Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 16.05.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Sabah saatlerinde maddi konularda yaşadığınız gerçekler sizi kısa süreli karamasarlığa düşürebilir. Sorumlulukların getirdiği baskıyı ve engellenmişliği üzerinizde hissedebilirsiniz. Aşk hayatınızda sizi içten içe üzüntü veren konular ilerleyen saatlerde yerini umuda ve yeni gelişmelere bırakacak; olumlu duyguların mutluluğunu yaşayacaksınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Evde, işte, ailevi konularda bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Eşin, ortağın otoriter ve sizi kısıtlayan davranışları kendinize olan özgüveniniz üzerinde etkili olabilir. Kendinize yeni bir yol çizmek isteyebilir; bu konuda ısrarcı olabilirsiniz. Değişen tutumlar veya daha esnek düşünecek olmanız ilişkinizi pozitife taşıyabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Kendinizi düşüncelerinizle var ettiğiniz ve onları gerçekleştirdiğiniz zaman özgüvenli hissediyorsunuz. Sorumluluklar ve hayatın gerçekleri gelecekle ilgili umutlarınızı kırabilir. Sağlığınızla ilgili sizi endişeye düşüren şikayetlerinize artık bir çözüm bulmak niyetiyle harekete geçebilirsiniz. Ruhen daha rahatlayacağınız koşullar içinde olacaksınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Yüksek harcamaların getirdiği sıkıntıyı yaşayabilir; alacak ve ödemelerle oldukça meşgul olabilirsiniz. Aşk hayatınızda yolunda gitmeyen koşullardan dolayı endişe hissedebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde arkadaşlardan gelecek gizli destek sayesinde daha pozitif düşünebilir; zihinsel olarak rahatlayabilirsiniz. Yerinde yapılacak hamleler yeni umutlar getirecektir. 

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Burcunuza geçen Ay; kendinizi daha rahat ifade etmenize ve gücünüzü çevrenizdekilere hissettirmenize olanak sağlamakta. Ancak sabah saatlerinde sorumluluklarınız, aileniz veya yaşadığınız ortamdan dolayı engellendiğinizi ve kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. Maddi alanda değişen koşullar hedefleriniz için sizi pozitif düşünmeye yöneltecektir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Kendi içinize dönmek; sorumluluklardan uzak kalarak dinlenmek size iyi gelecektir. Ancak bilinçaltınızı kurcalayan maddi konuları bir kenara bırakmalı; geleni yaşamaya çalışmalısınız. İlerleyen saatlerde yolculuklar, iş anlaşmaları, kardeşler veya eğitime dair olumlu gelişmelerin yaşanacak olması sizi keyifli kılabilir; geleceğe karşı yeni umutlara neden olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Gruplar içinde aktif bir dönemdesiniz. Sabah saatlerinde plan ve projelerinizle ilgili terslikler, gecikme veya iptaller söz konusu olabilir. İşle ilgili alacaklarınızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu durum sizi gerçekleri görmenize olanak sağlayabilir. Günün diğer bölümünde değişen koşullar neşenizi yerine getirebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş hayatınızda alacağınız kararları gerçekçi bir gözle değerlendirebilir; sorumlulukların getirdiği yükler olsa da altından kalkabileceğiniz düşüncesindesiniz. Ancak sizden güçlü kişilerin engellemeleriyle karşılaşabilirsiniz. Maddi konuların gündeme gelmesiyle havanız değişebilir. Finansal alanda atacağınız adımlar, anlaşmalar size ilerisi için fırsatlar getirebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Yurtdışı işler, yolculuklar veya eğitime dair projeleriniz kontrol dışı gelişmelere takılabilir; beklediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Gizli bir el sanki işlerinizi karıştırıyor gibi düşünebilirsiniz. Ancak eşten gelecek haberlerle çıkmazda kaldığınız konularda yeni çözümler üretebilirisiniz. İkili ilişiler ve anlaşmalarla ilgili gelişmeler size hayatınıza hareket getirecektir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Finansal alanda kendi isteklerinizde ısrarcısınız ancak içinde bulunduğunuz gruba bağlı hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Duygusal paylaşımlarda istekleriniz karşı taraf tarafından engellenebilir. Bu da sizin kendinize olan güven duygunuzda zedelenme yaratabilir. Ancak ilerleyen saatlerde gerek iş gerek ilişkiler açısından şansınız açık olacak.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Sabah saatlerinde şansın sizden yana olmadığını düşündüren olaylar yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda sizden üst konumdaki kişiler, aile yaşantınızda babanız, okulda öğretmeniniz tarafından isteklerinizin önüne bir set konabilir. Atlamanız gereken bir engelle uğraşabilirsiniz.İkna gücünüz sayesinde her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Sabah saatlerinde yoğun çalışma temposu içindesiniz. Sorumlulukların getirdiği yükler, sizin için çalışanlara olan yükümlülükleriniz veya sağlığınızla ilgili gelişmeler geleceğe dair daha ciddi bakmanız gerektiğini hatırlatabilir.  Planınızda olan bir eğitim veya seyahatle ilgili iptal haberi gelse de akşamüstü saatlerinden sonra lehinize dönebilir.