Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 12.01.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Arkadaşlar, bağlı olduğunuz gruplar içinde aktif olacağınız bir gün sizi beklemekte. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için yaratıcılığınızı kullanabilir; geleceğe dair planlarınız için çevrenizden destek bulabilirsiniz. İş ve sosyal hayattaki konumunuzu değerlendirmek; eksiklerinizle yüzleşmek ve hatta yeniden yapılandırmak için gereken enerji ve motivasyonu bulabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Sosyal yaşantı içinde bugün hareketli saatler geçirebilir; geleceğinizi şekillendirmek adına iş yaşantınızı ilgilendiren konulara eğilebilirsiniz. Yeni çevrelere girmek, grup veya derneklere üye olmak gibi kendinizi geliştirecek pek çok şey yapabilirsiniz. Farklı ve orijinal çalışmalarınızla kendinizi ifade edebilir; sanat ve yaratıcılığın olduğu ortamlarda ve faaliyetlerde yer alabilirsiniz.

 

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Yurtdışı, eğitim ve medyayla ilgili gelişmeler veya hukuksal konularda gelen haberler sizi farklı düşünmeye ve davranmaya itebilir. Kendinizi geliştirebileceğiniz fırsatları doğru değerlendirmeye bakmalı; hayatınız üzerinde etkili olacak bazı gelişmeler yaratacağını bilmelisiniz. Farklı gruplarla gireceğiniz dialoglar yeni bir bakış açısı kazandırabilir; sizi hedeflerinize taşıyabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İlişkiler ve ortaklıkların maddi tarafı bugün gündeminizde olabilir. Geleceğinizi düşünerek hareket edebilirsiniz. Beklentilerinizin yerine gelmesi için bazı yenilikler yapmanız gerekebilir. Gruplarında içinde olduğu bazı kazançlarınız için farklı bir dönem başlayabilir. Duygusal paylaşımlarda mesafeli tavırlar içinde olmanız karşınızdaki kişilerin kendilerini sorgulamasına neden olabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İkili ilişkiler ve ortaklıklar gündeminizde önemli bir yer tutmakta. Karşınızdaki kişilerin sıra dışı davranışları olmakla birlikte yaratıcılıklarıyla size hem fikren hem de geleceğiniz yönünde yeni açılımlar getirebilirler. Kendi fikirlerinizde ısrarcı olmak yerine alternatif düşünceleri de değerlendirmelisiniz. Hedeflediğiniz çalışmalar için gruplardan destek bulabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Yaratıcı çalışmalarınızı artık gruplar içinde ve kurduğunuz ekiple birlikte ortaya çıkarabilir; yeni bir çalışma düzeni kurabilirsiniz. İş hayatınızda teknolojiye ve yeni teknikler daha fazla yer verebilirsiniz. Gelirlerinizi gözden geçirerek planlar yapabilirsiniz. Beden sağlığınız ve gelecekteki yaşantınızın daha kaliteli olması adına bazı kararlar alabilir; alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Son birkaç gündür ev, aile içinde sorumluluklarınızı gözden geçirdiniz artık yeni bir dönemi başlatabilirsiniz. Kendinizi daha özgür hissediyor olabilirsiniz. Çocuklarla ilgili ilişkilerinizi yeniden düzenleyebilir; eğitimleriyle ilgili olumlu girişimlerde bulunabilirsiniz. Hobilerinize daha fazla vakit ayırabilir; sevdiklerinizle aranızda geçen sorunları aşmak için harekete geçebilirsiniz.

 

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Düşüncelerinizde yenilenmeler yaşadığınız şu günlerde ev yaşantınız ve ailenizi ilgilendiren konularda bitiş ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz. İş hayatınızı etkileyecek bazı kararlar gündeme gelebilir; çalışma arkadaşlarınızdan size gelecek bilgiler sizi zihnen aydınlatabilir. Ortak gelirler, prim ve nafakayla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilir; gelecek planları yapabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Maddi konularda yapacağınız yeni düzenlemelerle geleceğe daha güvenle bakmak istiyorsunuz. Kardeşler ve yakın çevreden alacağınız destekler olabilir. Bağımsız hareket etmek istemenize rağmen çocukların geleceğiyle ilgili girişimler, aşk hayatınızdaki yenilenmeler sizi farklı bir yöne çekebilir. Eğitim, yolculuklar veya grup çalışmaları kendinize geliştirmenize olanak sağlayabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Burcunuzda oluşan Yeniay sonrası para konuları ve yeteneklerinizi nasıl değerlendireceğiniz üzerine düşünebilirsiniz. Kendinizi yenileyebilir; eski koşullarınıza belki veda edebilirsiniz. Gruplar ve takım çalışmalarından fayda sağlayacağınız gelirleriniz olabilir. Kuracağınız ilişkiler, uzun bir süredir üzerinde durduğunuz anlaşmalar veya yolculuklardan yana bugün oldukça şanslısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Burcunuza geçen Ay; bir süredir bilinçaltınızı kurcalayan konuları çözmek için harekete geçmenize olanak sağlayacak. Kendinizi artık daha rahat ifade edebilir; yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarabilirsiniz. Eğitim, yolculuklardan gelen fırsatlar sizi geliştirebilir; yeni ufuklar açabilir. Yakın çevrenizden gelecek destekler çocuklarla ilişkinize veya aşk hayatınıza yansıyabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün kendi içinize dönmek isteyebilir; geleceğiniz üzerine sorgulamalar yapabilirsiniz. Yaratıcılık ve yetenek gerektiren çalışmalarınız için yalnızlığı tercih edebilirsiniz. Size ihtiyacı olan kişilerin dertlerine çare olacak yardımlar için maddi manevi seferber olabilirsiniz. Aile, ev ve yerleşimle ilgili fikirlerinizi enine boyuna düşünebilir; yeni kararlar aşamasında olabilirsiniz.