Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 07.08.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Gece yarısı gerçekleşen Yeniay aşk hayatınıza yeni bir ivme kazandırabilir. Sanatsal çalışmalarda başarılı olabilir, hobiler edinebilirsiniz. Kendinizi neşeli ve şanslı hissedebileceğiniz bir dönemdesiniz. Fakat aşırı cesaret risk almanızı kolaylaştırabilir dikkatli olmalısınız. Duygularınızı ifade etmek sizin için her zamankinden daha zor olabilir, toplumsal baskıya maruz kalabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Aile ilişkilerinde yeni bir döneme başlayabilirsiniz. Gayrimenkul yatırımlarına yönelebilir, evinizde tadilat veya yenilenme gibi işlerle uğraşmaya başlayabilirsiniz. Yuvanın idaresi size teslim edilebilir. Aynı görüşü paylaştığınız kişi ve grupların düşünceleriniz üzerinde baskı kurduğunu hissedebilirsiniz. İletişim kurmak istemenize rağmen engellenebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Ekonomik konularla ilgili başlangıçlar zamanı. Paranızın kontrolünü ele alarak yatırımlara yönelebilir, konforunuz için harcamalar yapabilirsiniz. Risk alarak yatırımlara yönelmek, var olan düzeninizle ilgili cesur adımlar atmak isteyebilirsiniz. İmajınızı, çevreyle ilişkilerinizi ve yaşamsal kararlarınızı korumak için mücadele edebilir, baskılara karşı koymaya çalışabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda açılan Yeniay’ la birlikte yaşamınızı etkileyen önemli kararlar alabilirsiniz. Toplum içinde var olan pozisyonunuzu muhafaza etmek için inatlaşabilir, derinden gelen dönüşüm talebine kulaklarınızı tıkayabilirsiniz. Yeni ilişkilere başlayacağınız bu dönemde duygularınızı ve tepkilerinizi açıklamakta zorlanabilir, baskılarla karşılaşabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bu Yeniay’ la birlikte kendinize olan güveninizi içten içe geliştirebilirsiniz. Çevrenizde olaylar hızla gelişirken, siz gelişmeleri ön plana çıkmadan kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Güçlü düşmanlar ya da destekler karşısında yeni strateji belirlemek yerine düzeninizi muhafaza etmeye çalışabilirsiniz. Geleceğe dair umutlarınızı yenilemekte zorlanabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bu Yeniay’ la birlikte kendinize olan güveninizi içten içe geliştirebilirsiniz. Çevrenizde olaylar hızla gelişirken, siz gelişmeleri ön plana çıkmadan kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Güçlü düşmanlar ya da destekler karşısında yeni strateji belirlemek yerine düzeninizi muhafaza etmeye çalışabilirsiniz. Geleceğe dair umutlarınızı yenilemekte zorlanabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Sosyal ve arkadaş grupları içinde kendinizi yönetici konumunda bulabilirsiniz. Derneklerde veya organizasyonlarda sorumluluk almanızı gerektiren koşullar oluşabilir. Yeni bir arkadaş çevresi oluşturabilir, geleceğe dair hedeflerinize daha kararlı ve cesur adımlarla yürüyebilirsiniz. Fakat toplum içinde ki statünüzü korumak için mücadele etmeniz gerekebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş ve sosyal hayatınızda başlangıçların kapıları açılabilir, karşınıza çıkan fırsatlar toplum içinde daha ön planda olmanızı sağlayabilir. İyi bir lider ve yönetici olmanızı gösterebileceğiniz ortamlar oluşabilir fakat sizin de sorumluluklarınızı yerine getirmeniz ve alacağınız riskleri iyi hesaplamanız gerekiyor. Görüşlerinize karşı oluşan sert muhalefet çatışmalar getirebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Görüş ve düşüncelerinizi cesaret ve özgüvenle savunabilirsiniz. Yurtdışı, medya, mahkeme ya da yüksek eğitimle ilgili konularda başlangıçlar yapmanızı sağlayan fırsatlar bulabilirsiniz. Fikirlerinizi savunurken farklılıklara da açık olmaya çalışmalısınız. Fakat bu arada ekonomik konularla ilgili zorlu mücadeleniz devam edebilir, kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Finansal konularda yönetimi ele almanız ve krizleri yönetmede ki becerinizle dikkatleri üstünüzde toplayabilirsiniz. Parasal kaynakların paylaşımında size güvenenleri boşa çıkarmamak için alacağınız riskleri iyi hesaplamanız gerekebilir. Hedeflediğiniz yerlere gelebilmek için cesaretinize ihtiyacınız olacaktır. İlişkilerde yaşanan gerilimde sizin de payınız olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Aslan burcunda ki Yeniay’ la birlikte ilişkiler hayatınızda daha da ön plana çıkabilir. Size önderlik eden kişiler hayatınıza girebilir, fikir alabileceğiniz işbirlikleri geliştirebilirsiniz. Evlilik ya da ortaklıkla ilgili kararlar alabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Fakat bu dönem karşınızdakilerle hareket etmeyi öğrenmelisiniz. Çalışma ortamınızda baskılarla karşılaşabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Çalışma ortamınızda cesaretinizi ve özgüveninizi açığa çıkararak aldığınız kararlarla dikkatleri üstünüzde toplayabilirsiniz. Yeni iş arkadaşları hayatınıza farklılık katabilir, yüksek tempolu çalışma düzeni sizi yorabilir. Hedeflere varmak için gösterdiğiniz çaba hem sevdiklerinizle aranızda gerilime hem de keyiflerinizden vazgeçmenize neden olabilir.