Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 21.02.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Sabah saatlerinde duygusal olarak kendinizi baskı altında hissedebilir; sorumlulukların getirdiği yükleri omuzlarından atma isteğinde olabilirsiniz. Sosyal ortamda ailenizle yapacaklarınızla öne çıkmakla birlikte size içten içe de haz verebilir. Günün geri kalanında planlarınızı uygulamak için yoğun bir çaba içersine girerek hayalleriniz için mücadele edebilir; gücünüzü limitine kadar harcayabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yakın çevre, kardeşlerle aranızda duygusal olarak yaşanacaklar günün ilk bölümünde gerginlik hissetmenize neden olabilir. Geleceğinizi ve beraberliğinizi ilgilendiren kararlarınızı hislerinizin yardımıyla alabilirsiniz. Grup çalışmaları ve derneklerde aldığınız görevlerde aktif olabilir; kendi yapmak istedikleriniz konusunda ısrarcı ve yaptırımcı davranışlar gösterebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Maddi konular sabah saatlerinde üzerinizde baskı hissetmenize neden olabilir. Aileniz, eviniz için yapacağınız harcamalardaki artış sizi daha planlı ve gerçekçi davranmaya yöneltebilir. İş konularında yapacağınız atılımlarda daha cesur ve radikal kararlar gerekebilir. Yanınızda çalışanların sorumlulukları sizinle paylaşması halinde işte ilerleme kaydedebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerleyen Ay size her konuda destek vermekte. Ancak sabah saatlerinde herkesin ve her şeyin sizin karşınızda olduğu hissine kapılabilir; baskı altında hareket ettiğinizi düşünebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye olan duygularınızı test edeceğiniz bir gün geçirebilir; gelecekle ilgili isteklerinizi sorgulayabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla alakalı hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bilinçaltınızda endişeye neden olan düşünceler sabah saatlerinde huzursuzluk yaratabilir. Gerçekçi değerlendirmeler yaparak üstesinden gelecek güce sahip olduğunuz için sorunlara hemen müdahele edebilirsiniz. Finansal alanda sizi yoran koşullara net bir çözüm üretme isteğiyle harekete geçebilir; risk alacağınız girişimlerde bulunabilirsiniz. Ev, gayrimenkulle ilgili maddi sorumluluklar çıkabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Duygusal davranmaya eğilimli olmanız gelecekle ilgili atacağınız adımlar üzerinde etkili olabilir. Aile, yuva ve yakın arkadaşlarınızdan alacağınız desteklerle kafanızda yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Kardeş ve yakın çevrenizdekilerin ihtiyaçlarını gidermek amaçlı aldığınız sorumlulukları yerine getirmenin huzurunu yaşayabilirsiniz. Eşin, ortağın sizi motive eden yönleri harekete geçmenizi kolaylaştırabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Ev, aile ile ilgili sorumlulukların getirdiği baskı sabah saatlerinde sizi etkisi altına alabilir. Bir yerlere yetişme telaşıyla veya görevleri tamamlamak için özverili davranmak zorunda kalabilirsiniz. Harcamalarınızın kazançlarınızla doğru orantıda olması için bazı isteklerinizden vazgeçebilirsiniz. Sizi yoran koşullar içinde olmanıza rağmen beden gücünüzü verimli kullanabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Duygusal davranmanıza yol açan gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve yolculukların olduğu işleriniz sabah saatlerinde içsel gerilime neden olabilir. Ancak hedeflerinize ulaşmanın getirdiği tatmini de aynı anda yaşayabilirsiniz. Yaratıcılık ve yeteneklerinizi kullanabileceğiniz alanlar mutluluk kaynağı olabilir. Ufkunuzu geliştireceğiniz geziler ve arkadaşlıklar gündeme gelebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Sabah saatlerinde maddi konularda endişeye yaratan koşullar sizi ruhen baskısı altına alabilir. Gelir gider tablonuzu gerçekçi değerlendirmeler yaparak ve bazı harcamalarınızdan fedakarlıkta bulunarak yeni bir düzen kurabilirsiniz. Hayalinizdeki evi kurmak için gerekli olan finansal kaynakları yaratmak için yükler altına girebilir; gerekirse risk almaya gönüllü olabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İkili ilişkiler ve ortaklıklar gün boyunca gündeminizde yer alacaktır. Karşınızdakilerin taleplerine yerine getirmek için kendinizden ödün vermeniz veya daha anlayışlı davranmanız gerekebilir. Grup ve ekip çalışmalarında sorumluluklar alabilir; hedeflerinize işbirlikleri sayesinde ulaşabilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürme isteğiniz size motivasyon kaynağı olacaktır.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Sabah saatleri iş hayatınızda oldukça gerilimli saatler olabilir. İstekleriniz ve sorumluluklarınız arasında kalmanın baskısını yaşayabilirsiniz. Sağlıklı yaşamak için size faydası olamayan alışkanlıklarınızı bırakmak için çaba içine girebilirsiniz. Kazançlarınızı arttırmak için bir şeyler yapmanız gerektiğinin bilincindesiniz. Yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Aşk hayatınız sabah saatlerinde istediğiniz yönde ilerlemeyebilir. Yoğun duygusallığın getirdiği gerilimlere açıksınız. Arkadaşlardan beklediğiniz desteği ancak günün ikinci bölümünde alabilirsiniz. Sizi sınırlayan görüşlerinizi değiştirmek ve başka bir açıdan gelişmeleri değerlendirmek sizin adınıza faydalı olabilir. Yaratıcılık gerektiren uğraşlarda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.