Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 17.05.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Bugün lüks tüketime yönelebilir, harcamalarınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Bir anda harekete geçmek için heveslenmenize rağmen gelişen olaylar karşınıza engeller çıkarabilir. Sahip olduğunuz maddi değerleri muhafaza ederken, aldığınız haberler riske girerek kazanç elde etmek istemenize yol açabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Aile ve eve dair konularda ki girişimleriniz inatçı tavrınızdan dolayı engellenebilir. Gayrimenkul alım satımıyla veya taşınmayla ilgili hevesle harekete geçmenize rağmen karşılaştığınız olaylar sizi durdurabilir. İlişkilerde uzlaşmaz davranırsanız fırsatları kaçırabilirsiniz. İyimserliğinizi muhafaza etmelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Kontrolünüzde olmayan kadersel gelişmeler kısa yolculuklar, eğitim ve anlaşmalarda önünüze engel çıkarabilir. İletişiminizde kısıtlanmalar ve eski münakaşalar tekrar gündeme gelebilir. Öfkenizi kontrol ederek çatışmalardan uzak durmalısınız. Neşenizi ve iyimserliğinizi korumalısınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Öğle saatlerinde ekonomik konularla ilgili girişimleriniz risk içerdiğinden huzurunuzu kaçırabilir. Gelecekte kendinizi güvende hissedebilmek için yaptığınız yatırımları dönüştürmeniz gerekebilir. Harcamalarınızı kontrol edememeniz çatışmalara yol açsa da farkına varmadığınız yerlerden gelecek destekle iyimserliğinize muhafaza edebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İş ve sosyal hayatınızda ki girişimlerin engellenmesi çatışmalara yol açabilir. Aile içi ilişkilere yönelmeniz ve eve dair konularla ilgilenmeniz gerektiği bir dönemde kariyerinizle ilgili eski sorunların tekrar baş göstermesi eylemlerinizi durdurabilir. Alacağınız destekle kendinize güveninizi tam.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün kendinizi her konuda kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Görüş ve düşüncelerinize karşı gelişen muhalif fikirler içsel bir gerilime neden olsa da öfkenizi yansıtmakta zorlanabilirsiniz. Bakış açınızı değiştirmeniz, söylemlerinizde inat etmemeniz sizin için daha doğru olacaktır. Destekleyen kişilerin varlığı içinizi rahatlatabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Kendinizi güvende hissetmek için risk almamayı ve harekete geçmemeyi tercih etmeniz geleceğe dair planlarınızın da aksamasına yol açabilir.  Finansal konularda daha cesur ve etken adımlar atmanız krizleri çözmenize yardımcı olacaktır. Fakat aynı görüşü paylaştığınız kişilerin desteği ile kendinizi daha yi hissedebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün ilişkilerde eski sorunlar ve çatışmalar yeniden canlanabilir. Karşınızdakilerin görüş ve eylemlerinde ısrar etmesi sizin de harekete geçmenizi engelleyebilir. Yaşamınızı yeniden organize etmeniz gereken bu dönemde kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Finansal konularda iyimser ve cesur adımlar atabileceğiniz destekler alacaksınız.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Çalışma ortamınızda ve günlük yaşamınızda bildik yöntemlerden şaşmamanız harekete geçmenizi engelleyebilir. Bilmediğiniz konulara yönelmeniz ve risk almanız sizi daha başarılı kılabilir. Beraber çalıştığınız kişilerle inatlaşmadan kaynaklanan çatışmalar yaşayabilirsiniz. Size destek olan uzmanların sözlerine kulak vermelisiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sevdikleriniz ve keyifleriniz için yaptığınız harcamalar finansal açıdan zorlanmanıza neden olabilir. Konforunuzdan ve huzurunuzdan ödün vermemek için inat etmeniz geleceğinizi de olumsuz etkileyebilir. Olaylara daha uzun vadeli ve derinlemesine bakabilmelisiniz. Akrabalarınız içinde bulunduğunuz krizleri çözmenize destek olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün evde zaman geçirmek yerine dışarı çıkıp, iş ve sosyal hayatınızda girişimlerde bulunmanı daha olumlu sonuçlara yol açacaktır. Aile ve yuvaya dair eski sorunlar tekrar karşınıza çıkarak çatışmalara neden olsa da siz iyimserliğinizi yitirmeden harekete geçebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak başarılı olabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yakın çevreyle ilişkilerde çatışmalar yaşayabilirsiniz. Eskiden verdiğiniz sözler veya yaptığınız anlaşmalar bugün karşınıza sorun olarak çıkabilir. Düşüncelerinizde ısrarcı davranmanız, bakış açınızı değiştirmenizi engelleyebilir. Yolculuk, eğitim ya da anlaşmalarda ertelenmeler yaşanabilir. Ailenizin desteğini alarak olayları kontrol edebilirsiniz.