Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 07.04.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Geçen hafta başlayan girişimlerle ilgili karar aşamasına gelebilir, düşüncelerinizi eyleme dökebilirsiniz. İlişkilerde yaşanan gerilim, kalıcı adımlar atmanızı sağlayabilir. Merkür gezegeninin burcunuza geçmesiyle birlikte; kendinizi daha fazla ve yüksek sesle ifade etmeye başlayabilirsiniz. Anlaşmalarda ve ilişkilerde öncü rolü üstlenebilir, fikirlerinizi çevrenizdekilerle paylaşabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Önümüzde ki günlerde görüşlerinizi kendinize saklamak isteyebilir, kararlarınızı tek başınıza alıp; kimseye danışmadan harekete geçebilirsiniz. Planlarınız doğrultusunda harekete geçmeye kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle ya da akrabalarınızla yaşanan sürtüşmeler sizi kalıcı işbirliklerine yöneltebilir. Üstünde çalıştığınız anlaşmalar imzalanabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün ekonomik konularla ilgili hedeflerinize varabileceğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz. Keyifleriniz ve sevdikleriniz için yaptığınız harcamalar gelir gider dengenizi bozduğundan, uzun vadeli yatırım planlarına yönelebilirsiniz. Arkadaşlarınızla ve sosyal gruplarla daha fazla iletişim halinde olabilir, gelecek ideallerinizi paylaşarak, fikir alış verişinde bulunabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Hâlâ burcunuzda hareket etmekte olan Ay; yaşamınıza dair konularla ilgili girişimlerde bulunabileceğinize işaret etmekte. Aile ilişkilerinde kırıldığınız, alındığınız olaylar yaşanabilir fakat sevdiklerinizin desteğini alabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili toplantılar ve görüşmeler yapabileceğiniz bir dönemdesiniz. Toplum içinde konuşmalar yapabilir, görüşlerinizi anlatabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Duygularınızı kendinize saklasanız da, yakın çevrenizle yaşanan sürtüşmeler alınmanıza neden olabilir. Harekete geçmeye karar verdiğiniz konularda desteklenebilirsiniz. Yurtdışı, medya ya da yüksek eğitimle ilgili konularda fikir alış verişinde bulunabilir, araştırmalar yapabilir ve harekete geçebilirsiniz. Düşüncelerinizi daha yüksek sesle ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Sosyal ortamınız içinde çok aktif olabilir, hedeflerinize yönelik girişimlerde bulunabilir. Ani gelişen harcamalar can sıkıcı olabilir.Finansal anlaşmalar yapabilir, girişimlerde bulunabilirsiniz. Kredi, vergi, sigorta gibi konularda içinde bulunduğunuz krizlerin çözümü için diyalog halinde olabilir ya da ortak kaynakların yönetimini tek başınıza üstlenebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Karşıt burcunuzda hareket etmeye başlayan Merkür; başkalarının fikirlerine daha fazla önem verebileceğiniz ve ilişkilerde diyaloğun artacağı bir sürece girdiğinizi işaret ediyor. Kendinizi harekete geçmeye hazır hissetseniz de eski sorunlar sürtüşmelere yol açabilir. Fakat ekonomik konularda aldığınız destekle uzun vadeli ve başarılı yatırımlar yapabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Hayata bakış açınızı ifade ederken, gizi düşmanlıkları fark edebilir, içten içe kırılabilirsiniz. Ama siz yine de doğru bildiklerinizi uygulamak için harekete geçebileceksiniz. İş ortamınızda daha fazla iletişim kurabilir, anlaşmalar, toplantılar ve görüşmelerle geçecek bir dönem yaşayabilirsiniz. Çalışma hayatınızda tek başınıza kararlar alabilir, yeni projeler geliştirebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Gençlerle ya da çocuklarla daha fazla zaman geçirebilir, zihinsel faaliyetlerde bulunmaktan keyif alabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişim halinde ve fikir alış verişinde bulunmak sizi mutlu edebilir. Kariyerinizden elde ettiğiniz kazancın sizi tatmin etmemesi yeni arayışlara yöneltebilir. Uzun caddeli yatırım planlarına yönelmek için girişimlerde bulunabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Hayatınızı etkileyen kararlar alarak, girişimlerde bulunabileceğiniz bir gündesiniz. İlişkilerde yaşanan sürtüşmeler sizi öfkelendirse de, uzun vadeli hedeflere yönelebileceğiniz adımlar atabilirsiniz. İşbirliği içinde hareket etmelisiniz. Aile içi iletişim artabilir, aile büyükleriyle sohbet edebilirsiniz. Gayrimenkul alım satımıyla ilgili araştırmalarınız ya da görüşmeleriniz artabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Önümüzde ki ay iletişim trafiği hızlanabilir, planladığınız yolculuklara çıkabilir, okul arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Sosyal medya da görüşlerinizi cesur bir dille ifade edebilirsiniz. Çalışma ortamınızda birçok gelişme birden yaşanabilir. Bir yandan uzun süredir süregelen fikir ayrılıklarından dolayı çatışabilir, bir yandan da kariyerinizde olumlu sonuçlar alacak girişimlerde bulunabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Size kazanç sağlayacak görüşmeler ve anlaşmalar hız kazanabilir. Ekonomik konulara olan ilginiz artabilir, yatırımlar için araştırmalar yapabilirsiniz. Hayattan daha fazla keyif alabileceğiniz ortamlarda bulunabilirsiniz fakat karşınıza çıkan engeller öfkeyle abartılı tepkiler vermenize neden olabilir. Duygularınızı kontrol altına alarak uzun vadeli girişimlerde bulunabilirsiniz.