Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 10.01.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Ekonomik konularla ilgili girişimlerinizin desteklenebileceği bir gündesiniz. İş ve sosyal hayatınızdan güçlü kişiler ya da üstleriniz çabalarınızın karşılığında size yardımcı olabilir, akılcı ve uzun vadeli yatırımlara yönelebilirsiniz. Bugün yaptığınız işlerin verimli olduğunu ve sizi tatmin ettiğini görebilirsiniz. Fakat akşam saatlerinde krizler gelişebilir, dikkatli olmak gerekiyor.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün hem yaşamınızı ilgilendiren konularda hem de ilişkilerinizde önemli gelişmeler yaşanabilir. Kararlı ve istikrarlı hareket ederek, girişimlerde bulunmak, aynı görüşü paylaştığınız güçlü kişilerin de desteğini alarak uzun vadeli adımlar atmak isteyebilirsiniz. Fakat yakın ilişki de olduğunuz kişiler, ortaklar ya da eşiniz sizi engellemeye çalışabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İçten içe kendinizi güvende hissetmek için yatırımlar yapmak isteyebilir, kazançlarınızı daha verimli kılmanın yollarını arayabilirsiniz. Finansal konularda güçlü destekler almanız uzun vadeli planlar içine girmenizi kolaylaştıracaktır. Ama beraber çalıştığınız kişiler ise bu planlarınızın bozulmasına yol açarak, kontrol edemediğiniz kayıplar yaşamanıza yol açabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Sabah saatlerinde kendinizi güçlü hissedebilir, geleceğe dair uzun vadeli ortaklıklar ya da işbirlikleri içine girebilirsiniz. Maddi kaynakların kullanımında daha verimli ve akılcı davranmak için başkalarından fikir alabilirsiniz. Hedeflerinize varmak için alacağınız destekler sizi daha da kararlı kılacaktır fakat sevdikleriniz sizden yana tavır almayabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İş ve sosyal hayatınızda kendinizi ifade edebileceğiniz, özellikle sabah saatlerinde kontrolü elde tutabileceğiniz bir gündesiniz. Yaptığınız çalışmalar göz önünde olabilir, topluluklara görüşlerinizi anlatabilirsiniz. İş yaptığınız kişilerin desteklerini alarak harekete geçebilirsiniz ama ailevi sorumluluklar sizi engelleyebilir, çalışmalarınızın yarıda kalmasına yol açabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Hem destekler alarak harekete geçebileceğiniz hem de ciddi engellerle karşılaşabileceğiniz bir gündesiniz. Keyif alacağınız konularda uzun süreli girişimlerde bulunabilir, sevdiklerinizin size yardımcı olmaya çalıştığını görebilirsiniz. Hayata bakış açınızı ifade edebileceğiniz bir gündesiniz fakat size karşı gelişen muhalefet sonlanmalara neden olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Gayrimenkullerle ilgili yeni yapılanmalar içine girebilir, alım satım, komisyon gibi işlerden kazanç sağlayabilirsiniz. Ailenizin de desteğiyle finansal konularda girişimlerde bulunabilir, kendinizi güvende hissetmek için yatırımlar yapmaya yönelebilirsiniz. Fakat gelirlerinizin yeterli olmaması ya da harcamalar planlarınızın bozulmasına yol açabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Uzun süredir planladığınız anlaşmaları sonuçlandırabilir, yeni ortaklıklara ya da işbirliklerine girişebilirsiniz. Yakın çevrenizden alacağınız güçlü destekler ve ikna gücünüzün yüksek olması başkalarıyla iş yapmanızı da kolaylaştırabilir. Fakat kontrolün sizde olmaması akşam saatlerinde gerilimi artırabilir, girişimlerinizi sonlandırabilir, ilişkilerde soğumalar yaşayabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Çalışma ortamınızda sarsılan güveninizi yeniden inşa edebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak eski projelerinizi yeniden daha başarılı bir şekilde gündeme getirebilir, ekonomik konularda verimli girişimlerde bulunabilirsiniz. Fakat kontrol edemediğiniz, kadersel gelişmeler önünüze engeller çıkarabilir. Güvendiğiniz ilişkiler sizi yanıltabilir, gerilim yaşayabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün gelişmeler sizin istediğiniz yönde ilerler gibi görünse de; güvendiğiniz kişilerden ciddi engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Romantik ilişkilerde ve çocuklarınızla ilgili kararlarınızda istikrarlı bir şekilde ilerleyebilir, hedef ve talepleriniz doğrultusunda girişimlerde bulunabilirsiniz. Fakat içinde bulunduğunuz gruplarla ya da arkadaşlarınızla ilişkilerinizde sorunlar yaşanabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Gayrimenkullerle ilgili girişimlerinizde beklenmedik destekler alabilirsiniz. Kendinizi daha güçlü ve kararlı hissedebileceğiniz bir gündesiniz ama harekete geçmek için daha güvenli bir ortamda olmayı bekleyebilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızın sorumlulukları üstünüzde baskıya yol açarak, güvendiğiniz kişileri tekrar değerlendirmenize neden olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün her zamankinden daha kararlı ve istikrarlı olabilir, hedeflerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Eskiden kendinize koyduğunuz hedefleri yeniden gündeme getirebilir, güçlü arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Fakat emin olduğunuz konularda karşınıza çıkan olaylar güveninizi sarsabilir, girişimlerinizin sonlanmasına neden olabilir.