Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 19.08.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Grup ve dernekler içinde yer alabilir, hedeflerinize varmak için harekete geçebilirsiniz. Bugün idealleriniz ve geleceğe dair projeleriniz ön plana çıkabilir fakat finansal sorunlar engellerle uğraşmanıza ve çatışmalar yaşamanıza neden olabilir. Yakın ilişki de olduğunuz kişilerin, eşinizin ya da işbirliklerinizin desteğiyle organizasyonlar düzenleyebilir, arkadaşlarınızla zaman geçirebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İş ve sosyal hayatınızda ilerlemeler yaşayabilir, ilkeleriniz doğrultusunda hareket etmek isteyebilirsiniz fakat eşiniz, ortağınız ya da işbirliği içinde olduğunuz kişilerin sizi engellemeye çalıştığını veya sizi baskıladığını hissederek huzursuz olabilirsiniz. Çalışma ortamınızdan gelişen ilişkilerin desteğini alarak toplum önünde kendinizi ifade edebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün görüşlerinizi paylaşabilir, sevdiklerinizle fikir alış verişine girebilirsiniz. Yurtdışı, mahkemeler, yüksek eğitim ya da yayıncılıkla ilgili konularda girişimlerde bulunabilir, ilkeleriniz ve idealleriniz doğrultusunda düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişiler eylemlerinize destek olmayabilir, kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Finansal konularla ilgili girişimlerde bulunabilir, kredi, nafaka, miras, vergi ve sigorta gibi işlerinizle uğraşabilirsiniz. Ailenizin de desteğiyle içinde bulunduğunuz krizleri çözebilir, gayrimenkuller hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Fakat sevdikleriniz için yaptığınız harcamalar ya da üstlendiğiniz riskler çatışmalar yaşamanıza ve planlarınızın bozulmasına yol açabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Karşıt burcunuzda hareket etmekte olan Ay; bugün eylemlerinizde başkalarının desteğine ihtiyaç duyacağınıza işaret etmekte. Üstünde çalıştığınız anlaşmalar imzalanabilir, işbirliklerinin yardımıyla ortak projeler geliştirebilirsiniz. Yakın ilişki de olduğunuz kişilerden ilkeli ve idealist tavırlar beklentisi içinde olmanıza rağmen aynı tavırları sergilemekte zorlanabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün işlerinizi yerine getirirken bazı aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar veya bilgi akışında ki kısıtlanmalar sizi engelleyerek beraber çalıştığınız kişilerle aranızda çatışmalar yaşamanıza neden olabilir. İş hayatınızla ilgili projeler üretirken hem yeteneklerinizi hem de ekonomik koşullarınızı göz ardı etmemelisiniz. İlişkilerden destek alabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Aşk hayatınızda olumlu gelişmelerin olabileceği, keyifli ve neşeli bir gün geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle ilişkilerinizi kendi idealleriniz ve ilkeleriniz doğrultusunda düzenleyebilir, destekleriyle yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Fakat ekonomik konularla ilgili sorumluluklarınız girişimleriniz karşısında engellere yol açarak çatışmalar yaşamanıza neden olabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Aile yaşamınızla ilgili ilişkileri gözden geçirerek, gizli ve derinden girişimlerde bulunabilirsiniz. Evinize zaman ayırarak, yaşadığınız yere dair yeni kararlar alabilirsiniz. Fakat hayatınız için aldığınız sorumluluklar hedeflerinize varmanızı engelleyebilir. İdealleriniz ve ilkeleriniz doğrultusunda yaşamak istemenize duygularınızı ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İletişim trafiğinizin hızlanması, bir çok sosyal organizasyona da katılmanızı gerektirebilir. Arkadaşlarınızın ya da içinde bulunduğunuz grupların desteğiyle kişisel gelişiminizi sağlayacak eğitimlere katılabilir, keyif alacağınız yolculuklara çıkabilirsiniz. Fakat gizli düşmanlarınız veya kontrol edemediğiniz kadersel gelişmeler üstünüzde baskı hissetmenize neden olabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Ekonomik konularla ilgili girişimlerinizi hızlandırabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızdan sizi destekleyen ilişkilerle ortak hareket ederek gelirlerinizi artırabilirsiniz. İdealleriniz ve ilkeleriniz doğrultusunda yeteneklerinizi ön plana çıkarabilir, anlaşmalar imzalayabilirsiniz. Fakat hedeflerinize varmak için aldığınız sorumluluklar huzursuzluğa yol açabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Burcunuzda hareket etmekte olan Ay; yaşamınıza dair hedeflerinizi gözden geçirmenizi ve girişimlerde bulunmanızı işaret edebilir. Aynı görüşü paylaştığınız kişi ve grupların sizi desteklemesiyle ön plana çıkabilir, kendinizi ifade edebilirsiniz. Fakat kariyerinize dair sorumluluklar ilişkilerinizde sorunlara ve üstünüzde baskı hissetmenize neden olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün yalnız kalmaya ve kendi içinize çekilmeye ihtiyacınız olabilir. Duygusal bağınızın olduğu kişilerle derin paylaşımlara girebilir, gizli düşüncelerinizi ya da geleceğe dair hedeflerinizi ifade edebilirsiniz. Fakat görüş ve inançlarınızdan dolayı çatışmalara girebilir, muhalefetle karşılaşarak üstünüzde baskı hissedebilirsiniz.