Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 19.08.2013

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün gerçekleşecek olan Dolunay bilinçaltınızdaki bazı sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olabilir. Gerek ilişkilerinizle gerek duygu dünyanızda bazı bitişler ve dönüm noktası sayılacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaklaşık iki hafta önce başlatmış olduğunuz girişimlerle bir geri bildirim alabilirsiniz. Ancak gelişmeler istediğiniz gibi ilerlemeyebilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bu Dolunay arkadaş çevreniz ve hedeflerinizle ilgili seçimlerinizde size yeni bakış açısı getirebilir. Dostlarınızla, sevdiğiniz kişiyle paylaştıklarınızı gözden geçirebilir; size nelerin keyif verdiği veya kimlerin bundan sonra yanınızda olmasını istediğinizle ilgili bir karara varabilirsiniz. Ayrıca gelecekte yapmak istedikleriniz, yetenek gerektiren uğraşlarınız öne çıkabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Kariyeriniz, sosyal konumuz ve evinizle alakalı konularda bir karar arifesinde olabilirsiniz. Bugün gerçekleşecek Dolunay size bu alanlardaki seçimleri yapmanıza neden olabilir. İlerleyeceğiniz hedefi belirlerken bir yandan duygusal bir yandan mantık çerçevesinde hareket etmeninin ikilemi yaşanabilir. Beklentilerinizi yüksek tutmadan kendinizi akışa bırakmalısınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugünkü Dolunay; yurtdışı, eğitim, yolculuklarla alakalı girişimleriniz ve geleceğiniz üzerinde etkili olacaktır. Karşınıza çıkan fırsatlar ve kişilerden göreceğiniz yararlar olabilir. Hedeflerinizi belirlerken bir teslimiyet içinde olabilirsiniz. Ayrıca alacağınız kararlarda mantığınızla hareket etmek istemenize rağmen duygularınıza da kulak vermeyi göz ardı etmeyebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugünkü Dolunay’ın etkilerini finansal alanda hissedebilirsiniz. Bütçeniz, alacak ve borçlarınızla ilgili durumlar sizi oldukça meşgul edebilir. Geçmişte yaptıklarınızı değerlendirerek ileriye dönük hedeflerinizi belirlemek isteyebilirsiniz. Ancak mantığınız bir şey söylerken diğer yandan hisleriniz devreye girebilir. Başka kaynaklardan yararlanma şansınız olabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İkili ilişkiler ve ortalıklarınızla ilgili önemli seçimler yapmanız gerekebilir. Bir süredir yaşadığınız olaylar neticesinde içinde bulunduğunuz koşulları değerlendirebilir; tamam mı devam mı diyebilirsiniz. Ancak gelişmeler de karşı tarafın da bugüne dek gösterdiği tavrı göz ardı etmeyecek; iyi niyet arayacaksınız.Hislerinizi de katarak bir karara varabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bilinçaltınızı kurcalayan ve henüz tam olgunlaşmamış duygu ve düşünceler içindesiniz. Karar almakta ve ilerleyeceğiniz yönü belirlemekte kararsızsınız. Bugünkü Dolunay ile birlikte bazı şeyler netleşebilir veya ipuçları elde edebilirsiniz. Ayrıca daha sağlıklı yaşamak için yeni kararlar alabilir; yeni bir düzen uygulamak için harekete geçebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Aşka bakışınıza yeni bir soluk getirecek Dolunay’ın etkisindesiniz. İdealize ettiğiniz ilişki kavramınızda duygularınız ve mantığınız arasında kalabilir; ikilemler yaşayabilirsiniz. İçsesinize kulak vererek sizin için en ulvi olanı seçeceğinizden kuşkunuz olmasın. Çocuklarınızın geleceği için yapacağınız fedakarlıklar gerektiren çalışmalarınızla ilgili gelişmeler olabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bu Dolunay hedeflerinizi ne derece gerçekleştirdiğiniz ve aldığınız sorumlulukların nasıl altından kalktığınız hakkında size bir görüş verebilir. İş ve sosyal konumuzla ilgili sizi yoran ve yıpratan gelişmeleri artık daha tevekkülle karşılayabilir; kendinizi akışa teslim edebilirsiniz. Yeni bir ev almak, yerleşim değişikliği yapmak için karşınıza yeni yollar çıkabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Hayata bakışınız üzerinde etkileri olacak bir Dolunay ile karşı karşıyasınız. Belli bir düşünce ve plan üzerine kurduğunuz yaşamınızı bu kez duygularınızı da katarak yeniden sorgulamanıza neden olacak gelişmeler yaşayabilir; bir seçim yapabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşlerle alaka fedakar davranmanızı gerektiren durumlara da açıksınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Finansal konularınız üzerinde etken olacak bu Dolunay; kazançlarınızın artırılması ve idaresi konusunda size önemli deneyimler yaşatacaktır. İçinde yaşadığınız kaygılardan karşınıza çıkan fırsatları yeteneklerinizi kullanarak kurtulabilirsiniz. Ayrıca duygusal paylaşımlardaki katı ve mantıklı tutumunuzdan vazgeçerek daha sevecen olabilirsiniz..

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay; ikili ilişkiler ve ortaklıklarınızla ilgili yeni kararlar içinde olduğunuza işaret etmekte. Seçimlerinizi yaparken kendi duygularınızdan ve isteklerinizden yola çıkabilirsiniz. Sezgilerinizin de yardımıyla kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz. Ayrıca yeteneğiniz olan yaratıcılığınızı ortaya çıkarabileceğiniz gelişmelere açıksınız.