Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 20.02.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Sabah saatleri başlangıçlar için uygun olmasa da, öğleden sonra ev ve aile yaşamınız ön planda olabilir. Gayrimenkullerle ve taşınmayla ilgili konular gündeme gelebilir, aile fertleriyle beraber olmaktan hoşnut kalabilirsiniz. Fakat enerjinizin düşük olması ve hedeflerinizde netleşememeniz girişimlerinizi ağırdan almanıza veya ertelemenize neden olabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün geleceğe dair hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilir, kendinizi sanatsal yaratıcılığınızla ifade edebilirsiniz. Romantik ilişkilerde gelişmeler yaşanabilir. Duygusal iletişiminizde çok başarılı olabileceğiniz bir gündesiniz. Aile ve eve dair konularla ilgili anlaşmalar yapabilir, yolculuklara çıkabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İş ve sosyal hayatınızda ki hayallerinize varabileceğiniz adımları atmak için gereken desteği bulabilirsiniz. Sezgilerinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak yeni gelir kaynakları elde edebilir, kariyer hedeflerinize varmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili yeniden yapılandırma sürecinde olabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Öğleden sonra burcunuzda hareket etmeye başlayan Ay; sizi daha yaratıcı ve aktif kılacaktır. İnançlarınız ve felsefeniz doğrultusunda hareket ederek, kendinizi ifade edebilirsiniz. İlişkilerde romantik ve duygusal gelişmeler yaşanabilir, geleceğe dair umutla dolabilirsiniz. Sezgilerinizin çok güçlü olduğu bu dönemde, hedeflerinize varacaksınız.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Günün ilk bölümünü elinizdeki işleri tamamlamaya ayırabilirsiniz. Arkadaşlar ve gruplar içinde yapacağınız ortak çalışmalarla gündemde olabilirsiniz. Öğleden sonra kendi içinize dönebilir; duygularınızla baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Size ihtiyacı olan yakınlarınızın yardımına koşmaktan ve gereken ilgi ve şefkat göstermekten kaçınmayacaksınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Sabah saatlerinde yoğun bir tempo içinde olmanıza rağmen istediğiniz ilerlemeyi kaydedemeyebilirsiniz. Sizi fedakarlığa iten koşullar karşısında eliniz kolunuz bağlı kalabilir. Şefkat ve merhamet göstermekten kaçınmayabilirsiniz. Öğleden sonra ailevi konular, evinizle alakalı işlerle ilgilenebilir; sevdiklerinizle bir araya gelebilirsiniz. İşten gelen kazançlarınızı arttırabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Yapılacak işlerinizi planlamanıza rağmen sabah saatlerinde değişken koşullardan dolayı zamanlama sorunu yaşayabilir; verdiğiniz sözleri tutamayabilirsiniz. Öğleden sonra iş konularına daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir ancak tek başına hareket etmek yerine başkalarıyla işbirliği içinde hareket etmeyi tercih edebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Sabah saatlerinde maddi konularla ilgili yeni girişimlerde bulunmaktan kaçınmalısınız. Koşulların değişkenliği ve bilgi akışındaki karmaşa temkinli davranmanızı gerektirebilir. Ay’ın yengeç burcuna geçmesiyle birlikte kendinizi daha duygusal bir atmosfer içinde bulabilir; hayallerinizin peşinden koşacak gücü içinizde hissedebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İlişkiler ve ortaklıklardaki değişken koşullar sabah saatlerinde yeni karar almanıza ve yönünüzü belirlemenize engel olabilir. Öğleden sonra para konuları, alacak ve borçlarla ilgili gelişmeler gündeminizde daha fazla yer kaplayabilir. Hayale kapılacağınızı bile bile ev, gayrimenkulle alakalı bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Aile büyüklerinin fikirlerini almalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sabah saatleri iş açısından yoğun olmakla birlikte arzu ettiğiniz verimlilikte ilerlemeyebilir. Çalışma arkadaşlarınız tarafından verilen bilgilerin doğruluğunu araştırmadan harekete geçmemelisiniz. Öğleden sonra işbirlikleri ve anlaşmalarla ilgili yeni gelişmeler sizi meşgul edebilir. Özel hayatınızda sevdiğiniz kişinin sizden talepleri olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Son günleri keyiflere, eğlenceye veya eğitim amaçlı gezilere ayırdıktan sonra sorumluluklarınıza dönebilirsiniz. İş ve çalışma hayatınızda yapılacaklar üzerinde yeni düzenlemeler gerekebilir. Sağlığınızla ilgili sizi endişelendiren konularda kontroller yaptırabilirsiniz. Gelirlerinizle ilgili kurduğunuz hayalleri gerçekleştirmek için fazladan çalışmalısınız.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Ev, yerleşim ve ailevi konularla geçen birkaç günün ardından artık kendinize ve sevdiklerinize artık vakit ayırabilirsiniz. Aşktan yana beklentilerinizi gerçekleştireceğiniz olumlu koşullar içindesiniz. Yaratıcı çalışmalarda üretkenliğiniz artabilir. Kendinizi ve isteklerinizi ortaya koymak içim göstereceğiniz çabalar karşılıksız kalmayacaktır.