Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 04.12.2013

Koç            21 Mart - 20 Nisan

Sorumluluk alarak kariyerinize odaklanabileceğiniz bir gün geçirebilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda kendinizi ön plana çıkarmak ve fark edilmek isteyebilir, yaptığınız işlere hayal gücünüzü katabilirsiniz. Hedeflerinize varmak için daha disiplinli olmak zorunda kalabilirsiniz. Gelişmelerden dolayı hırsınıza yenilerek çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Boğa          21 Nisan - 21 Mayıs

Görüş ve düşüncelerinizi ifade ederken katı bir tutum sergileyebilirsiniz. Geleceğe dair hedef ve ideallerinize varmak için daha disiplinli olmanız gerektiğini fark edebilir, arkadaşlarınızla inançlarınızı paylaşabilirsiniz. Yurtdışıyla bağlantılı işlerinizde, mahkemelerde bir anda karşılaşacağınız engeller öfkelenmenize neden olabilir.

İkizler    22 Mayıs - 21 Haziran

Finansal konularda daha sorumlu davranmanız gerekebilir. Kredi, vergi, sigorta gibi işlerinizde süregelen krizleri çözmek için girişimlerde bulunabilir, eşinizin, ortağınızın ya da ortak kullandığınız paraların yönetimini üstlenebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal gruplar veya arkadaşlarınızla yaşadığınız anlık gerilim beklenmedik tavırlar sergileyebilirsiniz.

Yengeç     22 Haziran - 23 Temmuz

Karşıt burcunuzda hareket etmeye başlayan gün içinde ilişkilerin ve işbirliğinin önem kazanacağına işaret etmekte. Aynı görüşte olduğunuz kişilerle bir araya gelerek, düşüncelerinizi paylaşabilir, uzun vadeli planlar yapabilirsiniz. Fakat aile veya ev içinde ani değişen koşullar planlarınızın da değişmesine ve bir anda gerilim yaşanmasına neden olabilir.

Aslan  24 Temmuz - 23 Ağustos

İş hayatınızda daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gereken bir günde olabilirsiniz. Üstlendiğiniz görevler disiplinli bir çalışma ve finansal konuların çözümünü gerektirebilir. Çıkarlarınız doğrultusunda hareket ettiğinizde görüşlerinizle ters düşebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle ortak projeler içinde hareket ederken ani çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Başak     24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün sevdiklerinize ve hobilerinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Yakın ilişki de olduğunuz kişilerle beraber hareket etmekten keyif alabilir, yaptığınız işlere hayal gücünüzü katabilirsiniz. Fakat aniden gelişen finansal krizler planlarınızın bozulmasına yol açabilir, zevkleriniz için yaptığınız harcamalardan dolayı beklenmedik gerilimler yaşayabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Aileye dair sorumluluklar bugün eve kapanmanıza neden olabilir. Yeni girişimlerde bulunmak için kendinizde cesaret bulabilir ve ailenizden de istediğiniz desteği bulabilirsiniz. Ertelediğiniz ya da ihmal ettiğiniz gündelik işlerinizi halledebilir, sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Fakat karşınızdakilerin beklenmedik tavırları bir anda öfkelenmenize yol açabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Hayatınıza yeni bir yön verebilmek için yaptığınız girişimlerde planlı ve disiplinli olmak zorundasınız. Sevdiklerinizle kurduğunuz iletişimde daha duyarlı ve hassas davranabilirsiniz fakat çıkarlarınızı korumak için sorumluluklarınızı da tam anlamıyla üstlenmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Yay  23 Kasım - 22 Aralık

Sabah saatlerinden itibaren ekonomik konularla ilgili girişimlerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Aileniz ya da eviniz için harcamalarda bulunmanız gerekebilir ya da gayrimenkul alım satımıyla ilgilenebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise keyifleriniz ve sevdikleriniz için yaptığınız harcamalar gelir gider dengenizin bozulmasına yol açabilir.

Oğlak      23 Aralık - 20 Ocak

Gün içinde burcunuzda hareket etmeye başlayan Ay; yaşamınızla ilgili girişimlerde bulunmanıza ve ilişkilere odaklanmanıza yol açabilir. Yakın çevrenizle iletişiminizde daha hassas olabilir, hedeflerinizi paylaşabilirsiniz. Fakat akşam saatlerinde iş ve aile yaşantınızda gelişen ani olaylar hırslarınızı ve çıkarlarınızı ön plana çıkarmanıza neden olabilir.

Kova  21 Ocak - 19 Şubat

Birkaç gündür yaşanan hareketlilikten sonra bugün içinize çekilerek gelişmeleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Aldığınız haberler kontrol edemediğiniz olaylara yol açarak bir anda öfkelenmenize neden olabilir. Duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanabilir, girişimlerde bulunmak ve isteklerinizi yerine getirmek için birkaç gün daha bekleyebilirsiniz.

Balık  20 Şubat - 20 Mart

Bugün sosyal çevrenizle ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Geleceğe dair hedeflerinize varmak için disiplinli davranmanız ve sorumluluklardan kaçmamanız gerekiyor. Ekonomik konularda yaşanan değişiklikler her ne kadar planlarınızın bozulmasına yol açsa da yeni girişimlerde bulunmak için önünüze çıkan fırsatları kullanabilirsiniz.