Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

fkiziltas@stargazete.com

Günün Burç Yorumları - 06.04.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Günün ilk yarısında dışa dönük ve enerjiksiniz. Gruplar içinde ve arkadaşlarla organizasyonlar yapabilir veya hafta boyunca yoğunluktan eksik bıraktığınız işlerinizi tamamlamak isteyebilirsiniz. Saat 16:00’dan sonra duygusal atmosferin hakim olmasıyla kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Hayal dünyanızın derinliklerine inebilir veya geçmişi düşleyebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Sabah saatlerini yapmanız gereken ancak eksik bıraktığınız işlerinizi tamamlayarak geçirebilirsiniz. Öğleden sonra dostlarınızla aranızda olan duygusal bağları pekiştireceğiniz; gruplar içinde aktif olacağınız koşullar içindesiniz. Sanat ve yaratıcılığın yüksek olduğu çalışmalara katılabilir; yardım amaçlı projelerde yer alabilirsiniz. Ancak hedeflediklerinizi belirlerken hayalci beklentileriniz olabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Yurtdışı, eğitim ve yolculukları içeren işlerinizle ilgili revizyonu yapmak ve eksik kalanları tamamlamak için sabah saatlerini değerlendirebilirsiniz. Günün ikinci bölümünde değişen enerjilerle ailevi konular daha önem kazanabilir belki kendinizi birden yardım amaçlı veya inançlara yönelik yapacağınız işlerle uğraşırken bulabilirsiniz. Sosyal hayatınız oldukça hareketlenebilir.

  

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Maddi konularda geleceğe yönelik plan ve uğraşlarla geçen bir iki günün ardından artık sizi besleyen alevi ve duygusal konulara yönelebilirsiniz. Sevdiklerinizle vakit geçirmek isteyebilir ve onlara ihtiyacı olan desteği vermekten ve yardımcı olmaktan keyif alabilirsiniz. Hayalinizdeki yolcululukla ilgili planlar yapabilir; geleceğiniz üzerine hayaller kurabilirsiniz. Manevi inançlar yükselebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İkili ilişiklerdeki mesafeli durum artık yerini duygusallığa bırakıyor. Hayallerin yanı sıra hayal kırıklıklarına da açıksınız.

  Sevdiğiniz kişiyle sonsuz tolerans ve fedakarlıkla yaklaşıyor olmak gururunuzu içten içe zedeliyor olabilir. Ortak gelirler, kira gibi finansal konularda beklediğiniz ödemelerde sorunlar yaşanabilir. Beklentileri yüksek tutmamalı; gelişmeleri akışına bırakmalısınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İş, güçle geçen son günler sizi oldukça yıpratmış olabilir. Günün ilk bölümünü dinlenmeye ayırabilirsiniz. Öğleden sonra ikili ilişkiler ve ortaklıklara daha fazla odaklanabilirsiniz. Karşınızdaki kişi veya kişilerin taleplerinin olması sizi duygusal ve fedakar davranmaya yöneltebilir. Aklınızı karıştıran gelişmelerden ve belirsiz koşullardan dolayı kontrolü elde tutmakta zorlanabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Sabah saatlerini çocuklarlarınıza ayırabilir; onların istek ve programlarını yerine getirmekle geçirebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde ise haftanın yoğunluğundan veya sağlığınızla ilgili şikayetlerden dolayı bedenen sizi rahatlatacak tedavilere yönelebilirveya dinlenme ihtiyaç duyabilirsiniz. Yakınlarınızın sizden beklentileri artabilir ve yardım talebinde bulunabilirler.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Eve, yerleşime ve yakınlarınızla ilgili yaşananlar artık belli bir noktaya ulaşmış durumda. Sorunların çözdünüz veya ertelemeyi seçmiş olabilirsiniz. Bugün öğleden sonra keyiflerinize, hayalini kurduğunuz hobilere, uğraşlara yönelebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye veya çocuğunuza şefkatle yaklaşabilir; ilişkinizi geliştirebilirsiniz. Beklentilerinizi yüksek tutmak hayalkırıklığı getirebilir. Dikkat.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Yolculuklar, eğitim ve anlaşmalarla ilgili eksik bıraktığınız noktaları gözden geçirebilirsiniz. Birkaç gündür yaşadıklarınızdan sonra aha iyi yarınlar kurabilmek için algı ve düşüncelerinizi değiştirmeniz gerektiğinin artık farkındasınız. Öğleden sonra ailevi konulara yönelebilir birlikte sorunlarınızı konuşabilirsiniz. Karşılıklı yapacağınız fedakarlıklar ilişkilerinizi olumlu etkileyebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Gerek maddi gerekse manevi olarak sahip olduğunuz değerleri sorgulamaktasınız. Nerde yanlış yaptığınızı artık farkındasınız. Düzeltmek ve yeniden yapılandırmak için duygusal olarak kendinizi hazır hissetmeyi beklemektesiniz. İlerleyen saatlerde kardeşler ve yakınlarınızla olan ilişkileriniz hareketlenebilir; karşılıklı anlayışın ve paylaşımın olduğu zamanlar yaşayabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Kendi ihtiyaçlarınıza odaklı geçen birkaç günün ardından artık değişen koşullar sizi para konularını da önemli olduğunu işaret etmekte. Bütçenizin dışında yapacağınız harcamalara karşı dikkatli olmalı; sevdiklerinizi mutlu etmek adına yapılacak gereksiz alış verişlerden kaçınmalısınız. Bir yandan da yaratıcılığınızın artığı bu dönemi iyi kazanca çevirecek şekilde kullanamaya çalışmalısınız.

 

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Günün ilk bölümünde kendi içinize dönük haliniz ilerleyen saatlerde Ay’ın burcunuzu geçmesiyle birlikte değişiyor. Kendinizi daha rahat ifade edebilir; duygularınızla ortaya koyabilirsiniz Yetenek gerektiren yaratıcı çalışmalar için uygun koşullar içindesiniz. İkili ilişlerde hayallerinizin peşinden gidebilir; sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmekten keyif ve haz duyabilirsiniz.