Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 11.05.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Birkaç işi bir arada yapmak isteyebilir; zihninizin yoğunluğundan belli bir konuya odaklamakta zorlanabilirsiniz. Bugün arkadaşlar, kardeşler ve yakın çevrenizdekilerle iletişiminiz artabilir; içinizde bir süredir tuttuğunuz düşünceleri onlarla paylaşabilirsiniz. İstediğiniz seyahat ve anlaşmalardaki belirsizler net karar almanızı geciktirebilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Maddi kazançlarınızı arttırabileceğiniz bir den fazla fırsat çıkması sizi birkaç gün boyunca ikilem yaşatabilir. Konuşma yeteneğiniz, bilginiz ve eğitiminiz sayesinde değerinizi ortaya koyabileceğiniz ve dikkat çekeceğiniz koşullar içindesiniz. Girişimleriniz veya ikili ilişkilerde alacağınız kararlarda ayağınız yere sağlam basmalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Burcunuzdaki Ay ve Venüs kendinizi daha rahat ifade etmenize; neşeniz, bilginiz ve güzelliğinizle dikkat çekmenize olanak sağlamakta. İkili ilişkinize kendi istekleriniz ve düşünceleriniz doğrultusundan değerlendirebilir; derinleşmeyeceğiniz ilişkiler kurabilir; sevdiğinize karşı duygularınızın arkadaşça olduğunu düşünebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Hedeflerinize ulaşmak için başlattığınız girişimler bugün zihninizi kurcalamakta. Eğitim, ailevi konular veya kardeşlerle ilgili bir süredir canınızı sıkanları artık konuşmak ve çözüme ulaştırmak isteyebilirsiniz. Ancak şimdilik harekete geçmemeli; kendi içinizde değerlendirme ve ön hazırlık yapmalısınız. Arkadaşlar içinde istekleriniz ve ısrarcılığınızla ön planda.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İş ve sosyal hayatınızda fikirlerinizle dikkat çekebilir; hedefleriniz doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Sizi hayale sürekleyecek koşulların farkında olmanız; maddi manevi güvene önem vermeniz atacağınız adımlarda temkinli davranmanıza yardımcı olacaktır. Bağlı olduğunuz grup ve derneklerde aktif görev alabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün sosyal yaşantınız oldukça hareketli geçebilir. Yenilenmiş fikir ve düşünceleriniz sayesinde geleceğe daha bir umutla bakabilirsiniz. İş konularında karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek için girişimlerde bulunabilir; çevrenizdekilerle sürekli iletişim kurabilirsiniz. Eşin, ortağın size olan ihtiyacını görmezden gelmemelisiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Yurtdışı, eğitim, medyayla olan işlerinizde karşınıza çıkan fırsatların bolluğu sizi şaşırtabilir. Geleceğinizi düşünerek hareket etmek isteyebilir; ikileme düştüğünüz anlarda akılcı kararlar alabilirsiniz. Finansal konularda sizi endişeye sürükleyen koşulların artık üstesinden gelebileceğinizi görebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Finansal konularda beklentileriniz oldukça yüksek. Bir süredir üzerinde çalıştığınız proje ve anlaşmalarla ilgili haberler alabilirsiniz. Ancak gelen bilginin doğruluğunuz teyid etmeden girişimde bulunmamalısınız. İkili ilişkinizde karşınızdaki kişinin kendi istek ve düşüncelerine fazlasıyla odaklı olması ilginizin dağılmasına neden olabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Birkaç gün ikili ilişkiler ve işbirlikleri sizi meşgul edebilir. Çalışma hayatınızda kurulu düzeninizi sürdürmek istemenize rağmen koşulları karşınızdakilerin belirliyor olması sizi de bir şekilde bağlı kılmakta. Tanışacağınız yeni kişiler yaşantınıza yenilik, neşe ve fırsatları da beraberinde getirebilir. Beklentileri yüksek tutmamalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İş hayatınızda oldukça yoğun bir dönemin başlangıcındasınız. Yolculuklar, eğitim, ticaret ve anlaşmalar gündeminizde daha fazla yer alabilir. Düzenlerinizde yapacağınız değişiklikler hayatınıza yenilikleri de beraberinde getirecek; sizi daha canlı kılacaktır.. Günlük program akışınız bugün oldukça hareketli geçebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İş, ev, aileyle geçen birkaç günün ardından artık keyiflerinize yönelebilirsiniz. Aşk hayatınızda hareketli ve şanslı bir süreçtesiniz; yeni tanışmalar yeni dostluklar getirebilir. Çocuklarınızın eğitimi, çıkacağınız seyahatlerle ilgili planlar yapabilirsiniz. Kalıplarınızı kırmanız için önünüze fırsatlar çıkabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Ev, yerleşim ve ailevi konularda yeni başlangıçlar içindesiniz. Belirsiz ve ikilem yaratan koşullara rağmen hayallerinizi ve beklentilerinizi yüksek tutabilirsiniz. Evde dostlarınızı ağırlayabilir; bol sohbetli ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Kardeşlerinizle aranızda yaşanan sorunları konuşarak çözmek isteğiyle harekete geçebilirsiniz.