Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 13.05.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Bugün ortak gelirler, faiz, kira gibi gelirlerinize odaklanabilir; varlıklarınız üzerinde yeni düzenlemelere ve projelere başlayabilirsiniz. Bazı sürüncemede kalmış durumlarla ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için çaba içine girebilir; yüksek beklenti geliştirebilirsiniz. İlişkilerde hırslı ve tutkulu davranabilirsiniz. Sakin kalmaya çalışıp, ruhunuzun derinliklerine inebilir; nasıl hareket ettiğinizi irdeleyebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Karşıt burcunuzdaki Ay; ikili ilişkiler ve ortaklıkların önemine işaret etmekte. Beraberliğinizin size ne ifade ettiği konusunda içi sesinizi dinleyebilir; sezgileriniz yardımıyla bir sonraki etapta neler yapabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Ancak hayale kapılmanıza neden olacak durumlara da açıksınız. Maddi konularda ise güven duygunuzun test edileceği gelişmeler yaşanabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün kendinizi fazlasıyla yoğun bir iş programı içinde bulabilirsiniz. Üzerinize aldığınız görevleri kendinizi adayarak yapabilir; bir hayalinizi gerçekleştirmek için uygun adımları atabilirsiniz. Maddi konularda ise ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gereken bir süreçtesiniz. Dengeleri kurmaya özen göstermelisiniz.  Sağlığınıza ve alışkanlıklarınıza dair yeni düzenlemeler olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Aşk yaşantınızda yeni gelişmeler içindesiniz. Duygularınız yoğun ve tutku içerebilir. Hayalini kurduğunuz beraberliği yaşayabileceğiniz fırsatlar önünüze çıkabilir; beklentilerinizi yüksek tutabilirsiniz. Ayrıca aileden gelen gelirlerle ilgili alacağınız kararlarda ayağınızı yere sağlam basmadan ilerlememelisiniz. Çocuklarınızın ihtiyaçları ile ilgili maddi durumuzu ayarlayabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Ev, aile ve gayrimenkullerle ilgili bir süredir varolan konular bitiş ve yeni başlangıçlara açık. Alacağınız kararlar hırs ve tutku içerebilir. Ancak sezgilerinizden yararlanacağınız koşullarda var. Gerçekçi düşünmeye ve sağlam atmaya gayret ederek ilerlemelisiniz. Ruhunuzun derinliklerin olan istek ve arzularınız bugün sizi fazlasıyla etkisi altına alabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Zihinsel alanda aktif olmakla birlikte sezgilerinizin yardımını alarak karar alacağınız bir gün. Karşınızdaki kişilerin belirsizlik içeren durumlarını veya sorunlarını zekanızı kullanarak çözebilir; onlara yardımcı olabilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle olan ilişkiler içinde maddi konuların da önem kazanabilir. Bir süredir imza bekleyen bir anlaşma veya eğitimle ilgili haberler olabilir.

Terazi  24 Eylül - 22 Ekim

Oldukça dikkatli hareket etmeniz gereken bir dönemden geçmektesiniz. Gerek ilişkiler gerek finansal konular odak noktanız. Kendi sınırlarınızı belirlemeniz gerekmekte. Maddi konularda ise akılcı ve önlemci hareket edebilirseniz doğru adımları atabilirsiniz. Bir süredir ertelediğiniz ve ortada bıraktığınız işleri yeniden ele alabilir; girişimlerde bulunabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Burcunuzda ilerleyen Ay; kendinizi daha rahat ifade etmenize ve isteklerinizin peşinden hırs ve tutkuyla ilerlemenize olanak sağlamakta. Bugün bir süredir peşinde olduğunuz iş, proje ve ilişkiler adına bazı kararları almanıza olanak sağlayacak gelişmeler yaşanabilir. Hayalini kurduğunuz bir birlikteliği yaşama beklentisi içine girebilirsiniz. Maddi konularda fırsatlar var.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İçten içe zihninizi kurcalayan ilişkiler, maddi durumuzu ilgilendiren düşüncelerle dolu olabilirsiniz. İleriye dönük projelerin ön çalışmasını yapmak için günü kullanabilirsiniz. Ancak kontrolünüz dışında gelişebilecek birçok durumla da karşılaşma olasılığınız yüksek. Sezgilerinizi dinleyerek aşabilir; öngörülerde bulunabilirsiniz. Arkadaşlarınızla olan iletişiminizde gerginlikler yaşanabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sosyal çevreniz, arkadaşlar veya kalabalıklar içinde geçecek bir gün yaşanabilir. İş alanında bağlı olduğunuz ekip çalışmalarında mali konular gündeminizi kaplayabilir. Size gelebilecek bilgi ve haberleri iyi dinlemelisiniz. Sizin lehinize olanlar gibi yanıltabilecekler de söz konusu. Bir dostunuzla aranızda olan anlaşmazlığı masaya yatırabilir; çözüme ulaştırabilirsiniz.  

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İş ve kariyerinize odaklanabilir; yoğun bir gün geçirebilirsiniz. Kazançlarınızı uzun vadeli kılmak adına çabalarınız olabilir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştüreceğiniz işler için maddi destek bulmanız gerektiğini düşünüp ona göre hareket edebilirsiniz. Ayrıca bütçenizle ilgili bir düzenleme çalışmasın ada girişebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili konularda kararlar için müzakere yapabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yurtdışı, eğitim, hukuk ve yayıncılık alanında bazı haberler bugün kulağınıza gelebilir. Hayatınıza yeni bir yön verecek olan bu bilgiler doğrultusunda ilerlemeyi seçebilirsiniz. Hayalinizde olan bir yolculukla ilgili maddi koşulların ayarlanmasını yapabilirsiniz. Ruhsal anlamda maceralara açıksınız. Bu arada ortak kaynaklarla ilgili anlaşmazlıklara dikkat.