Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 10.04.2014

Koç                     21 Mart - 20 Nisan

Kendinize olan güveniniz tam ve cesaretiniz yüksek. Maddi anlamda sizi planlı olmaya iten koşullara rağmen isteklerinizi yerine getirmekten kaçınmayabilir; keyiflerinize yönelik hareket edebilirsiniz. Ancak günün koşulları istediğiniz hızda ilerlemenizi zaman zaman engelleyebilir. İnatlaşmadan sorunları çözmeye ve üstesinden gelmeye bakmalısınız.

Boğa           21 Nisan - 21 Mayıs

Ailevi sorumluluklar, gayrimenkul veya evinizle alakalı durumlar ciddiyetle ve kararlılıkla davranmanızı gerektirebilir. Karşınıza çıkan engeller veya otorite konumundaki kişilerin sizi kısıtlamaları zorlanmanıza ve karamsar hissetmenize neden olabilir. Ancak esnek davranarak ve beklentiyi yüksek tutmayarak üstesinden gelebilirsiniz.

İkizler        22 Mayıs - 21 Haziran

Gerek düşüncelerinizle gerek söylemlerinizle ilgi çekiyor; çevrenizdekileri etkiliyorsunuz. Eğitim, ticaret, anlaşmalar veya yolculuklarla ilgili konulara odaklısınız. Ancak gün boyunca istediğiniz hızda ilerlemek ve hedefinizdekilere ulaşmanız pek mümkün olmayabilir zira sizi engelleyen birçok faktörle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Yengeç     22 Haziran - 23 Temmuz

Yeteneklerinizi kazanca çevirmek adına yeni adımlar attığınız bir dönemdesiniz. Girişimlerinizi testten geçireceğiniz bir gün sizi beklemekte. Kendinizi kanıtlamak için çaba içinde olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiy olan sorumlulukları yerine getirmek ve sağlan bağlar kurabilmek için bazı isteklerinizi ve alışkanlıklarınızı geri planda bırakmanız gerekebilir. 

Aslan        24 Temmuz - 23 Ağustos

Ay halen burcunuzda ilerlerken size olan desteğini sürdürüyor ve isteklerinizi hararetli bir biçimde ortaya koymanıza olanak sağlıyor. Bugün aile, iş veya ruhunuzun derinliklerinde olan duygu ve düşüncelerden dolayı bazı şeyleri gurur meselesi yapmanız mümkün. Israrcı ve inatçı davranmak sizi ilerlemekten alıkoyabilir.

Başak            24 Ağustos - 23 Eylül

Bilinçaltınızda tuttuğunuz duygu ve düşünceler sizi yormakta ve huzur etmekte. Fedakarlık ve kabullenme göstererek üstesinden gelmeye çalışmaktasınız. İş hayatınızı ilgilendiren alanda önümüzdeki günlerde atacağınız adımların son hazırlıklarını tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalar sizi kısıtlayan koşulların üstesinden sabır göstererek  gelebilirsiniz.

Terazi            24 Eylül - 22 Ekim

Gruplar içinde yer almak, arkadaşlarınızla birlikte vakit geçirmek sizi keyifli ve mutlu kılıyor. Ancak hayatın keyiflerinin yanı sıra sorumluluklarınızın da olduğunu unutmamalısınız. Finansal konularda düzenleme yapmanızı gerektiren işlerle sabah saatlerinde uğraşmanız gerekebilir. Günün geri kalan bölümünü ise bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz.

Akrep             23 Ekim - 22 Kasım

İş ve sosyal hayatta gurur yapmanıza neden olan gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendi değerinizi kanıtlamak adına yeteneklerinizi ortaya çıkarmak isteyebilir, güç gösterilerine girebilirsiniz. İsteklerinizi tekrardan gözden geçirmenize neden olan durumlar yaşanabilir. Neyi nasıl istediğiniz ve ne tarz hareket etmenizle ilgili bir kanıya varabilirsiniz.

Yay                  23 Kasım - 22 Aralık

Düşüncelerinizde ısrarcı olmak ve kendi gözünüzden bakmak önünüze çıkan fırsatları görmenize engel olmakta. Kontrolünüz dışında gelişen olayların da bun da etkisi olabilir. Gelecekten beklentilerinizi için gerçekçi değerlendirmeler yapabilir; sınırlarınızı çizebilirsiniz. Yurtdışı işler ve hukuki konularda yeni girişimlerde bulunmak yerine var olanları tamamlayınız.

Oğlak              23 Aralık - 20 Ocak

Finansal konular gündeminizi ve zamanınızın büyük bölümünü kapsamaya devam ediyor. Ancak yeni girişimler yerine var olan konularla ilgilenmek ve eksikleri gidermek için uygun koşullar içindesiniz. Ufak çaplı krizlere neden olan durumlar söz konusu. Geleceğinizi, arkadaşlarla olan ilişkilerinizi değerlendirmelerden geçirebilirsiniz.

Kova                21 Ocak - 19 Şubat

İkili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili başlayan yeni durumlar iş ve sosyal hayatınızda yeni bir süreci başlatmış olabilir. Bugün karşınızdakilerden alacağınız motivasyonla, edindiğiniz yeni vizyonla değerlendirmeler yapabilirsiniz. Alacağınız sorumlulukları yerine getirirken kişisel kalıplarınızı kırmanız gerekebilir. Beraberlikler adına hareketlilik devam etmekte.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İş hayatınızda yoğun geçebilir. Sizi bir yandan güçlendiren bir yandan da yoran durumlar söz konusu olabilir. Otoritenizi göstermenize engel olan durumlarla maddi manevi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Vereceğiniz mücadelenin amacı gurur ve yetkiyi ele almak alanında olabilir. Ayrıca sağlığınızı tehdit eden alışkanlıklardan kurtulmak için kendinizi motive edebilirsiniz.