Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 05.03.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili işlerinizde yeni hevesler içindesiniz. Olayları kontrol edecek koşullara sahip olmamanın getirdiği çekinceleriniz var. Bugün risk almaya yatkın olduğunuz için girişimlerde atılımcı olmak yerine akışta kalmanız sizin açınızdan en uygun davranış olabilir. Günü iş ve sosyal hayatınızda yapacaklarınızın ön hazırlıklarıyla ilgilenerek değerlendirebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Maddi paylaşımlarda beklentilerinizin yerine gelebilmesi için risk almanız gerekebilir. Bu maceracı durum iç dünyanızda oldukça kaygı yaratıyor olabilir. Şu günlerde gruplar içinde olmak ve bir amaç uğruna birlikte hareket etmek size iyi gelebilir. Yeteneklerinizi kullanırken yaratıcılığınızdan faydalanabilir; belki hiç düşünülmemiş şeyleri sizi tasarlayabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İkili ilişkiler ve ortaklıklardan yana gelişmeleri kendi gözlerinizden değerlendirmemelisiniz. Karşı tarafın söyleyeceklerine dikkatle kulak vermelisiniz. Kariyerinize ve sosyal yaşantınıza dair beklentileriniz var ancak belirsizlikler ciddi ve uzun vadeli karar almanıza engel olmakta. Fırsatları gerçekçi değerlendirmelerden geçirdikten sonra uygulamanız gerekiyor.

   

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Yurtdışı işler, eğitim ve geleceğinizi ilgilendiren kararların kritik aşamasındasınız. Beklenti içinde olduğunuz durumlar için hayal kurmak yerine daha fazla çaba harcamanız gerekmekte.

  Bedeninizi yoran uğraşlar yanı sıra zihinsel olarak ta yoğun olmak bazı rahatsızlıkları da beraberinde getirebilir. Kendinizi sıkmadan çizdiğiniz yolda ilerlemeye bakmalısınız.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Aşkı doya doya yaşamak, hayattan keyif almak ve yaratıcılık isteyen uğraşlarda üretken olmak en iyi zamandasınız. Ancak ortak olduğunuz gelirler, vergi, borç, alacaklarla ilgili konularda sizi fedakarlığa ve yanılgıya sürükleyen durumlarda temkinli olmalısınız. Duygularınıza kapılarak vereceğiniz tepkiler ve fazla düşünmeden yapacağınız girişimler sonradan karşınıza çıkabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İnandığınız şeylerle karşı tarafın size sunduğu olanaklar arasında çelişki yaşayabilirsiniz.

  Ev, aile ve yerleşimle ilgili bazı bitiş ve başlangıçlar yapmak üzere olduğunuz şu günlerde akışta kalırken bir taraftan da gerçekçi olmaya çalışmalısınız. Yapacağınız bazı fedakarlıklar olmakla birlikte kendinize ve sevdiğiniz şeylere vakit ayırmaya çalışmalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Yolculuklar, eğitim ve yurtdışına ait işleriniz açısından oldukça hareketli bir gün yaşayabilirsiniz. Zihninizde oluşturduğunuz düşünce ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çaba içine girebilirsiniz. Sizi yoran koşullar olmasına rağmen üstesinden gelebilecek motivasyonu bulabilir; gereken yerde risk almaktan kaçınmayabilirisiniz. İhmal ettiğiniz sağlığınızla ilgili şikayetleriniz artabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Maddi konular gündeminizi bugün de meşgul etmekte. Gelirlerinizi arttırmak için girişimci davranabilir; yeteneklerinizi ortaya koyacağınız şekilde canla başla çalışabilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları iyimser bir gözle değerlendirirken risk alacağınız durumları da iyi hesaplamanızda yarar var. Aşk hayatında sizi hayale sürükleyen ve yaratıcılığınızı üretken kılan etkiler altındasınız.

 

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Burcunuzda ilerleyen Ay hareket kabiliyetinizi arttırırken ve hızlı karar almanızda etken olmaya devam etmekte. Kendinizi kurban edeceğiniz durumlardan sakınmalı; hayallerinizi ve beklentilerinizi makul düzeyde tutmalısınız. Ailevi sorunlara karşı duyarlı olurken fedakar davranışlar da gösterebilirsiniz. Ev, yerleşimle ilgili bir süredir düşündüğünüz girişimleri yapmak için hevesli olabilirsiniz.

 

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Kendi içinize dönerek almakta olduğunuz risklerin hesabını yapmalısınız. İç sesinize kulak vererek karar almak yararlı olabilir. Katı ve geleneksel fikirleri bir kenara bırakarak düşünmek ve eyleme geçmek size gelişim sağlayacak ve yeni ufuklar açacaktır. Kardeşler ve yakın çevreniz için yapacağınız fedakarlıkların değeri zaman içinde herkes tarafından

  anlaşılacaktır.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Gruplar ve ekip çalışmalarında özgür davranmak istemenize rağmen bazı bağlılıklar söz konusu. İlkelerinizden fedakarlık etmek bir yana düşüncesi bile sizin açınızdan yıpratıcı olabilir. Ani tepkiler vermeden ve akışta kalarak yerinizi koruyabilirsiniz. Maddi konularda sizi belirsizliğe iten gelişmeler olmasına rağmen harcamalarınızı düşürmekten yana değilsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İş ve sosyal hayatınız açısından yoğun ve gelecek vaad eden bir gün daha sizi beklemekte. Girişimde bulunurken alacağınız riskleri iyi hesaplamalı; fazla iyimser ve beklentili olmamaya çalışmalısınız. Kendinizi ve yeteneklerinizi ortaya çıkaracağınız koşulları lehinize gelişmesi için başkalarının fikirlerini de almalısınız. Duygusallık tek yönlü bakış açısına neden olabilir.