Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün burç yorumları - 11.06.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

İç dünyanızda veya aile içinde baskı hissetmenize neden olan durumlar bugün de devam etmekte. Sorunları çözmek için atmak istediğiniz adımlar sizi istediğiniz sonuçlara götürmeyebilir. Bugün sakin kalmaya çalışmalı; empati kurmaya özen göstermelisiniz. Yeni girişimlerde bulunmak yerine uzun süredir beklettiğiniz işleri tamamlamaya yönelebilir; eksiklerinizi tamamlamayabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün düşüncelerinizle duygularınızı örtüştürmekte zorlanabilir; zihinsel baskı hissedebilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerle aranızdaki iletişimi yakın tutma çabası içinde olmanız empati kurmayı gerektirmekte. Yurtdışı işleriniz, eğitim ve yolculuklarla ilgili gelişmelerde istediğiniz ilerlemeyi yapamamanın getirdiği gerilime açıksınız. Bu koşullar altındayken taleplerinizi ertelemelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Maddi konularda kendinizi güvende hissetmeyebilir, başkalarına bağlı olmanın getirdiği sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. Bugün borç ve alacaklarınızla ilgili yeni planlar yapmak ve yeni girişimlerde bulunmak yerine düzeni korumaya önem vermelisiniz. Duygusal paylaşımların getirdiği baskılar ilişkilerinizin geleceği üzerinde etkili olabilir. Arkadaşlardan, bağlı olduğunuz gruplardan uzaklaşabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerlemekte olan Ay, sizi endişeli ve hassas kılmanın yanı sıra yaşadıklarınıza sağduyulu tepkiler vermenize de olanak sağlamakta. Karşınızdaki kişilerden gördüğünüz baskı veya anlaşılamama hissi içinde olmanız taleplerinizin artmasına neden olabilir. İş, sosyal hayatınızda yeni gelişmelere açıksınız. Ancak bugün girişimlerinizden istediğiniz verimi almakta zorlanabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İç dünyanızda oldukça endişelisiniz. Huzur ve güveni bulmakta zorlanacağınız bir gün olabilir. Aile içinde yaşananlar, maddi konular veya duygusal hayatınızda yolunda gitmeyen durumlar bu hislerinizin artmasına neden olabilir. Güvenli koşulları hazırlayana kadar harekete geçmemelisiniz. Sorun yaratan sıkıntıların sebepleriniz bulmadan rahatlamanız mümkün olmayabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün geçmişi, geleceği ve hedeflerinizi sorgulayabilirsiniz. Üzerinizde baskı kuran ailevi meseleler, bağlı olduğunuz gruplardan kaynaklanan durumlar veya arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz bu sorgulamanın konusu olabilir. Maddi manevi paylaşımlarda içinde bulunduğunuz koşulların duygusal gerginliği ve baskısı sizi yeni hamlelere yöneltebilir. Ancak sakin kalmalı; fevri kararlar almamalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş ve sosyal hayatınızda baskı altında olmanız kendinize yeni bir yol çizmenizi gerektirebilir. Maddi manevi güvencenizi sağlamadan hiçbir girişimde bulunmamalısınız. Evde yaşanan sorunları ancak sevdiklerinizin isteklerine kulak vererek ve empati kurarak çözebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin sizde farkındalık yaratacak tavır ve davranışları olabilir; gözlemlemeye çalışın.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Hayata bakışınızın değiştiği, geçmişi ve geleceği birlikte değerlendirdiğiniz günlerdesiniz. Ufkunuzu açan deneyimler, yabancılar, yolculuklar sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kalıplaşmış düşünce ve duygulardan kurtulmadan başarılı olamazsınız. Ailevi konuların yarattığı duygusallıktan kurtulmalı; ileriye dönük planlı davranmalısınız.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Finansal konularda sizi endişeye düşüren koşullar içindesiniz. Ortak olduğunuz paralar, ev, gayrimenkulle ilgili gelişmeler sizi derinden etkileyebilir; üzerinizde baskıya neden olabilir. Duygusal paylaşımlarda empati kurmadan ilişkilerinizde ilerleme kaydedemeyeceğiniz bilmeli; hassas ve duyarlı yaklaşımlar içinde olmalısınız. Bugün radikal çözümler üretmek yerine gözlemlemek daha uygun olabilir.

 

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Karşıt burcunuzdaki Ay, ikili ilişkiler ve ortaklıklarda kontrolü elinizde tutamadığınıza işaret etmekte. Eşiniz veya işbirliği içinde olduğunuz kişilerin duygusal ihtiyaçlarının ön planda olması sorunlara neden olmakta. Sizden beklenen duygusal tepkileri vermekte zorlanabilirsiniz. Aileye, eve ait konularda ve yakın beraberliklerde yeni girişimler somut sonuçlar getirmeyebilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Çalışma hayatınızda otorite konumundaki kişilerin baskısı altındasınız. Sizden talep edilenleri düşünce tarzınıza uymadığı için yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla aranızda yaşanacak sorunlar duygusal tepkiler vermenize neden olabilir. Aranızdaki sorunları ancak empati kurarak çözebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeli; üzüntülerin sizi yıpratmasına izin vermemelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hayal dünyanız içinde mutlusunuz. Ancak gerçeklerin karşınıza çıktığı anlarda duygularınızı kontrol altına almakta zorlanmakta ve fevri tepkiler vermektesiniz. Aşk ve sevgiden yana beklentilerinizin yüksek olması ilişkilerinizde fazla hassas ve duyarlılık göstermenize neden olmakta. Çocuklarınızla olan iletişimde aksaklıklara rağmen pozitif gelişmeler yaşanabilir.