Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 16.12.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Haftaya hareketli ve iletişime açık enerjilerle başlıyorsunuz. Yakın çevre ilişkilerine odaklanabilir, kardeş, komşu ve kuzenlerle bir araya gelebilirsiniz. Yarın gerçekleşecek Dolunay öncesi bir süredir devam eden girişimleriniz hız kazanabilir ve sonuç almaya yaklaşabilirsiniz. Fakat verdiğiniz sözleri tutmakta zorlanacağınızı düşünerek abartılı ifadeler kullanmamalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Maddi ve manevi değerlerinize odaklanarak, kazançlarınızı daha akılcı değerlendirme yoluna gidebilirsiniz. Yeteneklerinizi ön plana çıkararak, kendinizi ifade edebilir, yazılı ya da  sözel ekonomik boyutu olan anlaşmalar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Fakat finansal açıdan fazla iyimser davranarak sahip olduklarınızın değerlerini çokta abartmamalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Burcunuzda hareket etmekte olan Ay; günü çok hareketli ve iletişime açık geçireceğinize işaret etmekte. Bir süredir ilişkilerle ve ortaklıklarla ilgili yaşanan girişimlerinizin sonuçlarını almaya başlayabilir, yaşamınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal gruplardan ya da arkadaşlarınızdan gelecek destekle fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün eyleme geçmek yerine olan biteni izlemeyi ve kulağınıza gelen gizli bilgileri ve dedikoduları değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızdan gelişen ani fırsatlar size farklı bir bakış bir açısı kazandırsa da harekete geçmek için yarın gerçekleşecek Dolunay sonrasını bekleyebilirsiniz. Çalışma ortamınızda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Aynı görüşü paylaştığınız kişilerden destek alabilir, hedeflerinizi gerçekleştirebilecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal gruplar, dernekler ve arkadaşlıklarınızla ilgili kararlar alabilir, geleceğe dair ideallerinize dair girişimlerde bulunabilirsiniz. Sevdiklerinize tutmakta zorlanacağınız sözler vermemelisiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Önümüzde ki birkaç gün iş ve sosyal hayatınızda fazlasıyla göz önünde olabilir, dikkatleri üstünüzde toplayabilirsiniz. Fakat aldığınız kararları uygulamakta zorlanabilir, kariyerinize dair yapacağınız sunum ve anlaşmalarda aksilikler yaşayabilirsiniz. Size ekonomik getirisi olacak konularda ani fırsatlarla karşılaşabilir, içinde bulunduğunuz krizleri çözebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün görüşlerinizi ifade etmek ve yakın ilişki de olduğunuz kişilerle paylaşmak isteyebilirsiniz. Yarın gerçekleşecek Dolunay öncesi işlerinizi tamamlamaya çalışabilir, yazılı ve sözel iletişiminizde yenilikler yapabilirsiniz. Sosyal medya da biraz dikkatli olmalı, yanlış anlaşılabileceğinizi veya tutamayacağınız sözler vererek zor duruma düşebileceğinizi göz önüne almalısınız.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Finansal konularla ilgili girişimleriniz hız kazanabilir, vergi, sigorta, kredi, miras, nafaka ve komisyonlarda yaşanan krizleri çözmek için harekete geçebilirsiniz. Çalışma ortamınızdan gelişen ani fırsatlar gelirlerinizi tekrar değerlendirmenizi sağlayabilir. Fakat harcamalarınızı kontrol altına almakta zorlanabilir, bütçe dengenizi muhafaza edemeyebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Yarın karşıt burcunuzda gerçekleşecek Dolunay öncesi ilişkilerinizi tekrar gözden geçirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Yakın ilişki de olduğunuz kişilerin tavırları sizin de karar almanızı zorlaştırabilir, koşulların size bağlı olmaması kararlarınızı uygulayamamanıza yol açabilir. Gerçi sevdiklerinizden alacağınız destek akılcı ve pratik çözümler üretmenizi sağlayacaktır.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Çalışma ortamınızda yaşanan hareketlilik çokta kontrolünüzde olmayabilir. Gizli bilgiler ve ilişkiler kararlarınızı uygulamakta zorlanmanıza ve düşmanlıklarla karşılaşmanıza yol açabilir. Beraber çalıştığınız kişilerle kuracağınız iletişimde dikkatli olmalı tutamayacağınız sözler vermekten veya çok fazla iş üstlenmekten kaçınmalısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Keyifli ve güzel bir gün geçirebilirsiniz. Hobilerinize zaman ayırmak, sevdiklerinizle iletişim halinde olmak hoşunuza gidecektir. Alış veriş yapmak ve entelektüel organizasyonlar içinde bulunmak isteyebilirsiniz. Fakat geleceğe dair beklentilerinizi fazla abartmanız kararlarınızı uygulamanızı ve verdiğiniz sözleri tutmanızı zorlaştıracaktır. Fikir almaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Ev ve aile ile ilgili konular gündeme gelebilir, iş ve özel yaşamınız arasında kararsız kalabilirsiniz. Bugün düşüncelerinizi tekrar gözden geçirmek, ekonomik konularda karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek için girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Her işi bir arada yapmak istemeniz yetersizliğe ve işlere yetişememeye yol açabilir. Yarın kararlar ve koşullar daha netlik kazanacaktır.