Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

fkiziltas@stargazete.com

Günün Burç Yorumları - 18.01.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Bugün iş ve sosyal hayatınızda zorlu anlaşma ve sözleşmeler peşinde olabilir, hayatınızda ki otoritelere karşı mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmek istiyorsanız hırslarınızı kontrol altına alabilmelisiniz. İçinde bulunduğunuz arkadaş gruplarının desteklemesiyle yaşamınızı ilgilendiren konularda girişimlerde bulunabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yurtdışı, mahkeme, yüksek eğitim ya da medya ile ilgili konularda ki girişimleriniz kadersel olaylardan dolayı engellenebilir, görüş ve düşüncelerinizi ifade ederken düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda rekabet gerektiren durumlar karşısında gizli destekler bulabilir, kariyeriniz için harekete geçmek için bir süre daha bekleyebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Banka, miras, vergi, borç ve alacaklarla ilgili anlaşma ve uzlaşmalar sizi gerginliğe sürükleyebilir. Geleceğe dair hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için harekete geçmek isteyebilirsiniz fakat finansal konular önünüze engel çıkarabilir. Aynı görüşü paylaştığınız kişi ve gruplardan destek alabilir, uzun yolculuklar veya eğitimlerle ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yengeç       22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün iş ve sosyal hayatınızla ilgili girişimlerinizde yakın ilişki de olduğunuz kişiler tarafından engellerle karşılaşabilirsiniz. Eşinize, ortağınıza ya da işbirliklerinize karşı sorumluluklarınız çatışmalar yaşamanıza neden olabilir. Öfkenizi kontrol etmeniz çıkarlarınız lehine olacaktır. Finansal konularla ilgili sorunlarınız üstlerinizin ya da ortaklarınızın yardımıyla çözülebilir.

Aslan           24 Temmuz - 23 Ağustos

Çalışma arkadaşlarınızla aranızda fikir çatışmaları yaşanabilir, üstünde çalıştığınız projelerde aksilikler yaşanabilir. Daha önce tecrübeniz olmadığı bir alanda işler üstlenebilirsiniz. Bugün başarılı girişimlerde bulunabilirsiniz fakat hırsınız ve öfkenize yenilmemelisiniz. Yurtdışı, mahkemeler, medya ve yüksek eğitimle ilgili konularda ilişkilerden destek alabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün hobilerinize ve zevklerinize zaman ayırmak, sevdiklerinizle beraber olmak isteyebilirsiniz fakat finansal konular önünüze engel çıkarabilir. Daha önceden tecrübe etmediğiniz alanlarda risk almanız gerilime ve çatışmalara neden olabilir. Hırslı davranmamanız sizin lehinize olacaktır. Çalışma arkadaşlarınızla aranızda yaşanan rekabette dönüşüm yaşanabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Karşınıza girişimlerde bulunmak için fırsatlar çıkabilir fakat deneyiminizin olmadığı alanlarda çalışmak sizi zorlayabilir. Eve ve aileye dair sorumluluklarınız ilişkilerinizde çatışmalar yaşamanıza neden olabilir. Öfkenizi dizginlemeniz ve hırsınıza yenilmemeniz gerekiyor. Sevdikleriniz bu yeni ve tecrübesiz olduğunuz alanda sizi destekleyebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Çalışma arkadaşlarınızla aranızda gerilim yaşanabilir, iletişim trafiğinizde sorunlar olabilir. İş hayatınızda fazla hırslı davranmanız ve öfkenize yenilmeniz çıkarlarınızı zedeleyebilir. Bilmediğiniz alanlarda çalışmanızı gerektiren girişimlerde bulunabilirsiniz. Bugün yapacağınız anlaşma ve sözleşmelerde engellerle karşılaşabilir, yolculuklarınız ertelenebilir.

Yay                    23 Kasım - 22 Aralık

Bugün bilmediğiniz alanlarda aldığınız ekonomik riskler gerilime neden olabilir. Yatırımlarla ilgili bilgi akışlarında engeller olabilir, maddi konularda üstlendiğiniz sorumluluklardan dolayı hayattan aldığınız zevk ve keyifleri ertelemeniz gerekebilir. Sabah saatlerinde aldığınız haberler bir anda harekete geçmenize ve girişimlerde bulunmanıza neden olabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Yaşamınızda yeni bir sayfa açmak için harekete geçmek isteyebilir, aile ve eve dair girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. İlişkilerde ve hayatınızı ilgilendiren konularda daha önce denemediğiniz alanlara kaymak isteyebilirsiniz. Ekonomik konularla ilgili rekabet gerektiren durumlar yaşamınıza rağmen hırs ve cesaretle harekete geçebilirsiniz fakat öfkenizi kontrol altına almalısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

qBugün aldığınız haberler sizi heyecanlandırabilir ve harekete geçmek isteyebilirsiniz. Kulislerden ve gizli kaynaklardan aldığınız duyumlar içsel bir gerilime neden olsa da cesaret ve özgüven sergileyebilirsiniz. Anlaşma ve sözleşmelerde, alacağınız eğitim ve çıkacağınız yolculuklarda ertelemeler yaşanabilir. Bilmediğiniz alanlarda girişimlerde bulunmak için biraz daha beklemelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Geleceğe dair hedef ve ideallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz fakat ekonomik engeller gerilime neden olabilir. Çalışmalarınızdan elde ettiğiniz kazancı artırmak için hırsla girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz fakat kontrolü elden bırakmamanızda fayda var. Beklemediğiniz kişi ve konulardan destek görebilirsiniz ve yenilikler için cesaret ve heyecan duyabilirsiniz.