Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 12.10.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Bugün işlerinizi istediğiniz şekilde ve mükemmellikte yapmak için çaba göstermek zorunda kalabilirsiniz. Sosyal yaşamınızı, çalışma hayatınızı ve toplumsal konumunuzu etkileyecek gelişmeler sizi sınırlayabilir. Sorumlulukların getirdiği baskıları omuzlarınızda hissedebilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren ise geleceğe daha umutlu bakabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yurtdışı, medya, eğitimi ilgilendiren konularda üstünüze aldığınız sorumluluklar yük gibi gelebilir. Çıkacağınız yolculukların hazırlıklarını yaparken engellerle karşılaşabilir; işlerinizi istediğiniz akıcılıkta ilerletmekte zorlanabilirsiniz. Akşam saatlerinden sonra gelecek ilgili koşullar var. Gruplar, size yeni ufuklar açacak kişi ve olanaklar içinde olacaksınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Para konularınızı bugün düzenlemek, borç ve alacakları tahsil etmek günün işleri arasında olabilir. Girişimde bulunmak yerine eldekileri toparlamaya çalışabilirsiniz. Duygusal dünyanızda sizi sınırlayan ve karamsarlık yaratan gelişmelerle karşılaşmalara açıksınız. Akşam saatlerinden itibaren daha pozitif bir bakışa sahip olabilir; yolculuklar ve arkadaşlıklara yönelebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Karşınızdaki kişilerin size hissettirdiği baskı duygusal dünyanızda karamsarlığa neden olmakta. Kısıtlandığınızı düşünmenize rağmen sorumluluklarınızı yerine getirmekten kaçınmayacaksınız. Akşam saatlerinden itibaren farklı bir ruh haline bürünebilir; daha özgür olacağınız koşullar içine girebilirsiniz. Geleceğinizi, maddi konuları fazla önemseyebilir; adımlarınızı bireysel atabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Çalışma hayatında tamamlanması gereken işler ve sorumluluklar sizi meşgul edebilir. Gündelik yaşamda ise planlama yapmanız gereken konulara yönelebilirsiniz. Ancak harcadığınız enerjinin karşısında alacağınız verim düşük olabilir. Akşam saatlerinden sonra ikili ilişkiler daha fazla önem kazanacak. Önümüzdeki günleri gruplara, arkadaşlara, sevdiğiniz kişiye ayırabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bir yandan hayatın keyiflerine diğer taraftan sizi karamsarlığa ve sorumlulukların getirdiği yüklere açıksınız. Sevdiğiniz kişi, çocuğunuz veya yolculuklarla ilgili konularda kısıtlanmanıza neden olacak gelişmeler yaşayabilir; gerçekçi davranmak zorunda kalabilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren yardım ve hizmet gerektiren işler daha fazla gündeminizde.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Evde, aile içinde sorumluluklarınızla ilgilenebilir; yapılması gereken işlerinizi tamamlamaya yönelik günü geçirebilirsiniz. Ancak istekleriniz istediğiniz akıcılıkta ilerlemeyebilir. Akşam saatlerinden itibaren aşk hayatınız, çocuklar ve seyahatlerle alakalı yeni gelişmeler olabilir. Yaşantınıza yeni bir ritim gelebilir. Daha bireysel davranacağınız ve sizi daha özgür kılan koşullar oluşabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yakın çevre, kardeşlerle ortak sorumluluklar içinde olabilir; yapılacak işleri paylaşarak yerine getirebilirsiniz. Zihninizi kurcalayan konularda bilinçli, gerçekçi düşünerek hareket edebilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren evde, aile içinde yaşanacak yeni gelişmeler var. Başlangıçların yanı sıra bitişler de olabilir. Geleceğe dair düşüncelerinizi hayata geçirmek adına adımlar atılabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Parayla ilgili gelişmeler bugün sizi yine meşgul etmekte. Kazançlarınızı, alacak verecekleri planlamak ve düzenlemek gündeminizde olabilir. Harcamalarınızı kontrol altına almanız gereken bir dönemden geçmektesiniz. Akşam saatlerinde üzerinizden baskıdan kurtulabilir; daha pozitif düşünceler içine girebilirsiniz. Grup faaliyetleri, arkadaşlıklar veya yolculuklar var.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Kendi fikir ve düşüncelerinizin önem kazandığı ve istekleriniz için geçirdiğiniz günlerin sonuna yaklaşmaktasınız. Sorumluluklarınızı yerine getirmenin ve kendinize vakit ayırmanın huzurunu yaşayabilirsiniz. Akşam saatlerinden sonra maddi manevi değer verdiğiniz işlerle ilgili yeni gelişmeler içinde olacaksınız. Geleceğe yönelik kararlarınızı daha rahat alabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bilinçaltınızda sizi baskı altına alan düşünceli haliniz devam etmekte. Sorumlulukların getirdiği yüklere rağmen ilkelerinizden vazgeçmeden ilerlemektesiniz. Hissettiğiniz huzursuzluklar akşam saatlerinden itibaren yerini pozitif bir ruh bir ruh hailine bırakacaktır. Kendinizi daha rahat ifade edecek; isteklerinizi yerine gelirken şans da sizden yana olacaktır.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hedeflerinize bilinçle ve sorumlulukla yaklaştığınız şu günleri iyi değerlendirdiniz. Artık eksik kalan işlerinizi tamamlayabilir; elinizde olan işlerinizi bitirebilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren kendi içi dünyanıza çekilebilir; gerek zihinsel gerek duygusal anlamda kendinizi tartabilirsiniz. İmgeleme yeteneğinizin getirdiği yaratıcılığı iyi kullanabilir; sezgileriniz ve rüyalarınızdan esinlenebilirsiniz.