Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 19.03.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Sezgi ve mantığınızı bir arada kullanmaktan kaçınmayacak; üzerinde çalıştığınız işleri bu yeteneğiniz sayesinde geliştireceksiniz. Ancak çalışmalarınızı etrafınızdakilerle paylaşmak için birkaç gün daha beklemelisiniz. Yakın çevre, kardeşlerle olan ilişkileriniz bugün oldukça hareketli geçerken sizi içten içe fedakarlığa sürükleyen durumlarla baş etmeniz gerekiyor. Akışta kalmak bir çözüm olabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Maddi konularla zihniniz oldukça meşgul. Kazançlarınızı arttırmak için çeşitli projeler geliştirmektesiniz. Yetenekleriniz sayesinde bu olanaklara sahipsiniz. Grup ve dernekler içinde sizi yoran çalışmaları artık tamamlamak üzere olduğunuz şu günlerde çevrenizle olan ilişkilerinizi de düzenlemelisiniz. Daha toleranslı davranarak ihmal ettiğiniz dialogları geliştirmelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Pek çok fikir ve düşünce içindesiniz ancak bir yere odaklanmakta sorun yaşamaktasınız. İş ve sosyal hayatınızda belirsizlik içeren gelişmelerle baş ederken ilişkilerinizi de göz ardı etmeden hareket etmelisiniz. Hedeflerinize giderken alacağınız kararlarda iç sesinize kulak vermek az da olsa ilerleyeceğiniz yolu çizmenize yardımcı olacaktır.

 

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bilinçaltında hem yakınlarınız hem de kariyerinize ait karışık düşünceler içindesiniz. İçinize sinmeyen ve sizi yoran konularla baş ederken sezgilerinizden yardım alabilirsiniz. İş hayatında ve gelecek planlarınızda ön hazırlığını yaptığınız konuları birkaç güne kadar topluma sunabileceğiniz konumdasınız. Günü akışta kalarak ve eksik kalanları revize ederek geçirebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Gruplar ve ekip çalışmaları içinde oldukça aktif günlerdesiniz. Amaçlarınıza varmak adına her türlü fedakarlığı yapmaya hazırsınız. Ortak gelirlerin paylaşımı, alacak ve borçlarla ilgili belirsiz ilerleyen konuları artık bir şekilde çözüme ulaştırmanıza az kaldı. Size gelen bilgilerin doğruluğunuz araştırmadan gelecekle ilgili planlarınızı uygulamaya geçmemeli; temkinli davranmalısınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İş hayatınızda yoğun günler geçirmektesiniz. Eğitim, seyahatler ve görüşmelerin getirdiği yorgunluklar içindesiniz. Bir süredir verdiğiniz emeklerin karşılığını almaya az bir zaman kaldığını içten içe hissetmektesiniz. Bugün gerek özel hayat gerek sosyal ortamlarda ilişkilerinize ve söylemlerinize fazladan dikkat etmeli; sonradan pişman olacağınız davranışlardan bulunmaktan kaçınmalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Yurtdışı, medya alanındaki işleriniz yoğun bir çalışma ortamı getirmekte. Konsantre olmakta zorlanmanıza rağmen çalışmalarınızı tamamlamakla kendinizi yükümlü hissediyorsunuz. Size destek olan kişilerle aranızda yaşanacaklar sizi içten içe etkileyebilir; ilişkilerin yolunda ilerlemesi için fedakarlık göstermesi gereken kişi yine siz olabilirsiniz. Akşam saatlerinde duygusal tepkiler vermeye eğilimlisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Finansal alanda karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek artık size kalmış gibi görünüyor. Akılcı davranışların yanı sıra yeteneklerinizi ve etkileme kabiliyetinizi devrede tutarak ilerlemek isteyebilirsiniz. Duygusal paylaşımlarınızda zihninizi kurcalayan sorularınıza beklediğiniz cevapları alabilmek için karşı tarafa daha anlayışlı davranmanız gerekebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İkili ilişkiler ve ortaklıklardan yana şanslı birkaç gün geçirdiniz. Karşınıza çıkan kişiler gerek fikirleri gerek davranışlarıyla sizi etkilediler. Bugün yaşananların değerlendirmesini yapabilir; size fırsat getireceklerin ayrımını varabilirsiniz. Ailevi konularda sizi fedakarlığa ve her zamanki tutumunuzdan daha fazla anlayışlı ve toleranslı olmaya yönelten durumlar artık sona ermekte.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İş hayatınızda hızlı karar vermeniz ve hareketli olmanız gereken bir gündesiniz. Karşılaştığınız sorunları akılcılıkla çözmenin yanı sıra sezgilerinize başvurarak ele alabilirsiniz. Planda olmayan ertelenmeler günlük akışınızı ve programınızda değişikliğe neden olabilir. Yaşadığınız yorucu koşullar hem beden hem zihinsel sağlığınıza özen göstermenizi gerektiriyor.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Aşk, çocuklar ve sizi aktif kılan hobilerle ilgilenmek sizi enerjik kılmakta. Yeteneklerinizi ve ikna gücünüzü kullanarak çevrenizi etkileyebiliyorsunuz. Gerçekleri de unutmamalısınız. Bugün gelir ve giderle ilgili yapacağınız değerlendirme sizi pek mutlu etmeyebilir. Hayallerinizi gerçekleştirirken bütçenizin dışına çıktığınızı fark edebilir ve önlem almak zorunda kalabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Son dönemde arzularınızın peşinden giderken çok şeyi göz ardı ettiniz. Ailenizle yakından ilgilenmeniz gereken konular birikmiş ve bir karar sürecine girmiş olabilir. Kafanızı karıştıran sorulara sezgileriniz yardımıyla çözüm bulabilirsiniz. Kazançlarınızı arttırmak için girişimde bulunmak niyetindesiniz. Birkaç gün içinde yeni rotanızı belirleyecek koşulları oluşturabilirsiniz.