Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

fkiziltas@stargazete.com

Günün Burç Yorumları - 10.04.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Burcunuzda senede bir kez gerçekleşen Yeniay’ ın enerjisiyle bugün girişimlerde bulunabilir, hayatınıza başlangıçlar katabilir, yeni bir döneme geçebilirsiniz. Yaşamınızı ilgilendiren konularda cesaret göstererek hareket edebilir, ilişkilerinizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Fakat ani hareketlerden kaçınmalı, bir anda öfkelenerek hemen sonuca yönelik kararlar almamalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bilinçaltınızda sizi huzursuz eden konularla yüzleşebilir, düşmanlarınızın farkına varabilirsiniz, hayatınıza gizli ilişkiler ve kulisler girebilir. Bugün saklamak istediğiniz konular açığa çıkarak gerilime yol açabilir. Öfkenizi dışa vurmakta zorlanabilir ve enerjinizi kullanamayabilirsiniz. Kontrolünüzde olmayan kadersel gelişmeler yaşamınızda ani değişikliklere yol açabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Hayatınıza yeni hedefler koyabilir, geleceğe dair ideallerinizi gerçekleştirecek adımlar atabilirsiniz. Farklı ufuklara açılacak cesarete ve enerjiye sahip olabilirsiniz fakat içinde bulunduğunuz gruplarda ki rekabet çatışmalar yol açabilir. Ani arkadaşlıklar geliştirebilir, kariyerinizde daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Yeni bir işe başvurabilir veya farklı pozisyonlarda görevler alabilirsiniz. Sosyal hayatınızda da başlangıçlar yaşanabilir, toplum içinde dikkatleri üstünüzde toplayabilirsiniz. Ani ve cesur girişimlerle harekete geçebilir, kariyerinizi başka boyutlara taşımak isteyebilirsiniz. Fakat öfke ve hırsınıza yenilerek çatışmalar yaşayabilir, ilişkilerinizde sonlanmalar yaşayabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Görüş ve inançlarınızla ilgili yeni bir dönem başlayabilir, olaylara ve hayata farklı bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Kendinizi fazla cesur bir dille ifade edebilir, geleceğe dair umutlarınızı yenileyebilir, girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Fakat ani ve fevri tavırlar ilişkilerinizde çatışmalara yol açabilir. Kimseye danışmadan tek başınıza harekete geçebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Vergi, sigorta, miras, kredi, nafaka ve borçlarla ilgili yoğun bir hareketlilik yaşanabilir, finansal konularda başlangıçlar yaşanabilir. Ortak kaynakları tek başınıza yönetmek istemeniz gerilime yol açabilir. Ani gelişen krizleri çözmek için sizin önderliğinize ihtiyaç duyulabilir. İlişkilerde dengeli ve adaletli bir paylaşımda bulunmamanız çatışmalara neden olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Karşıt burcunuzda gerçekleşen Yeniay ile birlikte ilişkilerde değişiklikler olabilir ve yeni bir dönem başlayabilir. Varolan ilişkiler bitebilir veya başlangıçlar yaşanabilir. Size önderlik yapacak ve yol gösterecek kişiler hayatınıza girebilir, işbirlikleri ve ortaklıklar gündeme gelebilir. Fakat karşınızdakilerin uzlaşmaz ve bireysel tavırları çatışmalara yol açabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Çalışma ortamınızda yenilenmeler olabilir, yaptığınız işlerde ve üstlendiğiniz görevlerde değişiklikler yaşanabilir, beraber çalıştığınız kişilerle işbirliklerine girebilirsiniz.

  İş hayatınızda bütün kararları tek başınıza alarak girişimlerde bulunmanız çatışmalara yol açabilir. Bugünlerde bedeninize daha iyi bakmak için girişimlerde bulunabilir, alışkanlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Romantik ilişkilerde yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz. Yeni ilişkiler başlayabileceği gibi var olan ilişkilerde farklı bir sürece geçiş yapabilirsiniz. Fakat bu süreçte tüm kararları bireysel alıp, sevdiklerinize danışmamanız çatışmalar yaşamanıza da yol açacaktır. Sanatsal ve yaratıcılık gerektiren çalışmalar için çok uygun bir dönemdesiniz. Size keyif veren uğraşları hayatınıza katabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Yaşadığınız yerle ilgili girişimlerde bulunmak isteyebilir, gayrimenkul yatırımlarına yönelebilir, taşınabilir, ev alım satımı için harekete geçebilirsiniz. Aile ortamında hiç olmadığınız kadar yeniliklere açıksınız ama yine bütün kararları tek başınıza almanız ilişkilerde çatışmalara yol açabilir. Başlangıçlar hem ev hemde kariyerinizde yeni bir döneme geçişi sağlayabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İletişim trafiğiniz hızlanabilir, aldığınız haberler girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir, yakın çevrenizle ilişkilerinizde yeni bir döneme girebilirsiniz. Gerek sosyal medyada gerekse yakın çevrenizde çok aktif olabilir, görüşlerinizi cesur bir dille ifade edebilirsiniz. Anlaşma ve sözleşmeler imzalayabilir, kişisel gelişiminizle ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Gelirlerinizde değişiklikler yaşanabilir, farklı kazanç yollarının arayışlarına girebilir, maddi kaynaklarla ilgili yeni bir döneme girebilirsiniz. Harcamalarınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Girişimlerinizde bireysel kararlar almanız ve kimseye danışmamanız ilişkilerde çatışmalara yol açabilir. Yeteneklerinizin farkına vararak, onları kullanabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.