Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 19.07.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Günün ilk saatleri yorucu da olsa yaşadığınız zorlukları ve sıkışmışlık hissini üzerinizden atacaksınız. Koşturan ve mücadele eden taraf olmak yerine maddi manevi huzur ve konfor arayışına yönelebilirsiniz. Finansal konularda ise ailenizden alacağınız destekler olabilir. Eviniz, yuvanız ve çocuklarınız için harcama yapmaktan çekinmeyecek; rahatlarını sağlamak için özverili davranacaksınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Sabah saatleri bir koşuşturma içinde geçecek olmasına rağmen attığınız adımlardan pek bir sonuç alamayabilirsiniz. Ancak burcunuzda ilerleyecek olan Ay ile birlikte kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz; isteklerinizin peşinde olacağınız enerjiler var. Sezgilerinizin güçlü olması olayları derinlemesine algılayacağınıza ve çevrenizdekilerin hissiyatlarına duyarlı olacağınıza işaret etmekte.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Günün ilk saatlerinde gruplar, ekip çalışmaları ve hedeflediğiniz işlerle yoğun geçebilir; ancak beklediğiniz verimi elde etmekte zorlanabilirsiniz. Öğleden sonra kendi içi dünyanıza veya dinlenmeye çekilebilirsiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan para meselelerini çözmek için planlar yapabilir; isteklerinizi nasıl kabul ettireceğiniz konusunda değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Güne başlarken biraz gerginlik altında olmanıza rağmen sonrasında huzura ve keyifli zamanlarınız var. Arkadaşlarınız, eşiniz, dostunuzla vakit geçirebilir, yakın ve duygusal bağlar kurabilirsiniz. Bağlı olduğunuz grup, dernek çalışmalarında katılabilir; yardımsever ve şefkatli yönünüzle öne çıkabilirsiniz.  Ayrıca dinlenebilir, gereksiz yere enerji harcayacağınız işlerden uzak durabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Yurtdışı, eğitim ve yolculukları içeren işleriniz sabah saatlerinde pek yolunda gitmeyebilir, enerji harcamanıza neden olabilir. Öğleden sonra zihninizde oluşturduğunuz planları ancak uygulayabileceğiniz koşulları oluşturabilirsiniz. İş ve sosyal hayatın yükümlülüklerinin yanı sıra finansal konular da sizi meşgul edebilir. Eve, aileye veya yerleşime dair fazladan harcamalar çıkabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Gün; finansal konular, alacak borçlar ve bütçeleme işlerinin ayarlanmasıyla başlayabilir. Ancak beklediğiniz gibi ilerlemeyen işler ufak çaplı kriz yaşamanıza neden olabilir. İlerleyen saatlerde ise daha makul ve ayağınız sağlam yere basar tarzda ilerleyeceğiniz koşullar var. Ayrıca dinlenmek için bir yolculuğa çıkabilir veya kendinizi geliştirme amacıyla yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. 

Terazi  24 Eylül - 22 Ekim

Karşınızdaki kişilerin sabah saatlerinde sizi yıpratan tavır ve davranışlarına maruz kalabilirsiniz. Aranızda geçecek mücadele sonuçsuz kalabilir; anlaşma zemininde buluşmanız zor olabilir. Öğleden sonra ise paylaşımların maddi yönü öne çıkabilir. Aradığınız maddi manevi güvenceyi sağlamak için çaba içine girebilirsiniz. Diplomasiyi ve ikna kabiliyetinizi kullanarak isteklerinizin peşinden gidebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Sabah saatlerini dünden kalan işleri toparlamakla geçirebilirsiniz. Öğleden sonra ise değişen enerjiler hayatınızda ikili ilişkilerin önem kazanacağınızı gösteriyor.  Karşınıza çıkan kişilerle huzura, güvene dayalı bağlar kurmak isteyebilirsiniz. Atacağınız adımların uzun vadeli olması arzusunda olmanıza rağmen koşulların sizin kontrolünüzde olmadığını bilmelisiniz. Beklentileri yüksek tutmadan akışta kalın. 

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Günün ilk bölümünde çocuklarınız, sevdiğiniz kişiyle aranızda bir yere varmayan hareketli saatler geçebilir. Hobi olarak üzerinde çalıştığınız projeler istediğiniz hızda ve nitelikte ilerlemeyebilir. Ancak öğleden sonra yaptığınız işe daha fazla odaklanacağınız saatler var. Ayrıca ailenizin ihtiyaçlarına duyarlı olabilir; sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. 

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sabah saatlerinde eve, aileye ve işe dair tamamlanması gerekenlerle meşgul olabilirsiniz. Öğleden sonra ise keyiflere, aşka, çocuklarınıza ve sizi mutlu edecek faaliyetlere yönelebilirsiniz. Sevdiklerinizle yakın bağlar kurabilir; duygusal anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca karşınıza çıkan kişilere korumacı yönünüzle yaklaşabilir; taleplerini yerine getirmemezlik etmeyebilirsiniz. 

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Sabah saatlerinde tavır ve davranışlarınız isyankar ve tepkisel olabilir; yakın çevreniz ve kardeşlerinizle aranızda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Öğleden sonra ise sakinleşmenize olanak sağlayacak enerjiler içine girecek; daha hassas ve duyarlı olacaksınız. Eve, aileye ait bazı sorumluluklarınızı yerine getirebileceğiniz gibi kendi içinize de dönebilir, gözlerden uzak kalmayı tercih edebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Günün ilk bölümünde finansal konular sizi meşgul edebilir. Öğlene kadar netleştireceğiniz koşullardan sonra başka alanlara yönelebilirsiniz. Kısa mesafeli yolculuklar, yeni bir eğitim veya kardeşlerle zamanınızı değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca bugün sevdiğiniz kişiyle olan birlikteliğinizin ve bağlarınızın güçlenmesine yardımcı olacak paylaşımlarda bulunabileceğiniz koşullar var.