Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 12.06.2013

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün daha cesur ve atak olabilir, yaşamdan daha fazla keyif alabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. Fakat finansal konularla ilgili sorumluluklarınız özgür ve bireysel kararlar almanızı engelleyebilir. Risk alarak girişimlerde bulunmak istemenize rağmen otorite konumunda ki kişilerin üstünüzde baskı kurduğunu düşünebilirsiniz. Dönüşümlerin krize yol açması gerilime yol açabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Aile ilişkilerinde yönetimi ele alabilir, evle ve gayrimenkullerle ilgili girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. İşbirliği içinde olduğunuz kişilerin sizi engellemeye çalışması ve üzerinizde baskı kurması gerilime yol açabilir. Görüş ve inançlarınızı kabul ettirme çabanız yakın çevrenizle aranızda kopmalara neden olabilir, değerlerinizi ifade ederken çatışmalar yaşayabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün duygularınızı ifade etmeye çalışırken baskılarla karşılaşabilirsiniz. Çalışma ortamınızda ki sorumluluklar; girişimlerinizi ve bireysel kararlar almanızı engelleyebilir. Anlaşmalar, eğitimler veya yolculuklarla ilgili koşullarda sıkıntılar yaşanabilir. Ticari işbirlikleri finansal konulardan dolayı sonlanabilir, fakat cesaretinizi kaybetmeden yolunuza devam edebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Ekonomik konularda başlangıçlar yapmak isteyebilir, gelirlerinizin yönetiminde daha etkin kararlar almak isteyebilirsiniz. Aldığınız riskler ve keyifleriniz için yaptığınız harcamalar sıkıntıya yol açsa da kararlı ve güçlü tavrınız sorunları gidermenizi sağlayabilir. Bugün girişimlerde bulunmak istemenize değerlerinize karşı bir saldırıyla karşı kaşıya olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Burcunuzda hareket etmeye başlayan Ay; kendinizi daha güçlü ve kararlı hissetmenizi işaret ediyor olabilir. Gerçi ailevi sorumluluklar veya ilişkiler girişimlerinize engel teşkil etse de; cesaretinizi yitirmeden eylemlerinize devam edebilirsiniz. Çalışma ortamınızda size karşı gelişen muhalefet; geçmişten beri süregelen ilişkilerin bozulmasına yol açabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün harekete geçmekte zorlanabilir, kendinizi yalnız ve endişeli hissedebilirsiniz. Yakın çevreniz girişimlerinizi engellemeye çalışabilir, gizli ilişkiler yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Fakat içten içe cesaretinizi toplayarak, sosyal gruplardan destek alabilirsiniz. Duygusal paylaşımlarda bulunmakta zorlanmanıza rağmen uzun vadeli projeler için araştırmalar yapabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Sosyal gruplar ve arkadaşlık ilişkilerinde lider konumuna geçebilir, derneklerde aktif görev alabilirsiniz. Cesaretle hedef ve ideallerinize varmak için harekete geçmenize rağmen ekonomik zorunluluklar sizi zora sokarak, girişimlerinizi engelleyebilir. İçinde bulunduğunuz toplumsal değerlere saldırı olduğunu düşünerek ilişkileri koparma yoluna gidebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş ve sosyal hayatınızda cesur girişimlerde bulunabilir, kariyerinizle ilgili hedefleriniz için harekete geçebilirsiniz. Fakat içinde bulunduğunuz toplumla ters düşecek tavırlarınız olabilir. İnatçı ve uzlaşmaz davranışlarınız kararlarınızı uygulamanıza engel olabilir. Aynı görüşü ve inancı paylaştığınız kişilerle aranızda çatışmalar olabilir, muhalefetle karşılaşabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Görüş ve inançlarınızı cesaretle ortaya koymanız gizli düşmanlarınız tarafından çatışmalara yol açacak şekilde yönlendirilebilir. Sizin de uzlaşmaz ve inatçı tavrınız gerilimi daha da artırabilir. Fakat ilişkilerden alacağınız destekle girişimlerinizi sürdürebilir, kendinize çıkış yolları bulabilirsiniz. Derin paylaşımlarda bulunduğunuz kişilerle aranızda çatışmalar yaşanabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Finansal konularda liderliği ele alabilir, ortak parasal kaynakların yönetiminde söz sahibi olabilirsiniz. Fakat girişimlerinizin sonucunda beklediğiniz kazancı elde etmekte zorlanabilir, geleceğe dair hedeflerinize varmakta zorlanabilirsiniz. İlişkilerde kontrolü elden bırakmamak için verdiğiniz mücadele karşınızdakilerin tepki vermesine neden olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün karşıt burcunuzda ilerlemeye başlayan Ay; işbirliklerinin ve ilişkilerin önemine işaret etmekte. Koşulları sizin belirleyememeniz girişimlerinizi zora soksa da sevdiklerinizden aldığınız destekle harekete geçebilirsiniz. Fakat iş ve sosyal hayatınızda ki sorumluluklar çatışmalara yol açabilir. Çalışma ortamınızda kontrolünüzde olmayan gelişmeler olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Çalışma arkadaşlarınızla aranızda görüş ayrılıkları yaşayabilir, üstünde çalıştığınız projelerin zora girmesinden dolayı çatışmalara girebilirsiniz. Gündelik alışkanlıklarınızı ve iş rutininizi dönüştürmeye yönelik baskılar yaşayabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal ve arkadaş grupları hayattan aldığınız keyfi ve mutluluğu gölgeleyebilir. Sevdiklerinizle çatışmalara girebilirsiniz.