Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 05.08.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Finansal konularda içinde bulunduğunuz koşulları değerlendirebilir ve yapılacaklar üzerine son düzenlemeleri yapabilirsiniz. Öğlene kadar olan zaman diliminde yeni girişimler yerine eksik kalanları tamamlayabilirsiniz. Günün ikinci bölümünde size umut vaad eden koşullar içine girebilirsiniz. Daha maceraperest olabilirsiniz. Yolculuklar, yurtdışı, medya ve eğitime dair konularda fırsatlar var. 

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İkili ilişkiler ve ortaklıklarda sizi yoran koşullar yavaş yavaş dağılacaktır. Eşiniz ve ortağınızla aranızda olan sorunları halletme yoluna giderek karışmış ortamı sakinleştirebilirsiniz. Öğleden sonra para konuları daha fazla gündeminizde yer alarak; sizi geleceğinizi düşünerek davranmaya itebilir. Riskli yatırımlara ve macera sayılabilecek girişimlere dikkat .

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Günün ilk bölümü sorumluluklarla geçebilir. Finansal ve idari konularda eksik kalmışları toparlayabilirsiniz. Öğleden sonra ikili ilişkiler, ortaklıklar ve işbirliklerini içine alan uğraşlar ön plana çıkabilir. Karşınıza çıkan kişilerle sizi yormuş ve yıpratmış konuları konuşarak halletmeye gidebilir; yeni başlangıçlarda bulunabilirsiniz. Keyfinizi yerine getirecek gelişmeler var.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Aşkta, size heyecan veren keyifli sürecin ardından artık sorumluluklar öne çıkmakta. Öğleden sonra iş ve görevlerinize yönelebilirsiniz. Yurtdışı, medya ve yolculuklarla ilgili girişimleriniz ve bu konularla ilgili fırsat getirecek gelişmeler yaşabilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza, beslenmenize yeni düzen getirebilir; spor gibi bedensel hareketleri arttıran uğraşlara başlayabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Sorumluluklar altında geçen günler yerini daha keyifli ve özgür hissedeceğiniz koşullara bırakıyor. Günün ilk saatlerinde henüz gelişmeler tam istediğiniz kıvamda olmayabilir ancak ilerleyen saatlerde sizi mutlu edecek şekilde ilerleyeceğine şahit olacaksınız. Ayrıca gayrimenkul, spekülatif kazançlar ve kaynakların kullanımına dair fırsat getiren yenilenmeler var.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Hayatınızda önemli olan anlaşma ve sözleşmelerle ilgili son düzenlemeleri yapabilir artık geleceğinizi ilgilendiren projelere yönelebilirsiniz. Yakın çevre ve arkadaşlarınızla ilgili son günlerde yaşananlar zihninizde onlarla ilgili yeni fikirler edinmenize neden olmuş olabilir. Öğleden sonra aileniz, evinizle daha fazla ilgilenebilir; yeni başlangıçlarda bulunabilirsiniz.

Terazi  24 Eylül - 22 Ekim

Kazançlarınız, bütçeniz son birkaç gündür ilgi alanınız içindeydi. Yaptığınız değerlendirme ve düzenlemelerin ardından daha rahat bir nefes alacağınız zamanlara var. Yapacağınız kontrat veya görüşmeler, yeni bir eğitim, medya ve hukuksal alandaki girişimler artık sizi meşgul edebilir. Geleceğinizi düşünerek adımlarınızı atmalı; risklerinizi iyi hesaplamalısınız.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Öğle saatlerine kadar burcunuzda halen ilerleyen Ay; halen sizi destekler konumda. Eksik kalan yönlerini düzenleyebilirsiniz. Günün ikinci yarısında mali konular, kazanç ve harcamalar daha fazla gündemde öne çıkacaktır. Yurtdışı, eğitim ve medyaya dair işlerden gelir edeceğiniz fırsatlar oluşabilir. Ancak risk içeren durumlara karşı dikkatli olun.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Sabah saatlerinde işler istediğiniz şeklide ilerlemeyebilir. Kontrol dışı sorunlar içinde olmanıza neden olabilir. Burcunuza geçen Ay ile birlikte hem hız ve hareket kazanacak hem de isteklerinizin peşinden daha rahat koşabileceksiniz. Geleceğe karşı iyimser ve umulu olmanız kendiniz güveninize güveninizi arttırır ve heves katarken riskler de getirebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bağlı olduğunuz grubun işleri günün ilk bölümünde meşguliyetleriniz arasında olabilir. Tamamlanması gerekenlerle uğraşabilir, son düzenlemeleri yapabilirsiniz. Öğleden sonra kendi içinize dönmek isteyebilir; kendi başınıza kalarak düşüncelere dalabilirsiniz. Geleceğinizi ilgilendiren konular, ailevi meseleler, yurtdışı ve eğitime dair konular zihninizi kurcalayabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İş hayatınızdaki yoğun ve yorucu süreç yerini sosyal ve toplumsal konulara bırakmakta. Gruplar, dernek ve ekip çalışmaları daha fazla ilgi alanınıza girebilir. Arzu ettiğiniz verimi elde etmek ve odaklanmayı sağlamak tam istediğiniz kıvamda olmasa da bu konuda çalışmalar yapabilirsiniz. Ufkunuzu açacak kişilerle bir araya gelebilir; fikir alış verişlerinde bulunabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Eğitim veya yapmakta olduğunuz yolculuk size çok şey katmış olabilir. Bugün artık görevlerinize dönebilir; eksik bıraktıklarınızı tamamlamayı hedefleyebilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmeye bakmalı; sizi ikilemlere düşürecek kişilerden uzak durmalısınız. Öğleden sonra sosyal hayatta ön plana çıkmanızı sağlayan yeni gelişmeler var.