Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 05.02.2014

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Gün içinde ekonomik konularla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Geçmiş alacaklarınızı toplamak ve kendinizi güvende hissetmek için harekete geçebilirsiniz. Maddi ve manevi değerlerinize sıkı sıkıya bağlanmanız ve risk almamaya çalışmanız, fırsatları da görmemenize neden olabilir. Başlangıçlar için uygun bir zamanda olmanıza rağmen eyleme geçemeyebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Burcunuzda hareket etmeye başlayan Ay; önümüzde ki günlerde kendinizi ifade edebileceğinize ve hayatınızın kontrolünü ele almaya çalışacağınıza işaret etmekte. İlişkilerinizde istek ve taleplerinizi dayatabilir, duygularınızı açığa çıkarabilirsiniz. Güven ihtiyacınızın çok yüksek olması, geçmiş sorunları da irdelemenize ve çözümler aramanıza neden olabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün içinize kapanabilir, korku ve endişelerinizle yüzleşebilirsiniz. Maddi birikimlerinizi değerlendirmek istemenize rağmen henüz harekete geçmeye hazır olmayabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda yaşanan gelişmeler geleceğe dair planlar yapmanıza ve hayallere dalmanıza neden olabilir. Gizli ilişkiler açığa çıkabilir ve aldığınız duyumlar lehinize gelişebilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Eski arkadaş ve gruplarla bir araya gelebilir, geçmiş günleri anabilirsiniz. Geleceğe dair hedef ve ideallerinizi yapılandırabilmek için planlar yapabilirsiniz. Kariyerinizden elde ettiğiniz kazancı değerlendirebilmek hatta birikimlerde bulunabilmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinizi daha fazla güvende hissedebilmeye ihtiyacınız olabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İş ve sosyal hayatınızda ön planda olabileceğiniz, toplum içinde kendinizi ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Finansal anlaşmalar yapabilir, ortak kaynakların yönetiminde söz sahibi olabilirsiniz. Geçmiş çalışmalarınızla ilgili pürüzleri gidererek yeni girişimlerde bulunabilir, güven duygunuzu sorgulayarak kendinizi garantiye almaya çalışabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

 Bugün eşiniz, ortağınız ya da yakın ilişki de olduğunuz kişilerle yapacağınız fikir alış verişi daha kararlı ve istikrarlı davranmanızı sağlayabilir. Aynı görüşü paylaştığınız kişi ve gruplarla bir araya gelerek düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Değerlerinizi gözden geçirerek, inanç ve felsefinizi sorgulayabilirsiniz.   Biraz daha açık fikirli olmaya  ihtiyaç duyabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Gün içinde hem finansal hemde duygusal krizlere çözüm arayışında olabilirsiniz. Geçmişten gelen vergi, sigorta, miras, kredi gibi konuların tekrar karşınıza çıkması bu sefer doğru kararlarla hareket etmenizi sağlayacaktır. Derin paylaşımlarda bulunabilir, duygularınızın dönüşmeye başladığını hissedebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla görüş alışverişinde bulunabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Karşıt burcunuzda hareket etmekte olan Ay; tek başınıza karar almakta ve harekete geçmekte zorlanacağınıza işaret etmekte. Karşınızdakilerle aranızda ki güven duygusunu sorgulayabilir, verdiğiniz değerin değip değmediğine bakabilirsiniz. Romantik ilişkilerinizle ilgili yeni girişimlerde bulunabilir, işbirliklerine ya da ortaklıklara gidebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugünden itibaren önümüzde ki birkaç gün artık çalışmanın ve konsantre olmanın zamanı geldi. Üstünde çalıştığınız projeleri tamamlayabilir hatta yeni bir form kazandırabilirsiniz. Sağlığınıza daha fazla önem verebilir, geçmişten gelen sorunları artık hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Günlük alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sizi yoran ve gerilime neden olan bir sürenin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Sabah saatlerinden itibaren keyiflerinize ve hobilerinize yönelebilir, yaşamda size mutluluk veren konu ve kişilere yönelebilirsiniz. Eski aşklarınız tekrar karşınıza çıkabilir ya da var olan romantik ilişkiler de güven tazeleme yoluna gidebilirsiniz. Beceri ve yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bir gündesiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Günü ailenizle geçirebilir, aile ilişkilerinde güven sorunu yaşayabilir, geçmiş problemleri açığa çıkararak çözüm arayışına girebilirsiniz. Gayrimenkul yatırımlarıyla ilgili girişimlerde bulunabilir, kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatları tekrar yakalayabilirsiniz. Ekonomik konular da daha istikrarlı davranabilir, geleceğiniz için birikimlere yönelebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İletişim trafiğiniz hızlanabilir, yakın çevrenizle diyalog halinde olabilir, onlarla fikir alış verişinde bulunabilirsiniz. Bugün kendinizi istikrarlı ve kontrollü bir dille ifade edebilir, son günlerin karmaşasından kurtulabilirsiniz. Planladığınız kısa yolculuklara çıkabilir, seminerlere katılabilirsiniz. Sosyal medya da eski tanıdıklarınıza rastlayabilir, onlarla zaman geçirebilirsiniz.