Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 07.03.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

İş hayatına dair sorumluluklarınıza odaklanabilir; gün içinde yapacaklarınızı ciddiyetle ele alabilirsiniz. Maddi konularda sizi kısıtlayan koşulları yenmek için planlar yapabilirsiniz. Ancak uygulamaya geçmek için bir süre daha beklemeniz gerekiyor. Bilinçaltınızı kurcalayan bir ilişkiyi gerçekleri göz ardı etmeden sorgulayabilir; empati kurarak yeni bir yön çizme aşamasında olabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yurtdışı, eğitim ve akademik çalışmalarınızla ilgili sorumluluklar tüm düşüncenizi kaplamakta. Sizden yüksek konumda ve otorite konumundaki kişilerle kuracağınız ilişkiler ve görüşmeler geleceğiniz üzerinde etkili olabilir. İkili ilişkiler, ortaklıklar ve anlaşmalardan yarar sağlayabilir; hayallerinizi gerçekleştireceğiniz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Ancak vaadlerin yerine gelmesi zaman alabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Ortak gelirler, borç ve alacaklarla ilgili gelişmeleri sizi huzursuz edebilir; ancak gelişmelere sorumluluk bilinciyle yaklaşmanız halinde iyi bir yöne çevirebilirsiniz. Gerek iş gerek sosyal hayatınızda belirsizlikler gelecekle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmenize engel olmakta. Ancak öngörülü davranarak ve başkalarının fikirlerini alarak ilerlemek bu süreci rahat geçirmenizi sağlayabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bu günlerde gelecekle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmeniz biraz da karşınızdakilere bağlı. İlişkiler, ortaklıklar ve anlaşmaları içeren konulardaki engelleri doğru iletişimi kurarak ve empati geliştirerek üstesinden gelebilirsiniz. Yurtdışı işler, eğitim çalışmalarında daha önceden kaçırdığını düşündüğünüz fırsatlar yeniden ayağınıza gelebilir. Değerlendirmeye bakın.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İşe ait sorumlulukların yanı sıra maddi konularda devrede olabilir. Planlı ve organize olmakla belirsizliklerin üstesinden gelebilirsiniz. Size doğru bilgiyi verecek kişilerle girişeceğiniz işlerde başarılı olabilirsiniz. Bugün sağlığınızı olumsuz etkileyen durumları araştırmak ve şikayetlerinize cevap bulmak için harekete geçebilirsiniz. Size yük getiren ortamlardan uzaklaşmalısınız. 

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Yatırımlarla ilgili girişimleriniz için eşten, ortaktan destek var. Size verilen bilgilerin doğruluğundan emin olmadan son kararı almamalısınız. Çocuklarla ilgili sorumluluklar ilişkiniz üzerinde etkili olabilir. Aşk ve sevgiden yana şanslı günlerde olmanız beraberliğinizdeki sorunları konuşarak çözebileceğinize işaret etmekte. Yakınlarınızla birlikte güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Eviniz, aileniz ve işinizle ilgili sorumluluklar hem bedenen hem zihnen sizi meşgul etmekte. Önceden verilmiş sözleri yerine getirmek ilgili kişilerle iletişime geçebilirsiniz . Yeni yatırımlar yaparak gelir ve giderlerinizle ilgili yeni bir düzen kurmak isteyebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz şu günleri girişim yerine araştırma yapmak için kullanmanız yerinde olur.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Aşktan beklentili, beraberliğinizde hayaller içindesiniz Gerçekleri göz ardı etmeden hareket etmek daha iyi ve lehinize olabilir. Bugün gerek iş anlaşmaları gerek yakınlarınızla yapacağınız görüşmelerde önceden kaçırdığınız bilgilere erişebilirsiniz. Etkili konuşmalarınız sayesinde varmak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Yeni eğitim yeni yolculuk fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugün kazançlarınızı yatırıma dönüştürmek için gerekli bilgileri alabilir; bu konuda tecrübeli ve güçlü kişilerle bağlantıya geçebilirsiniz. Alacağınız riskleri iyi hesaplamak ileride sorun yaşanmasını engelleyebilir. Ailenizden alacağınız maddi manevi desteklere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan size yük getiren duygularla mücadelenizde ancak tevekkül göstererek huzur bulabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Ay burcunuzdaki ilerleyişini sürdürürken şansı da yanında getirmekte. Düşüncelerinizi iyi ifade edebilir; sezgilerinizi mantığınızla harmanlayarak iyi işlere imza atabilirsiniz.  Yakın çevre, kardeşlerle olan iletişimde duyarlı davranabilir; gösterdiğiniz anlayış sayesinde ilişkilerinizi toparlayabilirsiniz. Aklınızı karıştıran ve ikilemde kaldığınız konularda objektif düşünmek yararınıza.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Geçmişte yaşananlar aklınızın bir köşesinde. Kendini içinize dönerek taşıdığınız yükleri sorgulayabilir; size getirdiği sorumluluğun baskısını hissedebilirsiniz. Bugün maddi konularda endişelerinizi giderecek gelişmeler yaşanabilir; kaybettiğini düşündüğünüz fırsatları yeniden elde edebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen sorunların üstesinden aklınızla gelebileceğinizi unutmamalısınız.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün kendinizi oldukça iyi ifade edebilir; duygu ve düşüncelerinizi birlikte harmanlayabilirsiniz. İkili ilişkilerden yana şanslısınız, size olumlu değerler katacak kişilerle tanışma olasılığı yüksek. Daha önceden fark etmediğiniz ancak size zararı dokunmuş davranışlarınızı düzeltmek için fırsatları yakalayabilirsiniz. Yeteneklerinize ve kendinize güvenin.