Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 12.02.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

İçinizde sakladığınız duygu ve düşünceleri ifade etmekten kaçınabilirsiniz. Kendi içinize çekilerek gözlerden uzak kalmak isteyebilir; motivasyonunuz düşük olabilir. Bugün olayları yönlendirmekte zorlanacağınız için isteklerinizi zamana bırakarak beklemek bir süre sonra kazandırıcı olacaktır. Gruplar, arkadaşlar arasında yer alacağınız uğraşlarla günü değerlendirebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Amaçladığınız konularda hayalleriniz olabilir; gerçekleştirmek için yeni düşünceler geliştirebilirsinize rağmen uygulamaya geçmekte zorlanabilirsiniz. Grup organizasyonları ve ekip çalışmalarında ilerleyebilmek için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekebilir. Bugün geleceğiniz için önemli kararları almamalı; gerçekçi bir bakış açısıyla değerlendirmeye zaman ayırmalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İş ve kariyerinize dair kontrolümüz dışında gelişmeler yaşayabilir; belirsizliklerden dolayı ileriyi görmekte zorlanabilirsiniz. Maddi konularda gerçekçi değerlendirmeler yapmadan adım atmamalı; önemli girişimlerinizi bir sonraki güne ertelemelisiniz. Sosyal yaşantınızda yardım çalışmaları, hizmetle alakalı işlerde yer alabilir; fedakar tavrınızla öne çıkabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün kendinizi akışa bırakabilir; gelecekle ilgili planlarınızda iç sesinize kulak verebilir ve yaratıcı yönünüzden yararlanabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda uygulamak istediklerinizin ön hazırlıklarını bugün yapabilirsiniz. Belirsiz ve yönsüz kaldığınız konularda karşınızdaki kişilerin önerileri sizin için faydalı olabilir. Siz duygularınızla hareket ederken onlar gerçekleri gösterebilirler.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Finansal konularda belirsizliklerin yanı sıra ikileme yaratan koşulların oluşu sizi duygusal olarak etkileyebilir. Bugün önemli girişimlerde bulunmaktan kaçınmalı; koşulları enine boyuna değerlendirmeye vakit ayırmalısınız. Sizin için çalışan kişilerin düşünce ve beklentilerine kulak vererek hareket etmek kazandırıcı olabilir. Ev, aile, gayrimenkulle alaka bazı gerçekler ortaya çıkabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İkili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili gelişmeler bugün de gündemdeki yerini korumakta.

  İkilemde kalmanıza neden olan konularda karar almak sizi zorlayabilir. İdeallerinizin gerçekleşmesi için karşınızdaki kişilerden fedakarlıkta bulunmalarını ve destek olmalarını bekleyebilirsiniz. Geleceğiniz ve maddi kazançlarınız için yapacağınız girişimlerin detaylı planlanması gerekebilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün istemeden ve kendinizi mecbur hissederek yapacağınız işler sizi bedenen ve manen yorabilir. Sağlığınızla ilgili şikayetlerinizi göz ardı etmemeli; gereken özeni göstermelisiniz. Çalışma hayatınızda belirsizlik içeren gelişmelerin olması atacağınız adımlarda dikkatli ve gerçekçi olmanızı gerektirebilir. Girişimlerinizi bir sonraki güne ertelemek fayda sağlayabilir.

 

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün duygularınıza kapılarak hareket edebilir; gerek aşkta gerek çocuklarınızla ilgili konularda duyarlı ve fedakar davranışlar gösterebilirsiniz. Size keyif konulara yönelebilir; yaratıcılığınızı öne çıkaracağınız işlerle ilgilenebilirsiniz. Ev, yerleşim ve gayrimenkulle alakalı ideallerinizi uygulamadan önce net ve gerçekçi değerlendirmeler yapmalı; önemli kararlar almamalısınız.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İkilemde kalacağınız, ileriyi net olarak değerlendiremediğiniz koşullar içindesiniz. Ev, yerleşim ve ailevi konularda sizi fedakarlığa sürükleyen konuların oluşu bağımsız hareket etmenizi engelleyebilir. Maddi kazançlarınızla ilgili kardeş ve yakın çevreden fikir ve destek alabilirsiniz. Size fırsat gibi gözüken yeni anlaşmalar üzerinde hayale kapılmadan değerlendirme yapmalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Gerçekçi ve mantıklı olmanıza rağmen son günlerde hayallerinize de yer vermektesiniz. Yeteneklerinizi ortaya çıkaran uğraşılar ilginizi çekebilir. Kazançlarınızla ilgili beklediklerinizi bulamamaktan dolayı moral bozukluğu yaşamanıza rağmen ideallerinizden vazgeçmeden ilerleme niyetindesiniz. Ön hazırlığını yapmakta olduğunuz işleri yarın uygulamaya koyabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Kazançlarınızı ilgilendiren konularda gerçekçi davranmaya çalışmalı; hayale kapılmadan doğru değerlendirmeler yapmalısınız. Kontrol altına almakta zorlandığınız harcamalar bugünlerde sizi zorlayabilir. Dikkat. İkili ilişkilerdeki bağımsız tavrınız, duygusal paylaşımlarda sizi kadersel kararlara götürebilir. Sonradan pişman olacağınız durumlarla karşılaşmamak için beklemelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Duygularınıza kapılarak hareket etmeniz sizi bazı ikilemlerde bırakabilir; yönünüzü bulmakta zorlandığınız anlarda akışta kalmanız belki daha iyi sonuçlar verebilir. Bugün gerek iş gerek özel hayatınızla ilgili önemli kararlar almamalı; girişimlerinizi ertesi güne bırakmalısınız. Ancak hedeflerinizin ön hazırlığını ve planlamasını yapabilirsiniz. Başarılı olabilmek için detaylara özen göstermelisiniz.