Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

fkiziltas@stargazete.com

Günün Burç Yorumları - 07.05.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Burcunuzdaki Ay’ın verdiği hareketli ve girişimci etkiler altındasınız. Geçmişi geride bırakmak için kendinizi değiştirmenin gerektiğinin bilincindesiniz ancak önce kalıplaşmış düzeninizi değiştirmek zorundasınız. Kendinizi geliştirmek adına yapacağınız pek çok şey var. Başkalarından fikir alabilir; tecrübelerinizden yararlanarak geniş bir perspektiften bakarak değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Cesaret edip dile getiremediğiniz plan ve projeleriniz olabilir. Koşulların henüz sizin için uygun olmadığının bilincindesiniz. Kontrol edemediğiniz ve risk yaratan durumlara karşı temkini elden bırakmak istemiyorsunuz. Gerek ilişkiler gerek işle ilgili kendinize olan güveninizi tazelemek için beklemeli ancak ön hazırlıkları yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Maddi konularda yeni gelişmelere olabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Maddi konularda yaşadığınız baskıların üstesinden gelebilmek için güçlü olmanız gerektiğini biliyor; sizi yıldıran durumlar olmasına rağmen hedeflerinize varabilmek için uğraşıyorsunuz. Sosyal faaliyetlerde katılımcısınız; bağlı olduğunuz gruplar içinde aktif ve girişkensiniz. Bugün çevrenizin etkisiyle fazla düşünmeden hareket edebilirsiniz. Kendinizi korumak adına temkini elden bırakmamalısınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İş ve sosyal hayatınız açısından önemli gelişmelere açıksınız. Sizi baskı altına alan ortaklıklar veya işbirlikleri olabilir. Hedeflerinize olan bağlılığınız sizi yeni hamleler yapmaya yönlendirebilir. Gruplar içinde konumunuzu korumak adına çaba gösterebilir; ikna kabiliyetinizi kullanabilirsiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan anlaşmalar, eğitiminiz veya kardeşlerle olan sorunlarınıza artık bir çözüm üretebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kariyerinizi sağlamlaştırma ve ilerleme arzusunda olmanız gelişmeleri lehinize kullanmanızı gerektirmekte. Dostların ve yeni grupların desteğini alabilir; farklı felsefelere yönelebilirsiniz. Sağlığınız üzerinde etkisi olan alışkanlıklarınızı artık bırakarak farklı bir yaşam tarzına geçmek isteğiniz artıyor.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Finansal konularda sizi sıkıştıran durumlarla başa çıkabilmek için yeni hamlelere ihtiyacınız var. Borç ve alacaklarla ilgili sizi baskı altına gelişmeler duygusal olarak yıpratıcı olabilir. İşle ilgili karşınıza çıkan her fırsatı değerlendirme niyetiyle hareket edebilirsiniz. Ailenizden gelecek destekler, yurtdışından gelen olumlu haberler bugün sizi biraz olsun rahatlatacaktır.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Koşulları sizin belirliyor olmamanız ilişki ve ortaklıklarda gerilimli günler yaşamanıza sebep olmakta. Kendinizi karşınızdaki kişilerin isteklerine uyum sağlamak zorunda hissediyorsunuz. Duyguların yanı sıra maddi konuların da gündemde olması huzurunuz ve güven duygunuz üzerinde etken. Ailenizden gelecek destek, eviniz veya bir gayrimenkulle ilgili olumlu haberler umutlarınızı tazeleyebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş hayatınızda yorucu koşullar sürmekte. Sağlığınıza özen göstermeli; bedenen veya zihnen yıpratacak ortamlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Üzerinde çalıştığınız projeler veya anlaşmalarla ilgili yeni gelişmeler size maddi kazançlar getirebilir ancak önce ikna kabiliyetinizi kullanarak karşınızdakileri etkilemelisiniz. Düşünce tarzınızın yenilemelere yol açacak birliktelikler sizi şu günlerde oldukça zorlayabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Aşk hayatınızda ve çocuklarla olan ilişkinizde yeni başlangıçlar yapma isteğindesiniz. Duygularınızın çoksusuyla davranmanız hailinde maddi manevi bazı sorunlar yaşamaya açıksınız. Huzur bulmakta zorlandığınız şu günlerde iş ve günlük düzenlerinizi değiştirmek size iyi gelecektir. Karşınızdakilerden gelebilecek desteklerle kendinizi bugün daha güçlü ve yaratıcı hissedebilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Evde, iş ve

  aile yaşantınızda bazı sonlanmalar ve yeni başlangıçlar yapma isteğiniz sürmekte. Hızlı karar almanızı gerektiren durumlar karşısında atak davranabilir; fırsatları lehinize değerlendirebilirsiniz. Özellikle iş anlaşmaları ve seyahatlerle ilgili konular size yarar sağlayabilir. Aşk olduğunuz kişide güven duygusu sağlamak ve onu kazanmak adına çabalarınız olabilir. Otoritenizi kullanırken sağduyunuzda devrede.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Fikir ve düşüncelerinizi ifade etmekten kaçınmayacak; geleceğe dair isteklerinizin peşinden gitmek için çaba göstereceksiniz. Ancak size duygusal baskı hissettiren durumlar olabilir. Üstesinden gelebilmek için yeni yöntemler arayışına girebilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerle aranızda olabilecek bir gayrimenkule veya paraya ait durumu rekabete girerek değil; mantığınız ve sağduyunuzla çözebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hedeflerinizi gerçekleştirmek adına maddi kaynaklarınızı seferber etmeniz gerekiyor. Ancak bu size baskıları da beraberinde getirebilir. Fazla düşünmeden yapacağınız harcamaları karşılamak için yeni kazanç yolları arayışında olabilirsiniz. Yakın çevrenize ve kardeşlerinize karşı oldukça korumacı tavırlar içindesiniz; onların güvenliğini sağlamak adına çözümler üretebilirsiniz.