Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

fkiziltas@stargazete.com

Günün Burç Yorumları - 16.04.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Eve, yerleşime ve aileye ait konularda daha hassas ve koruyucu olabilir; sorunların üstesinden gelebilmek için harekete geçme zorunda kalabilirsiniz. Kendi düşüncelerinizi ifade etmek isteğinin yanında duygusallık bir iç çekişmeye neden olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde tevekkel ruh halinin ortaya çıkmasıyla rahatlayabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün duygusallığınız üzerinde olabilir. Kardeş ve yakın çevrenize ait konulardaki gelişmeler karşısında hislerinizle hareket edebilirsiniz. İçinizde sakladığınız düşünceleri söylemek isteminize rağmen susabilirsiniz. Eğitim, yolculuklarla ilgili alacağınız kararlarda iç sesinizi dinleyerek karar verebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün maddi konular gündeminizde ön plana çıkıyor. Gelecek endişesi taşıyor olmanız hedeflerinizle ilgili yenilikler getirebilir. Bağlı olduğunuz gruplarla aranızda fikir ayrılıkları yaşanma durumunda hislerinizle hareket edebilirsiniz. Tartışmalardan uzak durmalısınız. Günün ilerleyen saatlerinde daha rahat hissedebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzdaki Ay’ın etkisiyle duygusallığınız artabilir; hislerinizle hareket edebilirsiniz. İş hayatında kendinize özgü fikir ve tavırlarınızla öne çıkmanız bazı tartışmaları da beraberinde getirecektir. Belirsizlikler ve yaşadığınız endişeler kimi zaman tevekkel kimi zaman fevri tepkiler vermenize neden olabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Duygularınızı ifade etmek bugün zor olabilir. Kendi içinize dönerek istekleriniz ve geleceğiniz için yapılması gerekenleri tartabilirsiniz. Düşüncelerinizde ısrarcı olmak arada kalmanıza neden olabilir. Ortak gelirlerinizle ilgili belirsizlikleri ailenizle paylaşmak sizi rahatlatabilir; ilerisi için kalıcı çözümler üretebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün dostlarınızla duygusal bağlar kurmak ve onları anlamak için çaba içinde olabilirsiniz. Gelecekle ilgili projelerinizi uygulamaya koymak önem kazanabilir; işin maddi yönüyle ilgili düşünceler içinde olabilirsiniz. Borç ve alacaklarla ilgili çıkan yeni durumlar karşısında tepkileriniz yüksek olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş hayatında alacağınız kararların ardında duygusal nedenler yatıyor olabilir. Eş ve ortağın düşüncelerinden etkilenebilir veya beklediğiniz desteği bulamamanın getirdiği sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. Eve, yerleşime veya aileye ait konuda karar değişikliklerinin yanı sıra gelişmelerin bazılarına itirazlarınız olabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Oldukça duygusalsınız. İşiniz ve hayatınızla ilgili geleceğe dair endişe ve kaygılar taşıyabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda çıkabilecek fikir ayrılıkları sizi derinden etkileyebilir. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili karar değişikliliklerinin gündeme gelmesi planlarınızı bozabilir. Gerçekleri göz ardı etmemelisiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ortak gelirlerle ilgili endişeler içinde olabilirsiniz. Sahip olduklarınızı korumak adına fikirler üretebilirsiniz. Geçmişte yaşananların yeniden gündeme gelmesiyle duygusal hayatınızı etkilenebilir; konular sizi gerilime itebilir. Çocuklarınız veya sevdiğiniz kişiyle yapacağınız konuşmaların bunda etkisi var.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İkili ilişler ve ortaklıklar kaygı ve endişe yaratabilir. Karşınızdaki kişilerin talepkar ve duygusal tavırları aranızda tartışma ve gerilime neden olabilir. İçinizden gelenleri bir kalemde söylemekten kaçınmalı; yaşananlara anlayışlı bir tarzla cevap vererek olayların durulmasına yardımcı olmalısınız.

 Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün iş, güç ve yapılacaklar sizi duygusal olarak yorabilir. İş arkadaşlarınızla görev ve sorumlulukları içeren konularda sözel münakaşalar yaşanabilir. Sağlık konularında yeni başlangıçlar yapabilir; bedeninize ve beslenmenize dair yeni kararlar alabilirsiniz. Kariyerinizi ilgilendiren gelişmeler olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Duygusallığınızın oldukça yüksek olduğu bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz kişi veya çocuklarlarla ilgili gelişmeler maddi manevi olarak yeni değerlendirmeler yapmanıza neden olabilir. Aranızda geçecek gerilime rağmen akışta kalmayı becerebilirsiniz. İlerleyen saatlerde gerçekleri görmek işinizi kolaylaştıracaksınız.