Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 17.05.2014

Koç            21 Mart - 20 Ni­san
 
Öğle saatlerine kadar rehavet içinde olabilir veya eksik kalan işleri tamamlamaya gayret edebilirsiniz zira sonraki süreçte değişen koşullar sizi daha sorumluluklar altına alacak. Görevlerinize, iş ve sosyal hayatın gerekliliklerine odaklanabilir; ciddi ve gerçekçi hareket edebilirsiniz. Kararlılıkla hedeflerinize odaklanabilir; hırsla ve azimle yapılması gerekenler için çaba içine girebilirsiniz. 
 
Boğa       21 Nisan - 21 Mayıs
 
Sabah saatlerinde planlarınızı istediğiniz hızda ilerletmeniz pek mümkün görünmüyor. Önemli iş ve girişimlerinizi öğleden sonraki süreçte başlatmanız lehinize olacaktır. Aradığınız huzur, güven ve istikrar ortamını bulmanıza olanak sağlayacak koşullar sayesinde hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim, yolculuklarla ilgili gelişmeler gündeminizde önem kazanabilir.
 
İkizler    22 Mayıs - 21 Haziran
 
İlişkilerin, işbirliklerinin sizi meşgul eden iletişimsel ve zihinsel boyutundan çıkıyorsunuz. Artık maddi yönü veya sorumlulukları hatırlatan tarafı sizi daha fazla meşgul etmekte. Birşeyler için elinizi taşın altına koyacak olmanız veya sizden talep edilen görevler ufak çaplı krizlere neden olabilir. Ayrıca var olan kaynaklarınızı, ortak olduğunuz gelirler yeniden yapılandırmanız gerekebilir. 
 
Yengeç     22 Haziran - 23 Temmuz
 
Sabah saatlerinde planlı programlı davranmakta zorlanabilirsiniz. Öğleden sonra değişen koşullar sizi ikili ilişkiler, ortaklıklar ve işbirliklerine daha yatkın kılacak ve bu konudaki yeni gelişmelerle meşgul edecektir. Karşınızdaki kişilerin sorumluluklarını yerine getirmesini bekleyebilir, sizin yüklerinizi hafifletmeleri için çaba içinde olmalarını isteyebilirsiniz.
 
Aslan  24 Temmuz - 23 Ağustos
 
Hayatın size keyif veren tarafını bir kenara bırakarak sorumluluklarınıza dönmektesiniz. Daha planlı programlı hareket edeceksiniz.  Bir süredir edindiğiniz bilgiler sonucunda tecrübelerinizi yaralı olacak girişimler için kullanabilir; görevlerinize ciddiyetle odaklanabilirsiniz. İçinde hissettiğiniz kararlılık ve yönetimi ele alma gücü sayesinde hedeflerinize ulaşmak artık sizin daha kolay.
 
Başak      24 Ağustos - 23 Eylül
 
Ev, aile veya kariyeriniz için uğraştığınız birkaç günün ardından artık hayatın size keyif verecek tarafını yaşama isteğindesiniz. Ancak yine de sorumluluklarınızdan tam anlamıyla kurtulmanız mümkün görünmüyor. Belli bir oranda her ikisini de dengelemeye çalışabilirsiniz. Sevdiklerinizle, çocuklarınızla günü değerlendirirken onların maddi manevi istek ve arzularını yerine getirme gayretinde olabilirsiniz. 
 
Terazi      24 Eylül - 22 Ekim
 
Sabah saatlerinde henüz günün programını oluşturamayabilir kendinizi zihnen dağınık hissedebilirsiniz. Öğleden sonra ise daha sorumlulukların bilincinde olacak; eviniz, aileniz için yapılması gerekenler için yönetimi ele alacaksınız. Var olan bir gayrimenkul, yerleşim değişikliği, tamirat ve tadilatlarla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Aile büyüklerinden gelecek istek ve talepleri yerine getirebilirsiniz. 
 
Akrep    23 Ekim - 22 Kasım
 
Günün sabah saatlerinde eksik kalan işlerin tamamlanmasıyla ilgilenebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda ise planlı programlı olmanızı gerektiren koşullar içine gireceksiniz. Yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilgili durumlarla meşgul olabilir, eğitimle alakalı bir girişimde bulanabilir veya geciktirdiğiniz yolculuğu veya ziyareti yapabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız projelerle ilgili verimli çalışmalar yapabilirsiniz. 
 
Yay           23 Kasım - 22 Aralık
 
Kendi istek ve arzularınızı belirlemekle geçen birkaç günün ardından artık uygulama aşamasına geçiyorsunuz. Kaynaklarınızı ve kazançlarınızı ne şekilde yöneteceğinize dair düzenlemeler yapabilir, harcamalarınızla ilgili kısıntıya gidebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanarak kendinize yeni gelirler yaratmanın yolları üzerine odaklanabilirsiniz. Ailesel konularda yeni yapılanmalar var. 
 
Oğlak     23 Aralık - 20 Ocak
 
Öğle saatlerine kadar hale kendi içi dünyanızda yolculuğa devam ediyorsunuz. Sonrasında burcunuza geçen Ay ile birlikte kendi arzu ve hedeflerinize odaklanabilir;  isteklerinizi rahat ifade edebilirsiniz. Sorumluluklarınızın artmasına neden olacak girişimlerde bulunabilir, ikili ilişkilerinizde sizi rahatsız eden konuları çözmek için öncülük edebilirsiniz. Ancak fazla baskıcı olmaktan kaçının.
 
Kova         21 Ocak - 19 Şubat
 
Sabah saatlerinde gruplar ve ekip çalışmalarında eksik kalan işlerinizi tamamlayabilir; elde olanları bitirmeye çalışabilirsiniz. Günün ikinci bölümünde kendi içinize çekilebilir, ruhunuzun derinlerine zihinsel yolculuk yapabilirsiniz. Elde etmek istedikleriniz, beklentileriniz, hayalleriniz, hayal kırıklıklarınız, yapmış olduğunuz veya uğradığınız haksızlıklar üzerine düşünebilirsiniz. 
 
 
Balık         20 Şubat - 20 Mart
 
Günün ilk bölümünde dağınık olabilir; ilerlemek istediğiniz yönü belirlemekte zorlanabilirsiniz. Ancak tamamlanması gereken işleri de bitirebilirsiniz. Öğleden sonra ise daha kararlılık kazanacak olmanız hedeflerinizi yeniden ele almanıza, gerçekçi değerlendirmelerle birlikte planlı ve programlı hareket etmenize yardımcı olabilir. Gruplar, dernekler ve arkadaşlarla birlik içinde olacaksınız.