Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

astrofiber@stargazete.com

Günün Burç Yorumları - 09.07.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Duygusal olarak yoğunsunuz ve bilinçaltınızdakileri rahatlıkla ifade eder bir haldesiniz. Ruhunuzun derinliklerinde kalmış duyguların açığa çıkması ilişkilerinizi etkileyebilir. Eve, aileye ait bazı gelişmeler ise sizi maddi anlamda gerçekçi düşünmeye ve karar almaya itebilir. Öğle saatlerinde bu tür sorumluluklarla ilgilenebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise öfkenize hakim olmaya bakmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle duygusal paylaşımlarınız artmakta. Ortaklaşa karar almanız gereken işlerinizi bugün halledebilir; belki bir evreyi kapatabilirsiniz. Gruplar içinde, arkadaşlarla geçmişte söz verdiğiniz ancak yerine getirmek istediklerinizi bugün gerçekleştirebilirsiniz. Akşamüstü saatlerinden önce önemli işlerinizi tamamlamaya bakın zira sonrasında kontrolünüz dışında gelişmelere açıksınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Finansal konularda yine dalgalı geçecek bir gün sizi beklemekte. Ancak bir gün öncesine göre daha rahat koşullar içindesiniz. Ailenizin desteğini alabilir; onların koruması altında girebilirsiniz. İşe ait konularda ise kazançlarınızla ilgili anlaşmalar sizi meşgul edebilir. Akşamüstü saatlerde ise fevri davranışlar gösterebileceğiniz için adil davranmaya gayret etmeye çalışın.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerleyen Ay’ın olumlu etkileri halen sizinle. Yakın ve özel ilişkilerin hayata bakışınızda etkisi büyük. Yurtdışı, eğitim ve yolculukları içine alan konularda pozitif gelişmelere açıksınız. Alacağınız sorumluluklar sizi olgun ve ayağı sağlam yere basar şekilde davranmaya itebilir. Sevdiğiniz kişinin mesafeli tavırları sizi endişeye sürüklemesine izin vermeden geleceğe umutla ilerleyebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bilinçaltınızı kurcalayan düşünceler endişe ve kaygı duymanıza neden olmakta. Ancak akışta kalabildiğiniz takdirde bugün pozitif gelişmelerle karşılaşma şansınız var. Finansal alandaki dalgalanmalara rağmen gerçekçi düşünmek ve değerlendirmeler yapmak yararınıza olabilir. Ortak olduğunuz gelirlerin yönetimine dair aranızda çıkabilecek anlaşmazlıklarda adil davranmaya çalışın.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Gruplar, ekip çalışmaları yine gündeminizde. Çevrenizdekilere daha koruyucu davranabilir; onların ihtiyaçları doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Ayrıca ikili ilişiler ve anlaşmalarda taleplerinizin yerine gelme şansı yüksek. Eğitim, yolculuk veya organizasyonlar alakalı işlerde sorumluluklar altına girebilirsiniz. Ancak işin maddi boyutu gerginlik yaşamanıza neden olabilir.

Terazi  24 Eylül - 22 Ekim

İş ve sosyal hayatınızda yine hareketli bir gün olacağa benziyor. Geçmişte üzerinize düşmediğiniz veya sürüncemede kalmış işlerle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Gelirlerinizi gerçekçi gözlerle değerlendirebilir; belki resmi kurum ve kuruluşlarla olanlarla ilgilenebilirsiniz. İşbirlikleri ve ortaklıklarda adil olmadığını düşündüğünüz durumları çözmek için harekete geçebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Geleceğe dair yeni düşünceler, gelişmeler içindesiniz. Yurtdışı, eğitim ve medyayı ilgilendiren işleriniz akıcı ilerleyebilir. Sorumluluk bilinciyle davranmanız sizi başarılı ve ümitli kılacaktır. Aşktan yana şanslısınız. Duygularınızı ifade etmekten kaçınmayacaksınız. Ancak kontrolünüz dışında olabilecek durumlara karşı da temkinli olmalısınız zira geçmişte çözemediğiniz konularda gündeme gelebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ortak gelirler, aileden gelecek kazançlar veya eşin parasıyla ilgili durumlar endişe yaratmakta. Bugün olumlu haberle alma şansınız yüksek. Otorite konumundaki kişilerden gelecek olumlu hareket ve hamlelerle karşılaşabilirsiniz. Gizli kalmış bazı şeyler açığa çıkabilir. Ancak işbirliği içinde kalmaya çalışmalı; size uygun gelmese de bağlı olduğunuz grupla birlikte ilerlemelisiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İkili ilişkilerde duygusal bir süreçtesiniz. Karşınızdaki kişilerin de size olan sıcak davranışlarını hissedebilirsiniz. Bugün yakın çevreniz veya kardeşleriniz için bağlantılarınızı kullanabilir; tanıdıklarınızla onlar için görüşmeler yapabilirsiniz. Gruplar veya ekip çalışmalarında aldığınız sorumlulukları layıkıyla yerine getirebilirsiniz. Ancak bazı konulardaki anlaşmazlıklar bir ara gerginlik yaratabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İş hayatınız veya yapılması gereken işler üzerinizde yük gibi ancak üstesinden kalkabilecek gücünüz var. Maddi manevi destekler yanınızda. Ayrıca sağlığınızla ilgili endişe duyduğunuz konularda olumlu gelişmeler içindesiniz. Günün ikinci bölümünde yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili durumlar karışabilir; gerginliği tırmandırmadan akılcı ve işbirlikçi yaklaşımlar yararınıza olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hayatın güzellilerine ve keyiflerine açıksınız. Gerek sevdiğiniz kişi gerek çocuklarınızla olan bağlarınızı güçlendireceğiniz olumlu gelişmeler yaşanabilir. Yaratıcılığınızın artması yeteneklerinizi ortaya çıkarmanıza ve ileride olumlu olacak girişimlerde bulunmanıza olanak sağlayacaktır. Ancak işin maddi yönü gerginlik sebebi olabilir. İşbirliğine açık durun.