Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 08.01.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Sabah saatlerinde düşünsel anlamda bazı karmaşalara açıksınız. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla alakalı işlerinizde belirsizlikler sizi oyalayabilir; işlerinizde gecikmeye neden olabilir. Ancak akşama doğru sizi motive edecek ve farklı düşünmeye itecek olaylar gündeme gelebilir. Çevrenizle iletişiminiz artabilir; iyimserliğin yanı sıra maceraya ve riske açık davranabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün maddi konularda fikirlerinizi değiştirecek gelişmeler yaşanabilir. Beklentilerinizi yüksek tutmanın veya hayalkırıklığının getirdiği karmaşaya açıksınız. Gelirlerinizi gözden geçirebilir; geleceğinizi düşünerek radikal kararlar alabilirsiniz. Akşam saatlerinde zihninizi kurcalayan konularda sinirlerinize hakim olmalı; hal ve hareketlerinizde kontrolü elden bırakmamalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

: İkili ilişkiler ve ortaklıklarla alakalı gelişmeler önem kazanmakta. Karşınızdaki kişilerin davranışları sizi hayalkırıklığına uğratabilir; kariyeriniz veya sosyal konumuz açısından sizi zor duruma düşürecek durumlara neden olabilirler. Akşam saatlerinde ise hedeflerinizle ilgili yenilenmeler yapabilir; bu olumsuzlukların üstesinden gelebilecek koşulları oluşturabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İş ve günlük uğraşlarla ilgili planlarınızı sabah saatlerinde uygulamak zor olabilir. Kararsızlıklar ve koşulların değişken oluşu ikileme veya risk almaya neden olabilir. Yurtdışı, eğitimle alakalı konularda sizi oyalayan durumlara karşı dikkati elden bırakmamalısınız. Akşam saatlerinde cesaretle hareket edebilir; geleceğiniz için önemli kararlar alabilirsiniz. Gelen bilgileri doğru değerlendirmelisiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün maceraya ve riskler açıksınız Sabah saatlerinde gerek aşk hayatınız gerek çocuklarla olan ilişkilerinizde tavizler verebilir fedakarlık yapabilirsiniz. Para ile ilgili alacağınız kararları ertelemeli; koşulların netleşmesini beklemelisiniz. Akşam saatleri ise isteklerinizi uygulamaya koymak için uygun süreçler olabilir. Sizi geliştirecek kültürel ortamlarda yer alabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Ev, yerleşim ve aileyle ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Alacağınız kararları ve girişimlerinizi iyice tartmadan harekete geçmemelisiniz zira duygularınızı ön plana almak yanıltıcı olabilir. Akşam saatlerinde gelirlerinizle alakalı beklenmedik gelişmeler gündeme gelmesiyle geleceğe dair yeni planlar yapmanız gerekebilir. Sizi zihinsel olarak karmaşaya düşüren kişi ve ortamdan uzak durmalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün düşünceleriniz karışık olabilir; geleceğinizi riske atacak davranışlar gösterebilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevreniz için yapacağınız bazı fedakarlıklar olabilir; yanılgıya düşmeden hareket etmelisiniz. Akşam saatlerinde düşüncelerinizde yenilenmelere neden olacak karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Maddi konularda sizi yanıltabilecek koşullarla karşılaşabilirsiniz. İşle ilgili hızlı karar almanızı gerektiren konular riskler getirebilir. Akılcı ve mantıklı davranarak kendinizi korumanız gerekebilir. Akşam saatlerinde yeteneklerinizi kullanabileceğiniz ve size yeni ufuklar açacak gelişmeler geleceğiniz için önem kazanabilir. Kazançlarla ilgili beklentileriniz yükselebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Burcunuzda ilerleyen Ay kendinizi ifade etmenin yanı sıra riskleri fazla hesaba katmadan hareket etmenize neden oluyor. Sizi yolunuzda alıkaoyacak koşullara temkinli yaklaşmalısınız. Maddi konularda planlı ve geleceğinizi düşünerek davranmalısınız. Akşam saatlerinde çocuklar ve sevdiğiniz kişi size farkındalıklar kazandırabilir; aranızdaki dialoglarda artış olabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Kendinize dönerek iç hesaplaşmalar yaşayabilirsiniz. Bugün alacağınız riskleri iyi hesaplamalı, kontrolünüz dışında gelişebilecekler karşı temkinli olmalısınız. İsteklerinizde ısrarcılığınız ilişkiler veya anlaşmalar adına belirleyici olabilir. Ailevi ve yerleşimle ilgili beklenmedik gelişmeler acele kararlar gerekebilir. Ancak fazla irdeliyor olmanız zihinsel olarak yorabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İşle ilgili sizi engelleyen konular olmasına rağmen hedefleriniz doğrultusunda ilerlemek isteyebilirsiniz.

  Sizi yanıltabilecek veya fedakarlık yapmaya itecek gelişmeleri değerlendirmeye alarak hareket etmelisiniz. Akşam saatlerinde idealleriniz gerçekleştirmek için yaratıcılığınızı kullanabilir; çevrenizi etkileyebilirsiniz. Aşkta ikilemler yaşayabilir; keyifleri abartabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Günün ilk bölümünde iş ve sosyal hayatınızla ilgili alacağınız karar ve girişimlerde dikkatli olmalısınız zira sizi yanıltan koşullar içindesiniz. Yardım çalışmaları, karşılıksız hizmet gerektiren uğraşlar veya belirsizlik içeren durumlar sabah saatlerinde gündeminizde olabilir. Akşam saatlerinde para ile ilgili sizi heyecana ve risk almaya iten gelişmeler yaşanabilir; doğru bilgiyi araştırın.