Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 21.11.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Ailevi değerlerinizi, ruhunuzun derinliklerindeki duygularınızı sorgulayacağınız etkiler altındasınız. Bazı gel gitler yaşayabilir; ani vereceğiniz tepkilerden dolayı gerilim içinde olabilirsiniz. İş ve sosyal sorumlulukların getirdiği baskı hissettiklerinizi istediğiniz gibi ifade etmenize engel olabilir. Eve, gayrimenkule ait gelişmeler sizi maddi konularda gerçekçi düşünmeye itebilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yakın çevreniz, kardeşlerinizle aranızda duygusal gerilim yaşanabilir. Sizi farkındalığa iten gelişmeler yaşayabilir; bilgiler öğrenebilirsiniz. Eğitim, anlaşmalarla ilgili durumlar üzerinizde yaratabilir. Karşınızdaki kişilerden alacağınız geri bildirimler düşünce dünyanızda yeni açılımlar getirebilir; gerçekçi değerlendirmeler yapmanıza olanak sağlayabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Finansal alandaki kaygılarınızı gidermek için ailenizin, yakın çevrenizin desteğine bugün ihtiyaç duyabilirsiniz. Alacak ve ödemelerle ilgili gelişmeler gün içinde gerilim hissetmenize neden olabilir. İş amaçlı yapacağınız görüşme ve anlaşmalarda maddi konular öne çıkabilir; ortak bir karara varmakta zorlanabilirsiniz. Temkinli ve gerçekleri göz ardı etmeyiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerleyen Ay; duygusal davranmanıza ve gereğinden fazla tepkiler vermenize neden olabilir. Sabah erken saatlerde kendinizi karmakarışık hissedebilir; dış etkilerin getirdiği baskıyı yaşayabilirsiniz. Endişe ve kaygıdan uzak durarak ilişkilerinizi yönetmeye bakmalısınız. Günün ilerleyen saatlerinde sevgi, çocuklarla ilgili konularda sorumluluklar gündemde .

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bilinçaltınızı kurcalayan ve size duygusal yük getiren düşüncelerle dolusunuz. Aileniz, yerleşime ait gelişmelerde kontrolünüz dışında meydana gelecek durumlar bazı gelgitler yaşamanıza neden olabilir. Ruhunuzun derinliklerinden gelenlere kulak vererek ilerlemeniz bu gibi sorunları aşmanıza yardımcı olacaktır. Sorumluluklarınızı daha rahat kabullenebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Maddi konularda yaşanan ani gelişmeler baskı hissetmenize neden olabilir. Çocuklar, sevdiğiniz kişiden kaynaklı sorumluluklar hedefleriniz üzerinde etkili olabilir. Bağlı olduğunuz grup içinde canla başla çalışabilir yeri geldiğinde fikirlerinizle destek olabilirsiniz. Yaşama dair katı düşüncelerinizi bir kenara bırakarak hareket etmelisiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş ve sosyal yaşantınızdaki girişimler içindesiniz. Size duygusal yük getiren gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ailevi konular, ev, gayrimenkulle alakalı konularda beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin sizden beklentilerini yerine getirmek için sizden neler talep ettiklerini iyice anlamalı sonrasında değerlendirmelerinizi yapmalısınız.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Ani ve beklenmedik bir şekilde yaşanan gelişmeler geleceğe daha kaygılı bakmanıza neden olabilir. Yurtdışı, eğitim ve üzerinde çalıştığınız anlaşmalarla ilgili yapacağınız girişimlerinizi enine boyuna değerlendirmeye tabii tutabilirsiniz. Edindiğiniz tecrübeleri bu aşamada kullanabilir; sorumluluk altına girebilirsiniz. Yapılacakların hazırlıkları için günü verimli kılabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Finansal konular, duygusal paylaşımlar bugün sizi etkisi altına almış olabilir. Bir yandan özgürce davranmak istiyor öte yandan bağımlılık ve baskının getirdiği baskıyı hissediyor olabilirsiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan düşüncelerden ancak kendi içinize dönerek ve sorgulamalarda bulunarak kurtulabilirsiniz. Kontrolünüz dışındaki olaylar  canınızı sıkabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İkili ilişkiler, ortaklıklar ve işbirliklerinde beklenmedik durumlar söz konusu. Karşınızdaki kişilerin talepkar tavırları gerilimi yükseltebilir; sizin baskıcı bir tutumda ilerlemenize neden olabilir. Geleceğe yönelik hedefleriniz ve grup çalışmaları içinde alacağınız sorumluluklara bu kişilerin desteğine ihtiyacınız olduğunu unutmadan hareket etmelisiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Çalışma hayatınızda oldukça yoğun günler içindesiniz. Sabah saatlerinde gerginliğe neden olan gelişmeler yaşanabilir. Durumu kontrol altında tutabilmek için fazlasıyla zorlanabilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza özen göstermeniz gerekebilir. İlerleyen saatlerde ise anlaşmalar, eğitim ve yolculukları içine alan konuları ciddiyetle ele almalısınız.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yakın ilişkiler, çocuklarla ilgili konular ve yaratıcı çalışmalar şu günlerde odak noktanız. Sabah saatlerinde gerilime neden olan gelişmeler yaşanabilir; keyfiniz kaçabilir. Ancak ilerleyen saatlerde değişen düşünceleriniz neticesinde daha kapsamlı değerlendirmeler yapabilir; sorunları çözebilirsiniz. Alacağınız sorumlulukların altından kalkabileceksiniz.