beklediğiniz birlikteliği yaşabileceğiniz koşulların oluşması için her iki tarafında da istekli olmasının yanı sıra güven vermesi gerektiğine dair inançlarınızda ısrarcısınız. Bugün arzu ettiğiniz kriterde kişilerle karşılaşma şansınız yüksek. Günü çocuklarınızla ve sevdiklerinizle keyifle geçirebilir; geziler yapabilir; sanatsal çalışmalarda bulunabilirsiniz.

  

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Eve, yerleşime veya aile yaşantınıza dair gelişmeler gündeminizde önem kazanmakta. Bazı sonlanmaların getirdiği belirsizlikleri veya pişmanlıkları yaşayabilirsiniz. Geçmişte sizi meşgul etmiş ve fedakarlığa sürüklemiş konularla ilgili gerçeklerle karşılaşabilirsiniz. Sağlığınızı ve bedeninizi zorlayan alışkanlıklarınızdan kurtulmak için uygun koşullara sahipsiniz; bu olumlu etkileri biraz emekle kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün yakın çevre ve kardeşlerle yaşanacak olaylarda mantığınızın yanı sıra duygularınıza ve sezgilerinize de kulak vereceksiniz. Geçmişte arkadaşlık ettiğiniz kişilerle yeniden bir araya gelebilir; anılarınızı tazeleyebilirsiniz. Hayalinizde olan bir eğitim veya seyahatle ilgili girişim yapabilirsiniz. Aşktan yana şanslı ve keyiflere açıksınız; çocuklarla olan ilişkiniz mutluluk kaynağı olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Gerçekçi düşünmeniz gereken bir dönemdesiniz.

  İş ve sosyal hayatınızda aldığınız sorumluluklar kendinizi değerli hissetmenize katkı sağlarken sizi beklenti içine de sokuyor olabilir. Hayallerinizi gerçekleştirmek veya sevdiklerinizi mutlu etme uğruna için bütçenizi aşan harcamalar yapabilirsiniz. Ev, yerleşim veya gayrimenkulle ait işler sizi uğraştırmanın yanı sıra fırsatlar da getirebilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Burcunuzdaki Ay; kendinizi daha rahat ve etkileyici ifade etmenize olanak sağlamakta. Maddi manevi güvene ve huzura önem verdiğiniz bir dönemdesiniz. Geçmişte yaşadıklarınıza şükrederek ve ders çıkararak geleceğinizle ilgili sağlam adımlar atabilirsiniz. Beraberliğinizi daha üst boyuta taşımak isteğinde olmanız bazı fedakarlıklar yapmanızı gerektirebilir.