Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 17.12.2012

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Gün içinde arkadaşlarınızla organizasyonlara katılabilir, grup ve dernekler içinde yer alarak görüşlerinizi ifade edebilirsiniz. Bugün alacağınız haberler girişimlerde bulunmanızı ve harekete geçmenizi gerektirebilir. Geleceğe dair hedeflerinize varmak için yapacağınız eylemlerde fazla istekli ve iyimser olabilirsiniz. Abartılı söz ve konuşmalar içinde olabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün ekonomik konularla ilgili abartılı beklentiler içine girebilirsiniz. Finansal paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanabilir, değerlerinizi koruyabilir, geçmiş fırsatlarla tekrar karşılaşarak, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda kendinizi ifade edebileceğiniz ortamlar içinde olabilirsiniz fakat fazla inatçı ve kuralcı olmaktan kaçınmalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İlişkilerden beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz. İşbirlikleriniz ve ortaklıklar hayal kırıklığına yol açabilir, iş hayatınızda beklediğiniz desteği alamayabilirsiniz. Verilen sözlerin tutulması zor olabilir, danıştığınız kişiler sizi yanıltabilir. Yurtdışı, mahkemeler ve yüksek eğitimle ilgili konularda girişimlerde bulunabilir, görüş ve inançlarınızı ifade ederken fazla inatçı olabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Finansal konular gündemde olabilir, ortak kaynakların kullanımında bağımsız kararlar almak isteyebilir, hedeflerinize varmak için kendi bildiğinizden şaşmadan inat edebilirsiniz. Fakat bu katı tutumunuz krizlere yol açabilir. Kadersel olaylar karşısında sürprizler yaşayabilirsiniz ama beklentilerinizi yüksek tutmanız hayal kırıklığına yol açabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün şartlar size bağlı olmasa da sevdiklerinizle ve işbirliği içinde olduğunuz kişilerle ortak girişimlerde bulunabilirsiniz. Romantik ilişkilerle ilgili beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız, verilen sözlerin tutulmasında ve eylemlerinizin sonuçlarını almakta zorlanabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber organizasyonlar yapabilir, hedeflerinize varmak içim harekete geçebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İş ve aile hayatınız arasında kalabilir, seçimler yapmakta zorlanabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili geçmiş fırsatlarla tekrar karşılaşabilir bu sefer kararlı davranabilirsiniz. Bugün girişimlerde bulunabilir, çalışma ortamınızda yenilikler yapabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ortak projeler geliştirebilir fakat görüşlerinizde ısrar ederek çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Günün erken saatlerinde iletişimde yanlış anlaşılmalar olabilir, çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Anlaşmalar ertelenebilir. Aşk ilişkilerinde cesur ve sıra dışı davranışlar sergileyebilir, sevdiklerinize kendinizi ifade edebilirsiniz. Fakat krizlere karşı inatçı ve taviz tutumunuz krizi derinleştirebilir. Tutamayacağınız sözler vermemelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Ekonomik konularla ilgili abartılı girişimlerden uzak durmalısınız. Finansal hareketlerde fazla iyimser ve cesur davranışlar sonu olmayan eylemlere girişmenize neden olabilir. Aile içi ilişkilerde ise çatışmalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmek isterken ısrarcı ve inatçı tutumunuz ilerlemenizi engelleyebilir. Fakat tutarlı ve akılcı tavrınız başlangıçlarınızı destekleyebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Sabah saatlerinde kendinizi iyimser, neşeli ve enerjik hissedebilirsiniz fakat kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılmalara yol açabilir, aile ve eve dair konularda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Karşınızdakilerden beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız, ilişkilerde tutamayacağınız sözler verebilir, ikilemde kalabilirsiniz. İletişim trafiğinizin yoğun olduğu bugün inatçılık yapmamalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Ekonomik konularla ilgili girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Fakat tek başınıza ve kimseden fikir almadan risk almanız, inatçı tutumunuz kayıplara neden olabilir. Önümüzdeki günlerde gizli ilişkilerden ve kadersel olaylardan destek görebilirsiniz ama yine de bugün beklentilerinizi yüksek tutmamalı, abartılı hareketlerden uzak durmalısınız. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Geleceğe dair hedef ve ideallerinizi gerçekleştirmek için ilişkilerden destek görebilirsiniz fakat bugün için beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız. Arkadaşlarınızla organizasyonlar yapabilir, keyifli ortamlarda bulunabilirsiniz. Yine de tutamayacağınız sözler vermemeli, hayal kırıklıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Kendinizi ifade ederken fazla inatçı davranmamalısınız.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İş ve sosyal hayatınızda yeni ilişkiler geliştirebilir ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat gün içinde beklentilerinizi yüksek tutmamanız hayal kırıklıklarına yol açabilir. Kariyer ve aileye dair sorumluluklar arasında kalabilir, ikilem yaşayabilirsiniz. Bugün yeni başlangıçlardan uzak durmalı, kendi içinizde çözüm üretmelisiniz. Yalnızlığa ihtiyaç duyabilirsiniz.