Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 21.03.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Eve, aileye ait konular gün boyunca sizi meşgul edebilir. Güvende olmak, iç huzurunuzu yakalamak adına çabalarınız olabilir. Geçmişte yaşananlara aklınıza getirebilir; ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Duyguları fazlasıyla önemsemenin getirdiği çalkantılara açık olmanız; gün içinde girişimlerinizi hislerinizle yönlendireceğinize işaret etmekte. Güdüsel tepkilere dikkat.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yakın çevre, kardeşlerle ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Sizden talep edilen işlerle uğraşırken canla başla ve korumacı bir tarzla hareket edebilirsiniz.  Bilinçaltınızı kurcalayan ancak harekete geçmekte zorlandığınız işlere yönelmek için gayret etmeli; endişeye kapılmadan her şeyin yolunda ilerleyeceğine dair inancınızı kaybetmemelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Maddi konularda duyduğunuz endişeleri bir kenara bırakmalı; gelecekte ne yapacaklarınız üzerine odaklanmalısınız. Hedeflerinize ulaşmak için cesaretinizi toplamalı; tüm gücünüzle hareket etmelisiniz. Arkadaşlarla veya bağlı olduğunuz gruplar içinde yapılacak işler gün içinde sizi meşgul ederken aranızda çıkabilecek fikir ayrılıkları ilişlilerinizi olumsuz etkileyebilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Halen burcunuzda ilerleyen Ay’ın olumlu etkilerini hissedebilir; fırsatların size aktığına şahit olabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda daha önce cesaret edemediğiniz girişimleri hayata geçirmek için beklediğiniz gücü içinizde bulabilirsiniz. İkili ilişkilerde korunma ihtiyacında oluşunuz karşı taraftan beklentilerinizin arttırırken fazlasıyla duygu çıkışlı hareket ettirebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Duygularınızın yoğunlaşması sizi kendi içinize çekilmeye zorlayabilir. Endişeler, ailevi konular ve gelecek güvencesi bilinçaltınızı gün boyunca kurcalayabilir. Yurtdışı, eğitimle ile alakalı yapmak istediğiniz işleri gerçekleştirmek için harekete geçme arzusundasınız. Tutkuyla ve hırsla hareket etmek yerine aklınızı ve mantığınızı kullanmak daha iyi sonuçlar getirebilir. 

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Hedeflerinize gönülden bağlısınız; amacınıza ulaşmak için tüm duyularınız ve gücünüzle ilerlemektesiniz. Gelecekte yapacaklarınız için karar alırken duygusal davranabilir; güvence ihtiyacıyla hareket edebilirsiniz. Gruplardan ve arkadaşlardan alacağınız destekler sayesinde planlarınızı uygulayacak ortamı yaratabilir; maddi manevi endişelerinizi giderebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş hayatınızda alacağınız kararlar ve yapacağınız girişimlerde duygusal davranabilir; güvenli bir gelecek yaratmak bugünlerde tek arzunuz olabilir. Ailevi konular, eve, yerleşime ait gelişmeler gündeminizde önemli yer tutarken sizi çok yönlü düşünmeye yöneltmekte. Eşten, ortaktan gelecek destekleri almakta zorlanmanın yanı sır bir de onun istekleriyle ilgilenmeniz gerekebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yurtdışı işler, eğitim veya akademik çalışmalar odak noktanız. Geleceğinizi ilgilendiren kararları alırken fazlasıyla duygusal davranabilir hatta kimi zaman endişelerinizle yüzleşebilirsiniz. İş hayatınızda karşılaştığınız sorunlarla mücadele ederken yaptırımcı ve dediğim dedik olabilir; gelişmeleri tek başınıza idare etmek isteyebilirsiniz. Hırsın getirdiği gerilim sağlığınızı etkileyebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ortak kazançlar, borç ve alacaklar gündeminizde yer almakta. Beklenti içinde olmak duygusal olarak sizi huzursuz kılabilir; duygusal gerilime neden olabilir. Aşk hayatınızda ve çocuklarla olan ilişkilerinizde hareketli bir dönemdesiniz. Önümüzdeki günlerde sizi motive edecek beraberlikler yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili strese neden olan gelişmelerde tepkilerinizi kontrollü vermelisiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Karşınızdaki kişilere anlayış göstermek ve beklentilerine cevap vermeniz gereken bir süreçtesiniz. Ancak bunu yapabilmeniz pek kolay olmayabilir. Kendi içinizde kopan fırtınalar veya aile içinde yaşananlar davranışlarınız üzerinde etkili olabilir. Ev, yerleşimle alakalı hızlı ve düşünmeden alacağınız kararlar olabilir. Eğitim veya yolculuklarla ilgili engel ve pürüzler artık ortadan kalkıyor.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İş hayatınızda sizi duygusal olarak etkileyecek gelişmeler yaşanabilir. Çalışma arkadaşlarınızın sizden daha anlayışlı ve duyarlı davranmanızı talep edebilirler. Sağlığınızı korumak ve alışkanlıklarınızı değiştirmekle ilgili kendinize yeni bir yön çizebilirsiniz. Kardeş ve yakın çevrenizle ilişkilerinize önümüzdeki günlerde dikkatli olmalısınız. Tartışmalara açık bir dönemdesiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Aşk hayatınız ve çocuklarınız ön plana çıkıyor. Duygularınızın etkisi altında kalarak hareket edeceğiniz günlerdesiniz. Korumacılığın, şefkatin yanı sıra endişeleri de derin hissetmeye yatkınsınız. Maddi konularda kazançlarınızı arttırmak için yeni girişimleriniz olabilir ancak düşünmeden hareket etmek risk almanızı kolaylaştıracaktır. İçinde bulunduğunuz şartları enine boyuna tartmalısınız.