Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 08.04.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Bugünü oldukça sakin ve hareketsiz geçirebilirsiniz. Düşüncelerinizi toplamanız, gelecek planları yapmanız ve duygularınıza kulak vermeniz için uygun bir zaman. Bilinçaltınızda gizli kalmış ihtiyaç ve korkularınızın ya da düşmanlarınızın farkına vararak çözüm oluşturabilir, hiçbir şey yapmadan, akışa teslim olarak bir sonra ki dönem için güç toplayabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Arkadaşlarınızla veya içinde bulunduğunuz sosyal gruplarla duygusal paylaşımlarda bulunabilir, gelecek hedeflerinizi belirlerken sezgilerinizi de işin içine katabilirsiniz. Yardım derneklerinde görev alabilir, insanların ihtiyaçlarına kulak verebilirsiniz. Yeni bir şeyler üretip, başlangıçlar yapmak yerine bugüne kadar gösterdiğiniz çabayı değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İş ve sosyal hayatınızda duygusal konuşmalarla ön plana çıkabilir, toplumun ihtiyaçlarını algılayarak projeler üretebilirsiniz. Çevrenizle iletişiminizde sezgisel ve duyarlı bir dil kullanabilirsiniz. Paylaşımların ve yardımlaşmanın ön planda olduğu bugün hırslarınızın yerini sevecenlik ve affedicilik alabilir. Olayları kontrol etmeyi değil izlemeyi uygun bulabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün inançlarınız ve görüşleriniz önem kazanabilir, düşüncelerinizi paylaşırken başka fikirlere karşı da saygılı ve duyarlı olabilir, kendinizi ifade ederken duygularınızı da işin içine katabilirsiniz. Yurtdışı, yüksek eğitim, mahkemeler, yolculuklar ve medyayla ilgili konularda girişimlerinizi gözden geçirerek eksikliklerinizi tamamlayabilir, geleceğe dair umutlarınızı tazeleyebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Başkalarının duygularına ve sorunlarına eğilerek, insanlara yardımcı olma çabası içine girebilirsiniz. Yaşadığınız krizleri sezgilerinize güvenerek çözme yoluna gidebilirsiniz. Finansal konularda daha duyarlı davranabilir, ortak kaynakların paylaşımında fedakarlık yapma yoluna gidebilirsiniz. Bugün olayları gidişatına bırakmayı, izlenimci olmayı tercih edebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Yakın ilişki içinde olduğunuz kişilerin duygusal ihtiyaçları sizin için önem kazanabilir. Onların sezgilerine güvenebilir, kendinizi karşınızdakinin yerine koyarak düşünmeyi başarabilirsiniz. Bugün daha önceki girişimlerinizi gözden geçirip eksikleri gidermek, olayları kontrol ve idare etmek yerine akışa teslim olmak daha doğru olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Beraber çalıştığınız kişilerle daha duygusal bağlar kurabilir, onların isteklerine kulak verebilirsiniz. Yaptığınız işlerin ve ürettiğiniz projelerin sanatsal ve yaratıcı boyutu ön plana çıkabilir. Fakat üstünde çalıştığınız işleri tamamlamak için çaba sarf etmek, size zarar veren alışkanlıklarınızı terk etmek, girişimlerden ve başlangıçlardan uzak durarak sakinliğinizi muhafaza etmek daha kolay olacaktır.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Sevdikleriniz için fedakarlık yapmaya kendinizi hazır hissedebilir, onlar ifade etmese dahi duygularını sezerek harekete geçebilirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak ve başkaları tarafından anlaşılmak sizin için önemli olabilir. Bugün zamanınızı size keyif veren konularla uğraşarak, hobilerinize, sanatsal faaliyetlere zaman ayırarak ve dinlenerek geçirebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Aile içi ilişkilerde her zamankinden daha duyarlı ve sevecen olabilirsiniz. Onlar için fedakarlık yapmak ya da duygularını paylaşabilmek bugün daha kolay olacaktır. Evinizde zaman geçirebilmek ve bir sonra ki adımlarınızı düşünmek isteyebilirsiniz. Yeni girişimler ve başlangıçlar için uygun bir gün almamasına rağmen var olan konuların değerlendirilmesi olumlu olacaktır.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün kendinizi ifade ederken son derece yaratıcı ve duyarlı bir iletişim tarzını benimseyebilirsiniz. Yakın çevrenizin ihtiyaçlarına kulak vererek onların isteklerini yerine getirebilir ya da sezgilerinizi kullanarak sorunlarına çözüm getirebilirsiniz. Kısa yolculuklarınızı ya da alacağınız eğitimleri ertelemeniz gerekebilir, yeni girişimlere yönelmek yerine var olanları tamamlamak doğru olacaktır.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Yaratıcı ve sanatsal yeteneklerinizi kullanarak kazanç sağlayacak projeler üretebilirsiniz. Bugün sezgilerinizin çok güçlü olması gelir getirecek kaynakları da doğru belirlemenize yardımcı olabilir. Ekonomik konularla ilgili yeni girişimler yerine elinizdekileri verimli kullanmak için çaba sarf etmeniz iyi olacaktır. Olayları kontrol ve idare etmeden seyirci olarak kalmalısınız.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hem özel hemde çevreyle ilişkilerinizde kendinizi sevecen bir dille ifade edebilirsiniz. Kendinizin ve karşınızdakilerin ihtiyaçlarına duyarlı davranmanız duygusal bağlarınızı kuvvetlendirebilir. Başlangıçlar için biraz daha beklemeniz gerekebilir, bugünü kendinize ayırmanız, keyif alabileceğiniz konularla ve kişisel bakımınızla ilgilenerek geçirmeniz de fayda var.