Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 10.01.2013

Koç  21 Mart - 20 Nisan

İş ve sosyal hayatınızla ilgili sizi ciddi ve uzun vadeli davranmaya iten gelişmeler yaşanabilir. Konumunuz üzerinde etkili olacak bir iş teklifi alabilir; gerek ailevi gerek yakın ilişkinizle ilgili sorumluluk alacağınız beklenmedik bir gelişme gündeminizi değiştirebilir. Akşam saatlerinde derin duygular içinde olacağınız için içinize kapanabilir; hedeflerinize yoğunlaşabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yurtdışı, eğitim ve hukukla ilgili işleriniz için olumlu gelişmeler gündeme gelebilir. Hedeflerinize odaklanabilir; gelecek güvencenizi düşünerek hareket edebilirsiniz. Ancak gruplar ve ekip çalışmalarından kaynaklanan beklemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Akşam saatlerinde hırsınıza yenik düşmemeli; gerçekleri göz ardı etmeden düşüncelerinizi kontrol etmelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Ortak gelirleriniz, borç ve alacakların gündemde olacağı bir güne hazırlıklı olmalısınız. Duygusal paylaşımlarınızda tutkulu olmakla birlikte otoriter ve mesafeli tavırlar gösterebilir; geleceğinizi düşünerek hareket edebilirsiniz. Akşam saatlerinde para konularına odaklanabilir; iş hayatınızda yolunda gitmeyen şartları düzenlemek adına yapacaklarınızı planlayabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Karşıt burcunuzdaki Ay koşulların bir süre daha sizin kontrolünüzde olmadığına işaret ediyor. Ancak şansın yine de ikili ilişkiler ve ortaklıklardan geleceğini bilmeli; fırsatları değerlendirmeye bakmalısınız. Birkaç gün beraberliğinizi sorgulayabilir; gelecekle ilgili beklentilerinize odaklanabilirsiniz. Cuma günü gerçekleşecek Yeniay’dan sonra netleşebilir; başlangıçlar yapabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İş hayatınızda yeni sorumluluklar alacağınız bir gün olabilir. Geleceğinizi düşünerek yeni planlar geliştirebilir; ön hazırlıklarını yapabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla belli sınırlar içinde yakınlaşabilir; birbirinize destek olabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili sizi endişe yaratan sorunlarınızın kökünde yatan nedenleri araştırabilir ve tedavi olmak için harekete geçebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler açıksınız. Yeni karşılaşmalar yaşayabilir veya varolan ilişkinizin geleceğini ciddiyetle değerlendirebilirsiniz. Gün içinde size keyif veren uğraşlarla ilgilenebilir; sosyal ortamlarda yer alabilir; yetenekli olduğunuz alanlarda kendinizi geliştireceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz..Çocuklarla ilgili sorumlulukları almaktan kaçınmayabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Evle ilgili sorumluluklarınızda artışlar olabilir; aile içinde otoriteyi sağlarken tatlı sert davranışlar gösterebilirsiniz. Varolan sorunları aşmak için uyumlu ve işbirlikçi tavırlar içinde olmanız size uzun vadede kazandırabilir. Çocuklarla ilgili konularda bugüne kadar sürdürdüğünüz alışkanlıklar ve düzenle ilgili değişimler yapabilir; kendinizi bu dönüşüm için motive edebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Zihnen oldukça verimlisiniz. Bugün iş hayatınızla ilgili olumlu çalışmalar içinde olabilir; bir süredir üzerinde odaklandığınız anlaşma ve işbirlikleriyle ilgili haberler alabilirsiniz. Kardeş ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde sizi duyarlı davranmaya itecek gelişmeler yaşanabilir; sorumluluk bilinciyle davranarak gerek fikirsel gerek madden onlara yardımcı olabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugün odak noktanız maddi manevi değerleriniz olabilir. Kazançlarınızla ilgili beklentilerinize kavuşabilir; geleceğiniz için uzun vadeli yatırım planları yapabilirsiniz.  Ancak gereksiz harcamalarınızı belirlemeli; düzenleme yaparak kontrol altına almalısınız. Kardeşlerle aranızda yaşanabilecek sorunlarınızı büyütmemeli; bireysel davranışlardan kaçınmalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Burcunuza geçen Ay sizi kendinizi ifade etmenize olanak sağlamakta. İşiniz, aşk hayatınız, çevrenizle olan ilişikleriniz ve hedeflerinizle ilgili fırsatlara ve yeni gelişmelere açıksınız. Ancak bugün sabırlı olmalı; yeni girişimler için ertesi günü beklemelisiniz. Akşam saatlerinde yoğun tutku hissedeceğiniz ve derin duygularla hareket edeceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İlkeleriniz doğrultusunda davranmak istemenize rağmen bugün kontrolünüz dışındaki gelişmeler sizi durdurabilir. Kendi içinize dönerek yaşadıklarınızı değerlendirebilir; aile, aşk, sevgi adına beklentilerinizi sorgulayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmek yerine kendinize saklayabilir; sizi baskısı altına alan düşünceler veya otorite konumundaki kişilerle mücadele etmekte zayıf kalabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hedefleriniz için gruplar ve ekip çalışmalarından fayda görebilir; uzun vadeli ilişkiler veya işbirlikleri kurmak için görüşmeler yapabilirsiniz. Ancak girişimlerinizi Cuma günü gerçekleşecek Yeniay’dan sonra yapmanız pozitif gelişmeler getirebilir. İşten gelecek kazançları değerlendirmek ve gelecekteki projelerin ön hazırlıklarınız yapmak için uygun imkanlar çıkabilir.