Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 08.12.2012

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Ay terazi burcunda İkili ilişkiler ve ortaklıklara ait gelişmeler öne çıkabilir, dengeyi sağlamak için uyuma ihtiyacınız olabilir. Kariyerinizi sağlam temeller üzerine kurmak adına görüşme ve anlaşmalar yapabilir; hem diplomatik hem otoriter davranışlar içinde olabilirsiniz. Karşınızdaki kişilerden gelecek teklifler sizi büyük düşünmeye sevkederken bir yandan da hırsla hareket etmenize neden olabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün hem iş ortamınızda hem de gün içi yaşantınızda uyum ve işbirliğinden yana olabilirsiniz. Kimi zaman hırs ve tutukuyla davransanız dahi nezaketi elden bırakmadan hareket edebilirsiniz. Güzellik ve beden sağlığınızı ilgilendiren konularla ilgilenebilir; estetik amaçlı işlerle uğraşabilirsiniz. Para kaynaklarınızı arttıracak görüşmeler verimli geçebilir ancak kaygılarınıza çözüm olmayabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Yakın beraberliğinizde uyum ve dengeyi kurmak isterken baskıcı davranışlarınız olabilir. Sosyal ortamlarda kendinizi göstermek isteyebilir; yeteneklerinizle öne çıkabilirsiniz. Çocuklarla olan ilişkinizde alacağınız pek çok ders olabilir; sizi zihnen geliştirdiklerini düşünebilirsiniz. Akşam saatlerinde amaçlarınız uğruna vereceğiniz tavizler içsel baskıya neden olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Evle ilgili işler, dekorasyon, vereceğiniz davetin hazırlığı gibi uğraşlar zamanınızın büyük bir bölümünü alabilir. Size destek olan kişiler olmasına rağmen kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. İçten içe tasarladıklarınızı uygulamaya koymak için büyük bir çaba içine girebilirsiniz. Akşam saatlerinde ikili ilişkilerinizde uyum ve işbirliğinden yana olmalısınız zira tartışmaya açıksınız.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Duygu ve düşüncelerinizi katılacağınız sosyal ortamlarda rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Kimi zaman içsel baskı hissetseniz dahi kontrolü elden bırakmayabilirsiniz. İş hayatınızı ilgilendiren kararları her yönüyle değerlendirerek alacağınız kararlar olabilir. Yeni eğitimler, fikir alış verişleri ve yolculuklar sizi zihnen geliştirici özellikler taşıyabilir. Akşam saatlerinde enerjiniz yükselebilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Maddi konular gün boyunca gündeminizde önemli olabilir. Güçlü ve yetkinlik kazandığınızı yeteneklerinizden gelir sağlamak adına görüşmeler yapabilirsiniz. Ortaklıkların söz konusu olduğu girişimlere sıcak bakabilirsiniz. Gruplar ve ekip çalışmalarındaki işlerden pek çok olumlu geri bildirim alabilirsiniz. Çocuklarla olan ilişkilerinizde kontrollü olmanızı gerektiren gelişmeler yaşanabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Burcunuzda ilerleyen Ay’ın enerjisiyle kendinizi rahat ifade edebilir; uyum ve işbirliğine yalın hal ve hareketlerinizle öne çıkabilirsiniz. Günün ilk bölümünde ilişkilerden yana sıkıntı yaşamanıza rağmen sonradan dengeleri kurabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili gelişmeler sizin için geliştirici olabilir; alacağınız haberler sizi keyifli kılabilir; girişim için motive edebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İlişkiler, anlaşmalar bilinçaltınızın bir köşesinde huzursuzluk kaynağı olabilir ancak mantıklı ve hedef odaklı düşünce ve davranışlarla hem kendinizi hem çevrenizdekileri kontrol altına alabilirsiniz. Maddi manevi paylaşımlarla ilgili konuları gizli diplomasi yaparak çözmeye çalışabilirsiniz. Akşam saatlerinde yakın beraberliklerinizde elde olmayan gelişmeler sizi öfkeli kılabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Gruplar, arkadaş ortamları ve sosyal organizasyonlar içinde geçecek bir gün sizi bekliyor. Yeteneklerinizi kullanarak onları etkilemek ihtiyacında olabilirsiniz. Maddi konularda baskı yaratan harcamaları geleceğiniz için gözden geçirebilirsiniz. Dostlarınız vasıtasıyla tanışacağınız kişiler hem yakın beraberlikler hem ortaklıklar adına fırsatlar getirebilir.

 

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün iş ve sosyal hayatınız hareketli olabilir. Kariyerinizi ilgilendiren görüşme ve anlaşmalar gündeme gelebilir. Gücünüzü ve idareci tavrınızı öne çıkararak başarı sağlayabilirsiniz. Gerek ailevi gerek özel yaşantınızla ilgili bazı önemli kararlar alabilirsiniz. Akşam saatlerinde istekleriniz için planlı ve hedef odaklı davranabilir; hem diplomatik hem ısrarcı olabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Yurtdışı, eğitim ve medyayı içine alan konular önem kazanabilir. Kontrolünüz dışında olabilecek yaptırımlarla karşılaşmanıza rağmen işbirlikçi tavırlarınızla belli bir düzeyde tutabilirsiniz. Aşktan yana hayat görüşünüzü değiştirecek olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Akşam saatlerinde bilinçaltınızda huzursuzluk yaratacak düşünceler içine girebilirsiniz. Dikkat.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Maddi konular ve ortaklaşa paylaşımlar adına size huzursuzluk veren gelişmeler olabilir; belki hedefinize ulaşmak için taviz vermek zorunda kalabilirsiniz. Evinizle ilgili yapacağınız değişiklikler için eşin desteğine ihtiyacınız olabilir. Akşam saatlerinde gruplar ve arkadaşlarla katıldığınız ortamlarda hareketli tavırlarınızla dikkat çekebilirsiniz. Yaşanabilecek sorunlara işbirlikçi yaklaşmalısınız.