Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 09.01.2014

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Finansal konularda değerlerinizi gözden geçirmeniz yerinde olabilir. Hırslı ve sahiplenici bir tutum içinde olmanız gerek duygusal gerek maddi konularda sizi yeni girişimlere yöneltebilir. Dağıtan ve kontrolünüz dışında karşınıza çıkan etkiler olmasına rağmen planlı ve programlı hareket etmelisiniz. İtibarınızı zedeleyecek durumlardan uzak durmalı; sakin kalmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Burcunuzda ilerleyen Ay; sizi hırslı ancak bir yandan da temkinli davranmaya zorluyor. Bugünlerde kendinizi daha rahat ifade edebilir; istekleriniz için girişimlerde bulunabilirsiniz. Bedensel veya zihinsel olarak zorlandığınız konularda bazı dönüşler yapabilir; güçlü kişilerin destelerini alabilirsiniz. Hayalinizdeki hedefleri gerçekleştirmek için para durumunuzu iyi gözden geçirin.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Güvende olmak, gelecekte konforlu bir hayat sürmek bilinçaltınızdaki düşünceleriniz. Bugün kendi içinize dönerek bu konuda neler yapabileceğinizi tasarlayabilirsiniz. Para kaynaklarınızın kullanımına dair yeni fikirler geliştirebilirsiniz. Ailenizin de desteği sizinle olacaktır. Aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili durumlarda cesaretli davranışlar gösterebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Grup çalışmaları, arkadaşlıklar gündeminizde önem kazanmakta; ilk sırayı almakta. Hedeflerinize varabilmek için desteklerine ihtiyaç duymaktasınız. Karşınızdaki kişilerden gelen yardımlar aslında içten içe baskı unsuru olabilir. Tasarladığınız bir seyahat veya bir eğitimle ilgili girişimde bulunabilirsiniz. Aile içinde adil davranılmadığını düşündüğünüz durumları çözüme ulaştırmak için harekete geçebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İş ve sosyal hayatta maddi manevi sahip olduklarınızla gözler önünde olacağınız bir gün. Hırslarınızı ve yaptırım gücünüzü kontrol altında tutmayı başarabildiğiniz takdirde itibarınızı arttırabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızdan gelecek olumlu destekler var. Anlaşmalar, görüşmeler ve bilgi alış verişleri sizi oldukça meşgul edeceği için zihinsel olarak yorgunluk hissedebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Yurtdışı işler, eğitim, medya ile alakalı işler sizi meşgul etmekte. Bütçenize uygun olabilecek bir seyahat planlıyor olabilirsiniz. Size üzerinde araştırma yaptığınız konularda destek verebilecek kişilerle irtibata geçebilir; yardımlarını alabilirsiniz. Gruplar içinde yer alacağınız organizasyonlarda sizi geliştiren ancak bir o kadar da huzursuz eden durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün sizi hem duygusal paylaşımlar hem finansal konularda gerilime iten etkiler altındasınız. Kazançların yanı sıra bazı krizli durumlar yaşamanızda olası görünüyor. Günlük işlerinizi yerine getirirken bazı dağılmalar ve kontrol dışı durumlar yaşabilirsiniz. İyi organize olmaya bakın. İş hayatınıza ve sosyal konumunuza etki edecek girişimlerde bulunabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Karşıt burcunuzda ilerleyen Ay; bugün kontrolün size ait olmadığına işaret etmekte. Ancak aradığınız huzur ve güven ortamına sahip olacaksınız. Eşiniz, ortağınız sizi rahatlatacak şekilde hareket edebilir; kafanızdaki soruların cevaplarını verebilirler. Bilinçaltınızda sizi yoran ve zihninizi kurcalayan durumlarla ilgili bazı yeni gelişmeler ortaya çıkabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İş hayatınızda finansal konular gündeminizi meşgul ediyor. Kayıp olarak düşündüğünüz bazı alacaklarınızı geri almak için harekete geçebilirsiniz. Yerleşimle ilgili düşündüğünüz değişikliği gerçekleştirebileceğiniz haberleri alabilirsiniz. Arkadaşlar, grup çalışmaları içinde güven tesis etmek zorunda kalacağınız durumlar olabilir. Bir süredir aktif olan yaşantınızdan dolayı yorgun düştünüz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün keyiflerinize yönelmek; huzurlu bir gün geçirmek istiyorsunuz. Yakın çevrenize, kardeşlerinize gerekli maddi manevi desteği vermekten kaçınmayacak; onların ihtiyaçlarına duyarlı olacaksınız. Çocuklarınızdan sizi mutlu edecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda karşınıza çıkan fırsatları atacağınız yeni adımlar belirleyeceği için temkinli ilerlemelisiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Evde, aile yaşantınızda ve kariyerinizde bitiş ve başlangıçlar yaşadığınız bir süreçtesiniz. Adımlarınızı sağlam atmak isteyecek; temkinli hareket edeceksiniz. Kontrolünüz dışında gelişebilecek durumları iyi gözlemlemeli; baskı yaratan kişilerle ilişkilerinizi belli bir seviyede tutmalısınız. İlerideki yaşantınızı, eğitimizi belirleyecek seçimleri yapabileceğiniz gücü kendinizde bulabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Düşüncelerinizde ısrarcı olmanın yanı sıra yaratıcısınız. Yeteneklerinizi kullanarak bugün fikirlerinizi çevrenizdekilere en iyi şekliyle sunabilir, ikna edici olabilirsiniz. Ancak fazla hayalci davranmamalısınız. Finansal konularda, ortak paylaşımlarda dengeli ve adil olmaya çalışmalısınız zira sizi gereğinden fazla zorlayacak durumlar ortaya çıkabilir. Aşk hayatınızı hareketlendirecek girişimler var.