Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 14.05.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Bugün gerçekleşecek olan Dolunayın etkileri altındasınız. Finansal konular, maddi manevi değerlerinizle ilgili alanda kendinize yeni bir yön verebilir; sürdürmekte ısrar ettiğiniz ancak artık işinize yaramayan tutum ve davranışlardan kurtulabilirsiniz. İşinizi, kazanç ve harcamalarınızı gözden geçirebilir; gelecekteki güvencenizi kendinizin yaratabileceğinizin farkına varabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İkili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili bir dönemin artık kapandığını; başkalarına bağlı olarak sürdürdüğünüz koşulların değişime uğradığını fark edebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz artarak; maddi konularda sorumluluklarınızı ele alacağınız koşullar içinde olabilirsiniz. Değişime direnmek yerine yeni düzene uyum sağlamaya çalışmalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Dolunay ile birlikte çalışma ortamınız, günlük düzenleriniz ve sağlığınız ile ilgili konularda değerlendirme yapmak durumunda kalabilirsiniz.  Sürdürmekte ısrarcı olduğunuz ve değiştirmekte zorlandığınız çalışma koşullarınızı değiştirebilir; yeni projeleri hayata geçirebilirsiniz. Kontrolünüz dışındaki gelişmelere açık olmanız stres ve yorgunluğa sebep olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Maddi konular, duygusal paylaşımlar ve çocuklarınızla ilgili bugüne dek uyguladığınız davranışların ya da tarzınızın artık işe yaramadığını fark edebilir; yeni bir düzen kurmanın gerekliliğini hissedebilirsiniz. Bağlı olduğunuz gruplar içinde farklı sorumluluklar gündeme gelebilir. Sevdiklerinizle aranızda yaşanan gerilimi tekrar değerlendirerek, ilişkilerde önemli kararlar alabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün yaşanacak Dolunay; kariyer ve aile yaşantınızda önemli bir süreçte olduğunuzun işareti olabilir. İş hayatında elde tuttuğunuz gücü ve konumuzu sürdürmek; kendinizi daha fazla öne çıkarmak, fikirlerinizi kabul ettirmek istemenize rağmen engellenebilirsiniz. Aile içinde gerek maddi konularda gerek duygusal alanda sizi huzursuz eden gelişmeler ve değişimler yaşanabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Yurtdışı işleriniz, eğitim ve geleceğiniz üzerinde etkili olacak bir Dolunay yaşanabilir. Hayata bakış açınızda ve düşüncelerinizde değişimin gündeme gelmesiyle birlikte kendinize yeni bir yön çizmeniz gerekebilir. Kendinizi güvende hissetmek için maddi konuları daha fazla önemseyebilir; kariyerinizde ilerlemenize engel olan yük ve bağlardan uzaklaşabilirsiniz.  

Terazi  24 Eylül - 22 Ekim

Duygusal konular bugün yaşanacak Dolunay ile birlikte bir krize neden olabilir. Sahip olduklarınızla ilgili yeni bir değerlendirme yapmanın gerekliliğini hissedebilirsiniz. Ev, gayrimenkul, finansal konularda sizi test eden durumlarla karşılaşabilir; tek başına hareket etmekte, karar almakta zorlanabilirsiniz. Ancak ısrarcılığın veya çekimser tarzınızın size bir katkısı olmadığını bilmelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün burcunuzda gerçekleşecek Dolunay; ilişkiler, işbirlikleri ve kariyer alanında sizi oldukça etkiliyor. Bir süredir gerek iş; gerek özel hayatınızda sorguladığınız huzur ve güven arayışının sonunda var olan birlikteliklerle ilgili son kararınızı alabilirsiniz. Israrcı olmadan değişime ayak uydurmalı; geleceğinizi yeniden şekillendirmenize olanak sağlayacak fırsatları kaçırmamalısınız.  

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Dolunay’ın enerjisi sizi içten içe huzursuzluğa itebilir. Bilinçaltınızın derinliklerinde sakladıklarınızın su yüzüne çıkması veya sürdürdüğünüz düzenlerin değişiyor olması sizi korkularınızla yüzleştirebilir. Gerek maddi gerek duygusal alanda gelişmeleri kontrol edemediğinizi düşünebilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeli; şikayetlerinizi göz ardı etmemelisiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün yaşanacak Dolunay; aşk hayatınızda, çocuklarla ilişkinizde, veya gayrimenkule dair konularda yeni bir dönem. Varolan düzeninize yeni bir ritim getirecek gelişmeler gündeme gelebilir, gerek özel gerek kariyer hedeflerinizle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Uzun bir süredir üstlendiğiniz projeleri ve grup çalışmaları içindeki görevlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Kariyeriniz, aile hayatınız ve hedeflerinizle ilgili bir dönemeçten geçiyorsunuz. Uzunca bir süredir üzerinde düşündüğünüz konuları; çalıştığınız işleri ve projeleri artık tamamlayabilir; nihai bir sonuca varabilirsiniz. Ev, gayrimenkul ve yerleşime ait fikirleriniz netleşebilir; önümüzdeki günlerde bu sayede harekete geçebilirsiniz. Yeni bir düzen kurmanın maddi manevi sıkıntıları yaşanabilir.  

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Düşünce yapınızı yenileyeceğiniz ve kalıplarınızı kıracağınız bir dönemdesiniz. Kendinizi geliştirmenize ve yeni ufuklara yelken açmanıza olanak sağlayacak gelişmeler yaşanabilir. Kardeş ve yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde var olan düzeniniz değişebilir; sürdürdüğünüz eğitimle alakalı olarak bir sürecin sonuna gelebilirsiniz.