Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 07.11.2013

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Birkaç gündür yaşadığınız sonuçsuzluk bugün birden bire değişebilir; iş ve sosyal hayatınızda ani hareketlilik söz konusu olabilir. Beklenmedik olayların getireceği gerilimi ve baskıyı yaşayabilirsiniz. Hırslarınıza yenilmeden ilerlemeye çalışmalısınız. Sosyal hayatınızda yeni bir dönemin başladığını bilmelisiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Hayata karşı hissettiğiniz hırs, gelecekle ilgili planlarınız için harcadığınız çaba sizi ciddi davranmaya yöneltiyor. Birkaç gündür maddi konularla ilgili yaşadığınız değişken koşullar yerini önemli gelişmelere bırakıyor. Geçmişte vaad ettiklerinizi yerine getirmek için harekete geçebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili konularda yeni kararlar gündeminizde.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Finansal konular, yeni yatırımlar sizi oldukça meşgul edebilir. Borç ve alacaklar, girişimde bulunduğunuz işlere ait ödemeler size sorumluluk getirmekle birlikte ufak çaplı krize de neden olabilir. Beklenmedik gelişmeler hayatta planlı ve programlı ilerlemeniz gerektiğini size bir kez daha hatırlatmakta. Hayale kapılmadan gerçekleri görmeye çalışmalısınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün ilişiler ve ortaklıklar adına size sorumluluk yükleyen ve huzurunuzu kaçıran gelişmelere açıksınız. Karşınızdaki kişilerin baskısı sonucunda yaşadığınız hayatı gözden geçirebilir; gerçeklerle yüz yüze gelebilirsiniz. Gerek maddi gerek duygusal anlamda yıpratıcı koşullar sizi bir dönüm noktasına getirebilir. Hayalle gerçeği birbirinden ayırarak hareket etmelisiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Çalışma hayatınızdaki sorumluluklar fırsatlar getirmekle birlikte yorucu koşullara neden olmakta. İşin finansal geleceği, yatırımlar ve ödemelerle ilgili konularda yaşayacaklarınız zihnen sizi meşgul ederken; ruhsal ve bedensel sağlığınızı da etkileyebilir. Geçmişten gelen veya gayrimenkulle ilgili bir durum planlarınızı değiştirebilir; hayalci olmak yerine gerçekleri size hatırlatabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Aşk hayatınız, çocuklar ve yeteneklerinizi kullanarak ilerlediğiniz işlerde sorumluluk sahibisiniz. Zihinsel konsantrasyonun yanı sıra inşa etmek istediğiniz konulara da odaklanmaktasınız. Ancak planlarınızı değiştirmenize neden olacak gelişmeler bugün sizi hırsla davranmaya yöneltebilir. Yaratıcı tarafınızı öne çıkararak üzerinize aldığınız işlerin üstesinden gelebileceksiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Evde, ailevi konularda sorumlulukların yanı sıra sizi ciddiyete davet eden gelişmeler içindesiniz. Karşınızdaki kişilerin değişken tavırları baskı hissetmenize ve düzenlerinizle ilgili dönüşüm baskısını hissettirmekte. Aile kaynaklarını, yatırımlarınızı gerçekçi değerlendirmeniz gerekmekte. Hayalini kurduğunuz planlarınızı önümüzdeki günlerde başlatabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yakın çevrenizle olan ilişkileriniz, yolculuklar, eğitimle alakalı işlerinize bugün her zamankinden daha ciddi yaklaşmanız gerekiyor. Ani gelişebilecek durumlar planlarınız üzerinde etkili olabilir; sizi yeni sorumluluklar almaya itebilir. Hem gerçekçi ve kararlı davranmak hem de hayallerinizden vazgeçmeden ilerlemek istiyorsunuz.

  Hedefleriniz doğrultusunda yeniden program yapabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bilinçaltınızı kurcalayan gerek maddi gerek manevi konular var. Huzursuzluğa neden olan düşüncelerden kabullenici davranarak sıyrılabilirsiniz. Bugün finansal alanda her zamankinden fazla sorumlulukların bilincinde hareket etmelisiniz. Kazançlarınızı harcamak yerine yatırıma dönüştürmeniz gerektiğinin farkına varabilir bu bağlamda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

 

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Burcunuzdaki gezegen çokluğu hırslı ve istekleriniz doğrultusunda davranacağınıza işaret etmekte. Aile içindeki ani gelişmeler veya ruhunuzun derinliklerinden gelen değişim arzusu kendi kendinize baskı yapmanız ve başarı odaklı hareket etmenize neden olmakta. Ancak hayallerinizin de olduğunu unutmamalısınız. Hedeflerinize ulaşabilmek için sezgilerinizden faydalanabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İçten içe başarılı olmanız gerektiğini düşünmekte ve bu uğurda elinizden geleni yapmaktasınız.

  Bugün gerek iş hayatınız gerek özel yaşantınızda elinizde olmayan koşullardan dolayı istediğiniz gibi hareket edemeyebilirsiniz. Perde arkasında kalan durumlar veya kişiler baskı hissetmenize neden olabilir. Finansal konularda yaşadığınız belirsizliklere ciddi çözümler üretmelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Gruplar, ekip çalışmaları sizi önümüzdeki birkaç gün oldukça meşgul edebilir. Yeteneklerinizi kullanarak bağlı olduğunuz çevre içinde güç kazanmak niyetindesiniz. Ancak üzerinizde baskı kuran durumlarla mücadele etmek ve hedeflerinize odaklanmak zorundasınız. Geleceğinizi yeniden yapılandıracağınız ciddi kararları alırken hayallerinizden de vazgeçmek niyetinde değilsiniz.