Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 09.05.2014

Koç                     21 Mart - 20 Ni­san
 
 Günü eve ve aileye dair konularla ilgilenerek geçirebilirsiniz. İş hayatınızda da sizi motive edecek gelişmeler yaşanabilir, kazançlarınızı artırmanın yollarını arayabilirsiniz. Gayrimenkul alım satımıyla ilgili girişimlerde bulunabilir, sahip olduğunuz maddi manevi değerleri muhafaza edebilmek için harekete geçebilirsiniz. Duygusal davranışlarda bulunabilirsiniz.
 
Boğa           21 Nisan - 21 Mayıs
 
Kendinizi ifade edebilmek için yazılı ve sözlü iletişiminizde duygusal bir dil kullanabilirsiniz. Kişisel gelişiminiz için eğitimlere, seminerlere katılabilir, sosyal medya da aktif olabilirsiniz. Bugün yakın çevrenizdeki kişileri korumak ve kollamak isteyebilir, kardeş, kuzen ve komşularla hislerinizi paylaşabilirsiniz. Tatil planları yapmaya başlayabilirsiniz. 
 
İkizler        22 Mayıs - 21 Haziran
 
Ekonomik konularla ilgili girişimlerinizde gizli bilgilerin ve kulislerin desteğini alabilir, gelirlerinizi muhafaza etmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımlara yönelmek istemenize rağmen şartların sürekli değişmesi karar almanızı zorlaştırabilir. Duygusal bağınızın olduğu kişiler için yapacağınız harcamalar kalıcı girişimlerde bulunmanızı engelleyebilir.
 
Yengeç     22 Haziran - 23 Temmuz
 
Sosyal grup ve arkadaşlarınızla yakın ilişki de olabilir, derneklerde görev alarak, geleceğe yönelik hedeflerinizi gerçekleştirecek adımlar atabilirsiniz. Halen burcunuzda ilerlemekte olan Ay; kendinizi ifade edebileceğiniz ortamlarda bulunmanızı sağlayabilir. Duygusal hedeflerin ağır bastığı bugün şartların sürekli değişmesine rağmen kontrolü elde tutabilirsiniz. 
 
Aslan        24 Temmuz - 23 Ağustos
 
İş ve sosyal hayatınızda sonuca ulaşacak projeler için gizli çalışmalar yapabilirsiniz. Duygularınızı içinize atmak isteseniz de derin ilişkilere girebilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz. İçten içe endişelendiğiniz konulara sezgilerinizin gücüyle çözüm arayabilirsiniz. Yalnız kalmaya ve kendinizi dinlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. 
 
Başak            24 Ağustos - 23 Eylül
 
Geleceğe dair düşüncelerinizi, ideallerinizi aynı görüşü paylaştığınız kişilerle paylaşabilir, onlardan fikir alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla duygusal konuşmalar yapabilirsiniz. Hedeflerinizi belirlemek için şartların netleşmesini bekleyebilirsiniz fakat olaylara akılcı değil de hislerinizle yaklaşmanız kararlarınızdan sonrasında vazgeçmenizi gerektirebilir. 
 
Terazi            24 Eylül - 22 Ekim
 
İş ve sosyal hayatınızda ki girişimleriniz finansal açıdan güçlü kişiler tarafından desteklenebilir, görüş ve düşüncelerinizi toplum içinde açıklama fırsatı bulabilirsiniz. Son birkaç gündür yaşanan gerilimin ardından bugün daha sakin davranabilirsiniz fakat kariyerinize dair gelişmeler tatmin edici olmayabilir. Biraz daha beklemeniz gerekebilirsiniz. 
 
Akrep             23 Ekim - 22 Kasım
 
Yakın ilişki de olduğunuz kişilerle geleceğe dair düşüncelerinizi paylaşabilir, hayata daha duygusal bir açıdan bakabilirsiniz. Mahkemeler ve yüksek eğitimle ilgili konularda uzmanların desteğini alabilirsiniz. Aile ve eve dair duygusal hedeflerinize varmanız için planlar yapabilirsiniz fakat içinde bulunduğunuz koşulların sürekli değişmesi netleşmenizi engelleyecektir.
 
Yay                  23 Kasım - 22 Aralık
 
Son günlerde yaşanan krizler ve gerilim olaylara bakış açınızı değiştirmiş olabilir. Bugün ortak paylaşımlar gündeme gelebilir ve maddi konularda duygusal tavırlar sergileyebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla beraber finansal projeler hazırlayabilir, sigorta, vergi gibi işlerle uğraşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye çalışmanızda fayda var. 
 
Oğlak              23 Aralık - 20 Ocak
 
Sevdiklerinizle ortak çalışmalar içine girebilir, işbirliklerine ve ortaklıklara yönelebilirsiniz. Romantik ilişkilerde duygusal paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren çalışmalarda bulunmak için uzman desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Karşınızdakilerle yaşanan gerilimi atlatmak için onlara kulak vermelisiniz. 
 
Kova                21 Ocak - 19 Şubat
 
İş ortamınızda duygusal ilişkiler gelişebilir, kendinizi güvende hissetmek için daha fazla çalışmanız gerekebilir. Evden yürütebileceğiniz işler yapmak, güvenilir işbirliklerine yönelmek isteyebilirsiniz. Henüz şartların netleşmemiş olması yönünüzü belirleyememenize neden olabilir. Girişimlerde bulunmak için aldığınız destekleri kullanabilirsiniz fakat biraz daha beklemesiniz. 
 
Balık                 20 Şubat - 20 Mart
 
Bugün yaratıcılığınızı ifade edebilir, sanatsal çalışmalarda bulunabilirsiniz. Uzun süreli ilişkilerde farklı bir sürece geçebilir, sizi mutlu edecek hobilere yönelebilir, hatta bu konularla ilgili eğitimlere katılabilirsiniz. Duygularınızı paylaşabilir, sevdiklerinizi sahiplenerek onları korumak isteyebilirsiniz. Fakat yeni girişimlerde bulunmadan önce biraz daha beklemelisiniz.