Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 17.01.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Burcunuzdaki Ay sizi kendinizi ifade etmenize ve girişimlerinizi cesaretle yapmanıza olanak sağlamakta. İş ve sosyal hayatınızdaki sorumluluklar sizi baskısı altına almakla birlikte motivasyon kaynağı da olabilir. Güçlü kişilerle yapacağınız görüşme veya anlaşmalar ilerideki para durumunuz ve kariyeriniz üzerinde etkili olabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Geleceğinizle ilgili ciddi düşünceler içinde ve kararlar aşamasındasınız. Temkinli olmak adına girişimlerinizi erteleyebilir; koşulların oluşması için kendinize zaman tanıyabilirsiniz. Geri planda kalarak gelişmeleri az da olsa izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve hukuki konularda size yük getiren işlerle ilgilenebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Hedeflerinize cesaret ve tutkuyla sarılabilir; yeni girişimlere hevesle atılabilirsiniz. Maddi konularda sizi zorlayan koşullarla mücadele etmek için gereken gücü bulabilir; gerekirse ikna kabiliyetinizi kullanarak çözüm üretebilirsiniz. Arkadaş çevrenizden tanışacağınız kişiler sizi uzun vadede hayatınıza yenilikler getirebilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İş ve sosyal hayatınızda yapacağınız girişimler için cesaretle hareket edebilir; sizi engelleyen koşulları aşmak için adeta bir savaşçı gibi davranabilirsiniz. Karşınıza çıkan kişilerin sizi baskı altına aldığını düşünebilirsiniz ancak fikir ve önerileri geleceğiniz için yararlı olabilir.  Ortağınızın sağduyulu davranışları iletişim sorunlarınıza yadım edecek.

Aslan  24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün istekleriniz için savaşabilir; görüşlerinizi kabul ettirmek için rekabetçi davranabilirsiniz. İş yaşantınızda baskı yaratan koşullar veya sağlığınızla ilgili konulara çözüm üretebilir, uzun vadeli düşünerek hareket edebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve mahkemelerle alakalı işlerinizdeki yeni gelişmeleri ciddiye almalısınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Finansal konular bugün gündeminizde önem kazanabilir. Alacak ve borçlar, vergi, eşin kaynakları ile yeni gelişmeler krizlerin yanı sıra size yeni bir yön belirlemeniz gerektiğini hatırlatabilir. Duygusal paylaşımlarınızda rekabetçi tavırlar içinde olabilir; sevdiğiniz kişiyle olan birlikteliğinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İkili ilişkiler ve ortaklıklarınızda karşı tarafın rekabetçi ve ben merkezli davranışları sorun yaratabilir; aranızda çatışmalara neden olabilir. Ev, gayrimenkul, ailevi konular veya varolan düzenleri sürdürmekle ilgili gelişen durumlar sizi sağduyulu düşünmeye ve davranmaya mecbur bırakabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Çalışma hayatınızda rekabetin ve risklerin yoğun yaşanacağı bir gün geçirebilirsiniz. Düşüncelerinizi kabul ettirmek veya kendinizi ortaya koymak için mücadele içine girebilirsiniz. Geleceğiniz için önemli olan eğitim konularını belirlemek; uzun süredir üzerinde çalıştığınız anlaşmalarla ilgili otorite konumundaki kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Aşktan ve hayattan alacağınız keyiflerden yana hareketli bir gündesiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda cesaretli ve girişimci davranabilir; onları gelecekleri hakkında yönlendirebilirsiniz. Kazançlarınızı belli bir yatırıma yönelterek uzun vadede size gelir getirecek şekilde değerlendirebilirsiniz. Risk alacağınız girişimlerle ilgil gelişme var.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Ev, yerleşim veya ailevi konularda sizi güçlü ve prestijli kılacak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Cesaretle hareket edeceğiniz koşullar içindesiniz ancak sorumluluklarınızın bilincinde oluşunuz alacağınız riskleri iyi hesaplamanıza ve sağduyulu davranmanıza olanak sağlayabilir.  İkili ilişkilerde otoriter tavrınızdan ödün vermeyebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Yakın çevre ve kardeşlerle ilişkilerde bugün dikkatli ve özenli davranmaya gayret etmelisiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan ve henüz bir sonuç alamadığınız eğitim, yolculuk ve anlaşmalarla ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Rekabet edeceğiniz koşulların olması sizi sağduyulu, mantıklı davranmaya itebilirsiniz.

Başak 20 Şubat - 20 Mart

Gelirlerinizle ilgili yeni girişimler içindesiniz. Gizli tuttuğunuz hedefleriniz veya fazla ortaya çıkarmadan yürüttüğünüz projeler için bütçe hazırlamak için harekete geçebilir veya teklifleri değerlendirebilirsiniz. Ani çıkabilecek harcamalara karşı dikkatli olmalı; fevri davranmamalısınız.