Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 08.03.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Bugün kendi içinize dönebilir; kariyerinizin geleceğine dair endişeli duygular içinde olabilirsiniz. Ancak düşüncelerinizi fazla abartmaktan kaçının. Dönüşen iş hayatınız size yeni olanaklar ve fırsatlar getirerek daha da güçlenmenize olanak sağlayacak. Sosyal hayatınızda grup çalışması içinde yer alarak kendinizi ifade etmek size artılar kazandırabilir; hatta işinize yeni kazançlar getirebilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Gelecekle ilgili hedeflerinizi belirlemiş ve üzerinde çalışma yapmış olmanıza rağmen; şartlardaki değişkenlikle karşılaşabilirsiniz. Gruplardan alacağınız destekte aşırı beklentili olabilir ya da projeleriniz konusunda ikilem yaşayabilirsiniz. Üniversite, eğitim çalışmaları ve hukuki konularda otorite sayılabilecek kişilerin güçlü desteğini alabilir; şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Ortak gelirlerinizin paylaşımı için bugün ısrarcı olabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda net olmayan koşullar nedeniyle eşin parasına veya banka kredisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ailevi konularınız toplum önünde yaşanabilir; çevrenin duygusal desteğini alabilirsiniz. Yurtdışı, akademik konular ve hukuki meselelerinizin geleceği için bugün yeni fikirler üretebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Geleceğinizle ilgilendiren konularda kararsız davranmanız yüzünden; eşiniz veya ortağınız bugün karşınıza otoriter ve baskıcı bir şekilde çıkabilir. Zihinsel olarak oldukça yıprandığınız bir dönem geçirmektesiniz. Söylemlerinizde kırıcı olma ihtimaline karşı kendinizi kontrol etmeye çalışmalısınız. İş yeriniz ve ortamınızda yeni başlangıçlar gündeme gelebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün sağlık kontrolüne gidebilir; uzun bir zamandır varolan şikayetleriniz için derin bir araştırma yaptırabilirsiniz. Maddi kaynakların düzensiz kullanılmasından dolayı; iş ortamında otoritenizi kullanmanız söz konusu olabilir. Eş veya ortaktan size destek var. İlkeli davranışları sayesinde güven tazeleyebilirsiniz. Yakın olduğunuz kişi ve çocuklarla ilişkinizde daha özgürlük isteyebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Aşk ilişkinizde, çocuklarınızla iletişiminizde baskıcı bir tutum içinde olabilirsiniz. Aileden gelen kaynakların dönüşümü gündeme gelebilir; kökten değişim yaratacak kararlar alabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeli; gereksiz ani hareketlerden kaçınmalısınız. İş arkadaşlarınızla ilişkileriniz sevgi ve saygı çerçevesinde ilerleyebilir, birlikte bir kutlamaya veya organizasyona katılabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İşle ilgili alacağınız karar evdeki yaşantınızda büyük değişiklik yaratabilir. Sağlıklı yaşamak için günlük alışkanlıklarınızı değiştirmeniz haliyle yaşantınızı da bir anlamda değiştirmek olacaktır. Bu sebepten dolayı çaba harcamanız gerekebilir. Aile içinde bugün otoriter tavırlarınızla dikkat çekebilirsiniz. İsteklerinizi uygularken kırıcı olmamaya gayret göstermelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Düşüncelerinizde derinleşebilir hatta biraz melankolik olabilirsiniz. Çevrenizle ilişkilerinizde daha şevkatli olmak için iletişim tarzınızı değiştirmeniz gerekebilir. Kardeşler, komşularla aranızda gizli kalmış konular sizde içsel gerginlik yaratabilir. Aşk hayatınızda anlayışlı olabilir; sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Eviniz ve ailenizin ihtiyaçları için maddi konularda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayabilirsiniz. Yine de planlı olmanızda fayda var. Hakkınız olan ancak bugüne kadar alamadığınız paraya kavuşabilirsiniz. Yakın çevrenizle ilişkileriniz kontrollü olmakla birlikte; birlikte kutlama ve organizasyonlara katılabilir; yolculuklara çıkabilirsiniz. Sosyal yaşantınızda hareketlilik devam ediyor.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün iş ve sosyal alanda kendinizi başarılı olmak zorunda hissedebilir; bu yüzden hedeflerinizin peşinde ısrarla gidebilirsiniz. Kardeş, yakın çevre ilişkilerinizde ikilemde kalacağınız olaylar yaşayabilir; sonucunda kendi fikrinizi zorla kabul ettirmek isteyebilirsiniz. Maddi gelirlerle alakalı geleceğe yönelik düşünebilirsiniz. Yabancılardan beklediğiniz haberler can sıkıntısı yaratabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Sosyal yaşantınızda hareketlilik ve aşk ilişkilerinden yana olan şansınız devam ediyor. Bilinçaltınızda başarılı olmak adına kendinize baskı uygulayabilirsiniz. Değerli olduğunuzu gözden kaçırmayın. Maddi konularda net olmayan şartlar gündemde olabilir veya aile büyükleriniz için kontrol dışı harcamalar yapabilirsiniz. Arkadaş çevrenizle iletişim içinde olmak sizi geliştirecektir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Burcunuzdaki Ay ile kendinizi rahat ifade edebilir; duygularınızı ve hassasiyetinizle ön planda olabilirsiniz. Geçen hafta belirlediğiniz hedeflerinizin bir bölümünü gerçekleştirmiş olmanın huzurunu yaşayabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili dönüm noktası olan günler geçirmektesiniz. Alacağınız kararlarda dikkatli olmanızda fayda var. Maddi konular bilinçaltı sıkıntısı yaratabilir.