Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 14.11.2013

Koç            21 Mart - 20 Nisan

Birkaç gündür devam eden hareketsizlik sabah saatlerinde Ay’ ın burcunuza geçişiyle birlikte yerini gelişmelere bırakabilir. Artık kendinizi daha enerjik ve cesur hissedebilir, hayatınızda ki ilişkilere yoğunlaşabilirsiniz. Hayatınızı düzenlemek, yeni girişimlerde bulunmak için istek duyabilir, anlık huzursuzluklara kapılsanız bile yolunuza devam edebilirsiniz.

Boğa          21 Nisan - 21 Mayıs

Arkadaşlarla ve sosyal ortamlarda yaşanan hareketlilikten sonra biraz dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Önümüzde ki birkaç gün tek başınıza girişimlerde bulunarak, kararlar almanız gerektiğini fark edebilir, içsel bir gerilim hissedebilirsiniz. Aldığınız kararları uygulamaya koymak yerine, içinde bulunduğunuz durumu değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz.

İkizler    22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün arkadaşlarınızla ve içinde bulunduğunuz sosyal gruplarla bir araya gelerek, kendinizi ifade edebilir, keyifli organizasyonlar içinde olabilirsiniz. Son günlerde kariyerinize dair aldığınız kararlara dair henüz netleşememiş olabilirsiniz fakat çevrenizle kurduğunuz iletişim ve fikir alışverişi bireysel ve cesur eylemlerde bulunmanızı sağlayabilir.

Yengeç     22 Haziran - 23 Temmuz

Oldukça hareketli ve yoğun bir gün geçirebilirsiniz. Gerek iş gerekse aile hayatınızda kimsenin sözüne bakmadan bireysel kararlar almanız gerektiğini düşünebilir, hatta bencilce davranışlar sergileyebilirsiniz. Fakat girişimlerde bulunmanız için öncü ve cesurca davranmanız ve başkalarının sözlerine kulak tıkamanız çokta faydanıza olmayabilir.

Aslan  24 Temmuz - 23 Ağustos

Sabah saatlerinden itibaren içinizde yoğun bir enerji hissedebilir, aynı görüşü paylaştığınız kişi ve gruplarla bir araya gelerek, görüş ve inançlarınızı cesurca ifade edebilirsiniz. Mahkeme, yurtdışı veya yüksek eğitimle ilgili konularda kararlar alabilir ve tek başınıza uygulamaya koyabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda gerilim yaşayabilirsiniz.

Başak     24 Ağustos - 23 Eylül

Son günlerde olayların kontrolü elinizde olmayabilir ve siz sadece uyum sağlamaya çalışmış olabilirsiniz. Fakat sabah saatleri itibariyle içinizde harekete geçmek için istek hissedebilir, daha bireysel davranabilirsiniz. Finansal konularla ilgili krizleri çözmek üzere çaba sarf edebilir, keyifleriniz ve sevdikleriniz için yaptığınız harcamalardan dolayı gerilim yaşayabilirsiniz.

Terazi        24 Eylül - 22 Ekim

Sabah saatlerinde karşıt burcunuzda hareket etmeye başlayan Ay; tek başınıza eyleme geçmekte ve olayları kontrol etmekte zorlanacağınıza işaret etmekte. Karşınızdakilerin tavırlarını bencilce bulabilir, size danışılmadan karar alınmasından rahatsız olabilirsiniz. Değerlerinize aykırı davranışlar ev içinde huzurunuzun kaçmasına neden olabilir.

Akrep      23 Ekim - 22 Kasım

Bugün çalışma ortamınızda çok yoğun olabilir, üstünüzde fazla iş yükü hissetseniz bile enerjinizin ve özgüveninizin yüksek olması sorumluluklarınızı yerine getirmenizi sağlayacaktır. Tek başınıza kararlar almak ve harekete geçmek için istek duyabilir ve bireysel davranışlar sergileyebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle fikir ayrılıkları ve gerilim yaşayabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Birkaç gündür devam eden belirsizlik ve hareketsizlikten sonra bugün; kendinizi neşeli ve keyifli hissedebilirsiniz. Romantik ilişkilerle ilgili cesur kararlar alabilir, başlangıçlar yapmak için içinizde istek duyabilirsiniz. Fakat hem kararlarınızda hemde eylemlerinizde bireysel davranmanız gerilime yol açabilir. Harcamalarınıza dikkat etmeli, fazla açılmamalısınız.

Oğlak      23 Aralık - 20 Ocak

Bugün ev ve aileye dair gelişmeler yaşanabilir, yoğun bir tempoyla çalışabilirsiniz. İş ve özel hayatınıza dair başlangıçlarda bulunmak için kendinizi hazır hissedebilir fakat kararlarınızı tek başınıza aldığınızdan dolayı gerilim yaşayabilirsiniz. Kendi istek ve taleplerinizi dayatmadan uzlaşma yoluna giderseniz yaşanan gerginliğin üstesinden gelebilirsiniz.

Kova  21 Ocak - 19 Şubat

Yoğun bir iletişim trafiği içinde kalabilir, aldığınız haberlerden dolayı ani kararlar alabilirsiniz. Beklenmedik kısa yolculuklar, anlaşmalar söz konusu olabilir, kendinizi ifade ederken fazla heyecanlı davranabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz gelişmeler ve gizli ilişkilerin getirdiği sürprizlerden dolayı gerilim yaşayabilir, ilişkilerinizde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Balık  20 Şubat - 20 Mart

Birkaç gündür hayatınıza ve ilişkilerinize dair konularda önemli gelişmeler yaşanmış olabilir. Fakat sabah saatlerinden itibaren özellikle ekonomik gelirlerinizi kontrol etmekte zorlanabilir, harcamalarınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Geleceğe dair hedef ve ideallerinizi gerçekleştirebilmek için ihtiyacınız olan maddi kazançları elde etmek için çaba sarf edebilirsiniz.