Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 09.03.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Arkadaşlar, gruplar içinde yer alarak vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Paylaştığınız hedeflerle ilgili bilgi alış verişlerinde bulunabilirsiniz. Ancak laf kalabalığı olabileceği için arzu ettiğiniz verimi elde edemeyebilirsiniz. Girişimlerinizi hafta başına ertelemeniz daha iyi olabilir. Sevdiklerinize hizmet etmek, ihtiyacı olanların yardım etmek sizi içten içe huzurlu kılabilir.

 

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Sosyal hayatınız bugün oldukça hareketli geçebilir. Grup çalışmaları, ortak hedefler için yapılacaklara zaman ayırabilirsiniz. Artan kazançlarınızı doğru değerlendirmek ve gelecekteki yatırımlarınızı belirlemek için çevrenizdekilerden bilgi alabilir; pazarlıklarda bulunabilirsiniz. Yeni girişimler yapmak yerine var olanın üzerine odaklanarak; eksik kalanları tamamlamalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Gerek iş gerek özel hayatınızla ilgili yapacaklarınız için ileriyi düşünerek hareket etmelisiniz. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili işlerinizin ön çalışma ve planlamasını yapabileceğiniz uygun koşullara sahipsiniz. Sosyal hayatınız arkadaşların da katılımıyla hareketlenebilir; kendinizi geliştireceğiniz ortamlarda yer alabilir veya yakın çevre gezileriyle günü renklendirebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Ortak olduğunuz gelirlerin geleceğiyle ilgilisiniz. Süregelen koşullar ve uygulamalarda bazı değişimler gündeme gelebilir. Size verilen bilgileri iyi değerlendirmeli; sonradan yanılacağınız şekilde davranmamalısınız. Eğitim, yurtdışı ve akademik konularda moralinizi bozan ve motivasyon düşüklüğüne neden olan kontrol dışı gelişmeler yaşanabilir. Fazla duygusallığa yer vermeyin.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İkili ilişkiler ve ortaklıklar bugün de gündeminizde. Ancak karar almak ve yeni bir girişimde bulunmak için uygun bir süreçte değilsiniz. Bağlı olduğunuz gruplar ve ekip çalışmalarından beklediğiniz maddi kazançlarla ilgili birbirini tutmayan cevaplar alabilirsiniz. Gelişmeleri akışına bırakırken bilgi almak ve araştırma yapmaktan da geri kalmamalısınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Gruplar ve ekip çalışmaları içinde geçecek bir gündesiniz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için başkalarından destek beklemenin yanı sıra sizin de onlara yapacağınız hizmetler olabilir. Eğitim, ticaret ve yurtdışıyla ilgili işlerinizde ortada olan ve belirsizlik içeren gelişmelerle kafanız karışık olabilir. Karşınıza çıkan veya elinizin altında olan fırsatları akılcı değerlendirmeye bakmalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Aşk hayatınızda size umut veren gelişmeler içindesiniz. Bugün sevdiklerinizle, çocuklarınızla ve arkadaşlarınızla bir arada olmaktan keyif duyabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve medyayla alakalı işlerinizde sizi belirsizliğe iten durumlar uğraştırıcı olabilir. Beklediğiniz geri bildirimleri alamadığınız için yön değişikliği yapmak isteyebilirsiniz. Yeni başlangıçlar için hafta başını beklemelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Ev, yerleşim ve ailenizle ilgili her zamankinden farklı konular gündeminizde olabilir. Bazı sonlandırmalar içindesiniz. Yatırımlarla alakalı yeni gelişmeler karşınıza çıkabilir; size bilgi sağlayacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Size gerekli olanı seçerken tereddütte kalabilirsiniz. Duygusal paylaşımlarınızda hayalle gerçek arasında bocalayabilir; hislerinizi abartılı bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Kardeşler, dostlar ve yakın çevrenizle iletişim içinde olacağınız bir gün. Birlikte yapacağınız şeylerin yanı sıra fikir alış verişlerinde bulunabilir, üzerinde uğraştığınız bir konuyla ilgili araştırma yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişilerin size sunacakları fırsatlar veya söylemleri akıl karışıklığı yaratabilir. Doğruluğun inanmadığınızı bilginin peşinden gitmemelisiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün harcamalarınız kontrolünüz dışına çıkabilir; belirlediğiniz miktarı aşabilirsiniz. Yakın çevrenize veya kardeşlerinize yapılacak yardımlarda bu durumu arttırabilir. İçinde bulunduğunuz gruplar ve ait olduğunuz ekip çalışmalarında yeteneklerinizi kullanarak kendinizi gösterebilirsiniz. Arzu ettiğiniz eğitim, seyahat ve sanatsal çalışmalar için bilgi alabileceğiniz bir gündesiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Burcunuzdaki Ay sizi herkesten farklı düşünmeye ve davranmaya yöneltmekte. Yapacağınız yatırımlarla ilgili bilgi toplarken size en uygun olanı seçmekte temkinli davranmalı; her söyleneni dikkate almamalısınız. Günün enerjileri yeni başlangıçlara pek uygun olmadığı için elinizdeki illeri tamamlamaya yönelebilir veya kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yaratıcılığınızı kullanabilecek koşullar içindesiniz. Kafanızın içinde birçok hayaliniz olabilir. Sakin bir ortamda kendinizle baş başa kalarak düşünmek ve tasarlamak isteyebilirsiniz. Ev, yerleşimle alakalı karşınıza çıkan fırsatların bolluğu karar verme sürecinizi uzatıyor olabilir. Aldığınız bilgilerin doğruluğunu ve size ne derece faydalı olacağını araştırmalısınız.